menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Workshop s Actiu: Dosiahnite spokojnosť na pracovisku a buďte WELL
Trvácne novinky od Kastelu očaria minimalistov aj elegánov
Spoznajte pridanú hodnotu vizualizácie interiéru: Čo všetko zahŕňa?
Všetky články

Zariaďte svoje priestory s nábytkom: Actiu

Prázdny, otvorený priestor architekti premenili na personalizované kancelárie plné svetla a farieb pre špecialistu na parfémy, Douglas.

4. 5. 2018

 Umenie, otvorené priestory a veľa svetla. Tak sa dajú charakterizovať priestory centrály parfumového reťazca Douglas vo Vilniuse, ktoré sú zariadené nábytkom od Actiu ako súčasť projektu ateliéru LT a architekta Karolisona Kyzikasoma.

Tento otvorený priestor predtým slúžil ako retail. Podľa požiadaviek a potrieb klienta sa architekti zamerali na aplikáciu koncepcie priestrannosti, komfortu, jasu, coworkingu a celkovej spokojnosti.

 

V priestore s rozlohou 263 metrov štvorcových pracuje 17 full-time zamestnancov a keďže do Douglasu denne prichádzajú návštevníci, vytvorili sa samostatné a zároveň prepojené priestory, ktoré zabezpečujú jednoduchý pohyb.

Okrem troch vyššie spomenutých konceptov, ktoré formovali priestory boli kľúčovými zložkami projektu funkčné riešenia, otvorená atmosféra a identita značky.

 

Funkčné riešenia. Okrem miesta na prácu sa priestory  využívajú aj na školenia zamestnancov a verejné podujatia. Práve preto sa architekti rozhodli rozdeliť projekt na pracovné a prezentačné zóny a súčasne medzi nimi vytvoriť spojenie.

Otvorená atmosféra. Otvorený a svetelný priestor podporuje tímového ducha, ale tiež zaručuje pohodlie prostredníctvom nábytku a akustických riešení.

Identitu značky posilňuje interiérový dizajn (ženskosť, krása, sviežosť a svetlo)nábytku a umelecké ilustrácie na stenách.

 

Na samostatné pracoviská  sa v kanceláriách Douglasu použili pracovné stoly Twist Gen, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre kolaboračné zóny, tak aby podporovali spoluprácu a blízkosť. Stoly Twist doplnili stoličky pracovné Efit, ktoré spadujú do kategórie projektový, no majú vynikajúce ergonomické vlastnosti. Do priestorov, kde sa konajú stretnutia architekti vybrali populárne stoličky Wing, ktoré tiež získali ocenenie Red dot award.

Pri navrhovaní projektu Actiu analyzovalo spaceplan a usporiadanie pracovných procesov, pohybové vzorce, komunikáciu, socializáciu a iné potreby klienta a uplatnilo koncept Cool Working, ktorý definuje priestory pre socializáciu, koncentráciu, komunikáciu a učenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?