menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Zariaďovanie víťaza Office roka 2021: Effectivity
Nový nábytok do kancelárie prináša Forma 5
Ako spoznáte dobré interiérové štúdio?
Všetky články

Moderná architektúra Londýna - najkrajšie budovy Európy č.1.

Pred týždňom sa členka nášho tímu vrátila z cesty do Londýna a jej cieľom bolo objaviť architektonické skvosty a navštíviť dodávateľov. Pozriete sa s nami na krásne budovy Londýna!

22. 7. 2016

Ak si predstavujete najživšie mesto Európy, tak je to určite Londýn. Príťažlivý nie je len jeho lesk a historická architektúra, ale aj ľudia, ktorí mesto tvoria. Veľmi rada sa sem vracia členka tímu Spaceplan Simona, ktorá má o Londýne jasnú predstavu.

"Londýn ma veľmi inšpiruje a inšpirujú ma ľudia, ktorých v Londýne stretávam. Nejde o to čo robia, ale ako to robia." Čo je na nich také špeciálne?

"Veľmi si vážim každého človeka, ktorý robí svoju prácu najlepšie a to s dávkou vášne a pri nej využíva svoj vrodený potenciál. Vtedy sa človek nemusí večne sťažovať a mať zo života problém, ale príležitosť učiť sa a rásť. Páči sa mi, že v Londýne stretávam ľudí, ktorí vedia, že keď niečo chcú, musia to robiť na 100% a vkladať do toho samého seba. Na druhej strane, majú aj svoj "svet" a tento rozmer ich plní ďalšou energiou."

V Londýne je mnoho miest, ktoré dnes spozná každý informovanejší človek na planéte a veľa tých, ktoré na to len čakajú. "Londýn nie je plný brutálnej architektúry, on je ňou doslova preplnený a stále to expanduje, stále sa stavia. Kto by tiež neocenil, že sa o staré budovy a verejnú miesta majitelia starajú a okoloidúci možu vnímať ich historickú a kultúrnu hodnotu?"

 Niekorí ľudia mávajú kultúrny šok z cudzích krajín, niekorí sa nastotožia vôbec, alebo je to opačne - počujeme večné sťažnosti. "Určite nebudem porovnávať Slovensko s Anglickom, zdá sa mi, že ponosovať sa je najjednoduchšie, a aj tak, komu to kedy pomohlo? Lepšie je sa inšpirovať a robiť veci najlepšie ako to ide a plniť ciele. Vtedy asi človek ani nemá čas na také veci."

V nasledujúcich týždňoch vám budeme prinášať niekoľko fotoreportov z Londýna a komentárov z nášho tímu. Ide o momenty, ktorá zachytávajú špičkovú architektúru a jej krásu a samozrejme jedinečnú atmosféru mesta.

 

Niekoľko záberov z raja nákupov v Londýne - Oxford street

"Budovy sú nádherné, takmer 100% je vo vynikajúcom stave, ale určite sa nevyberajte v sobotu na nakúpy, ulica je úplne plná, takže si nebudete môcť vychutnať mesto ."

Moderná architektúra Londýna - Oxford street 3

 

Moderná architektúra Londýna - Oxford street

 

Moderná architektúra Londýna - Oxford street

 

Moderná architektúra Londýna - Oxford street

 

 Moderná architektúra Londýna - Oxford street

 

Moderná architektúra Londýna - Oxford street

 

Moderná architektúra Londýna - Oxford street 3

 

Typický Paddington - pôvabná časť plná zelene pri samotnom Hyde Parku 

"St George´s fields je časť Paddingtonu a pokiaľ hľadáte rýchly únik z ruchu a prechádzku, tak je to presne čo hľadáte!"

Moderná architektúra Londýna -St George´s fields

 

Moderná architektúra Londýna -St George´s fields

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?