menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Príďte si vyskúšať kancelársku stoličku A+S so špeciálnou mechanikou
Kolekcia Muvit : Mobilný nábytok, ktorý transformuje kancelársku kultúru
Všetky články

Coworking Googlu vo Varšave

Coworking Googlu nájdeme aj v strednej Európe a je zaručeným trendsetterom pre korporatívne kolaboračné zóny, alebo coworkingové huby.

7. 8. 2018

Projekt Googlu môžeme považovať v rámci realizácie pre mnohé firmy za top referenciu práve vďaka popularite a pozícií, ktorú má Googlu vďaka jeho (zatiaľ) neotrasiteľnej pozícií na trhu vyhľadávania, reklamy, komunikácie a poskytovania online služieb.

Takúto referenciu si medzi svoje top projekty pridal aj poľský Massive design, ktorý sa už viac ako 20 roku venuje spaceplanu a interiérovému dizajnu. 

Atraktivitu projektu pridáva fakt, že sa netvorili „len“ o bežné priestory Googlu ako takého, ale v tomto prípade šlo o googlovský coworking Campus Warsaw. Campus Warsaw nie je žiadny nový projekt Googlu, ktorý by reagoval na rastúci trend coworkingových priestorov po celom svete, ktorých počet sa blíži k počtu 10.000.

Campus Warsaw je šiestym svetovým coworkingom v rámci projektu Google Spaces. Od roku 2011 podobné priestory pre start-upy a firmy nájdeme v Londýne, Berlíne, Tel Avive, Soule, Madride a Sao Paule.

 

Priestory Campus Warsaw – od poharíkuk top dizajnu coworkingu súčasnosti

Pred takmer dvoma storočiami sa v dnešnýchch priestoroch Campusu ešte vyrábala vodka a dnes sa v ňom stretávajú talenty Poľska a strednej Európy. Massive design mal na starosti úplne kompletný projekt od A po Z – štúdiu, analýzu, spaceplan, prípavu interérového dizajnu, tvorbu architektúry projektový dohľad.

 Cieľ bol jasný: vytvoriť priestor pre networking, neformálne a fomálne zóny, focusové miesta v duchu Googlu v kompletne zrekonštruovaných priestoroch liehovne. Ten architekti dosiahli vytvorením návrhu, ktorý priniesol výnimočnú kancelársku funkčnosť, kde bol kľúčový výber najlepších materiálov pre interiéry z používateľskej perspektívy a z hľadiska životného prostredia (za čo získali  certifikácie LEED (a tiež BREEAM).  Do interiéru Campus Warsaw sa architekti rozhodli začleniť aj špeciálne interiérové prvky vrátane predmetov z historickej továrne na výrobu vodičov Koneser, ako aj ďalších kultúrnych symbolov a motívov Poľska, ktoré vychádzajú z miestneho dedičstva, aby inšpirovali a podporovali miestnu komunitu podnikateľov zo strednej a východnej Európy.

 

 

 

 

 

Massive design rozdelilo priestor takmer 2500 metrov štvorcových na rôzne flexibilné pracovné zóny, s rôznou úrovňou prístupnosti. Na dvoch najvyšších podlažiach štvorposchodovej budovy architekti navrhli veľké otvorené priestory, zasadacie miestnosti a telefónne búdky, ktoré sa používajú na tichú prácu, schôdzky malých skupín a na súkromné ​​rozhovory. Okrem toho sa tam nachádza školiaca miestnosť pre väčšie skupiny, kuchynka, sprchy atď. Na najvyššom poschodí je tiež niekoľko uzavretých pracovísk.

 

 

Na spodnom podlaží nájdeme klasické open spacy a priestrannú kaviareň vybavenú dlhými a vysokými atypovými stolmi ktoré sú doplnené lavicami, barovými stoličkami a taburetkami. Toto bistro je navrhnuté samozrejme nielen ako jedálenská časť, ale pre stretnutia a samostatnú prácu. Strop vedľa uzavretých boxov je vyrobený z recyklovanej nerezovej ocele perforovanej pre pohlcovanie zvuku, dopĺňajúc ďalšie prírodné materiály a povrchové úpravy, ktoré ako sú drevené prvky a pôvodná 100 ročná stará murovaná stena.

Tehlová stena, ktorá pripomína bohatú históriu bývalej továrne vodky, dnes funguje ako oporná stena pre trojpodlažné átrium so zasklenou strechou, ktorá poskytuje priestor priamemu dennému svetlu. Massive design taktiež navrhol okná v predsieni smerujúceho k bufetu, ktoré odkazujú na historické okná umiestnené na vonkajšej fasáde budovy.

 

Hlavná recepcia na opačnom konci budovy je obložená recyklovanými drevenými doskami a za ňou je ozdobná recepčná steny s rekonštruovaným rozvádzačom s LED osvetlenými kontrolnými svetlami a relikvie z bývalej továrne. V blízkosti recepcie sa nachádzajú ďalšie dizajnové prvky: prírodná vertikálna záhrada s rozlohou 10 metrov, terasová podlaha pripomínajúca podlahovinu používanú v 50. a 60. rokoch a veľká morská víla, symbol mesta Varšavy, rozsvietená na stene átria v jasných neónových osvetleniach. Toto sú len niektoré príklady prvkov interiérového dizajnu, ktoré do projektu zapojilo tím Massive designu pod vedením Marcina Mazurkiewicza, aby predčil očakávania klienta a členov Campusu. 

 

 

Fotografie: Massive design

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.