menuHome office

Zistite ako si zariadiť kanceláriu, aby ste pracovali efektívne.

Možnosti, ktoré ponúkajú nové technológie a hyperkonektivita, ktorá nás obklopuje sa premietajú do pracoviska. To umožňuje čoraz viac ľuďom, aby pracovali z domu, či už na plný alebo čiastočný úväzok, kombinujúc prácu z domu s časom, ktorý strávia v kancelárií.

Práca z domu má mnoho výhod. Zahŕňajú väčšiu slobodu a flexibilitu pri plánovaní a zlepšenú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom a zníženie výdavkov, a to v rámci podnikania, ako aj cestovaní. Nehovoriac o tom, že  si svoju rannú kávu môžete vychutnať v papučiach.

Kancelária - priestor pre sny a myšlienky

Aby však bola práca z domu produktívna a predovšetkým pohodlná, je dôležité starostlivo naplánovať, ako bude vaša kancelária vyzerať. Preto sme pripravili prehľad toho, čo by ste nemali vynechať pri jej zariaďovaní, aby ste mohli z práce z domu, vyťažiť čo najviac.

doma-kancelaria-v-ciernej-farbe-s-kancelarskou-stolickou-actiu-stol-vital

1. Správne miesto

Ako prvým a najdôležitejším krokom je správne zvoliť miesto. Bez ohľadu na váš časový rozvrh v ktorom pracujete je, aby sa váš kútik nachádzal ďaleko od televízora a rušných oblastí.

Ak už také miesto nájdete, je potrebné vziať do úvahy úroveň prirodzeného svetla, ktoré toto miesto dostáva. Okrem toho sa uistite, že máte dobrý elektrický zdroj umelého svetla a zásuvky, ktoré sú potrebné pre všetky elektronické zariadenia, ktoré budete používať.

2. Pracovný stôl

Akonáhle ste si vybrali priestor dostávame sa k samostatnému zarideniu, preto je odolný stôl a funkčná stolička, nevyhnutnosťou. V prípade stola je okrem jeho rozmerov dôležité, aby mal otvory na vedenie káblov.

Dnešné trendy vrelo odporúčajú používať výškovo nastaviteľný stôl ako je najpríklad FullMotion, ktorý dáva väčšiu mobilitu oproti statickej polohe, čo so sebou prináša lepšie fyzikálne a emocionálne vnímanie. Viac sa o výškovo nastaviteľnom stole FullMotion dočítate tu.

 

3. Kancelárska stolička

Voľba stoličky je otázkou ergonómie, pohodlia a dizajnu. Dizajn stoličky sa totiž prispôsobuje polohe tela a jeho fyziologickým potrebám, čo je zárukou pohodlia. To ako si vybrať správnu pracovnú stoličku si môžete prečítať tu.

Ak sa pozrieme na hodiny, ktoré presedíme počas nášho pracovného času, nie je výber pracovnej stoličky zanedbateľná vec. U nás nájdete desiatky modelov rôznych kancelárskych stoličiek a všetky si môžete vyskúšať u nás v showroome. To je nevyhnutné, aby ste sa naozaj cítili komfortne.

skrina-s-posuvnymi-dverami-actiu-longo-spaceplan

4. Úložné priestory

Po výbere stoličky a stola je tiež čas sa zamyslieť, ako si zorganizovať vaše úložné priestory. Či sú to už veci k vašej každodennej práci, ako sú dokumenty, či kancelárske potreby, všetko by malo byť prehľadne a systematicky rozdelené. V tom sú skrine so zásuvkami, či police efektívnym riešením.

Medzi stolom a úložným priestorom sú dokonca aj prechodné riešenia, kde si okrem práce môžete vybrať, či si užijete relaxačný okamih alebo vytvoríte čítací kútik. Výrobky ako Longo kombinujú mäkké sedenie s pracovným stolom a rezonuje príjemnou estetiku, ktorá sa hodí aj k vám domov.

Ďalšou vhodnou možnosťou, je vytvoriť malý priestor na oddych a čítanie, a tak si môžete zvoliť, kde budete pohodlne vykonávať svoje úlohy. Tu skvele poslúžia obľúbené sedačky a konferenčné stolíky od značky Softline, Actiu, Enea, alebo Forma 5.

5. Paravány

Ak priestor, ktorý sa má používať ako domáca kancelária a nie je samostatnou miestnosťou, je vhodné vybrať si akustické panely, ktoré pohlcujú hluk, a zlepšujú koncentráciu, to aj vtedy, keď ste v živom rodinnom prostredí. Ich prehľad si môžete pozrieť tu.

uv dezinfekcny drziak na monitor bezpecne pracovisko bez virusov6. Nezabúdajte na doplnky

Každý pracujeme inak, no musíme sa uistiť, že nás nič nebolí a pri práci ostaneme zdravý. Ak máme k dispozícií kvalitný a odolný stôl a ergonomickú stoličku, správnu polohu tela môže podporiť držiakmi na monitor s jednoduchou montážou a širokým využitím. Držiaky na monitory nájdete tu.

Ak hľadáme menej technické, no funkčné riešenie pre zmenu výšky monitora, môžete si vybrať dezinfekčný podstavec na monitor UV Max, ktorý slúži nielen ako úložný priestor, ale vďaka zabudovanej UV-C ničí 99% baktérií , vírusov a plesní, a dezinfikuje celý stôl a tiež vašu klávesnicu, telefón, myš, alebo rúšku. Ako zatočiť s baktériami a vírusmi a získať bezpečné pracovisko zistíte tu.

Páčia sa vám naše produkty a radi by ste si si ich objednali, či vyskúšali? Napíšte, alebo nám prípadne zavolajte a my vám odpovieme na všetky otázky!

Máte otázku ohľadom služieb? Napíšte nám