menu

Design news

10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry

13. 5. 2024

Neuroarchitektúra je nový odbor, ktorý kombinuje architektúru a psychológiu a v tomto článku prinášame 10 najnovších poznatkov z jej prvého kongresu v Španielsku.

Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie

22. 4. 2024

Rok 2024 priniesol veľký posun v navrhovaní kancelárií. Zistite, čo ho spôsobilo, a ako implementovať nové koncepty do vašich návrhov.

Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you

2. 4. 2024

Všetci študenti pozor! Zapojte sa do súťaže o návrh vzorov akustických panelov buďte súčasťou veľkých projektov vďaka vášmu jedinečnému dizajnu.

Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu

20. 11. 2023

Vstúpte do sveta udržateľného nábytku s Bauxom, Devorm a Actiu, troma firmami, ktoré vás nezaujmú len dizajnom, ale aj záväzkom k životnému prostrediu.

Príďte si vyskúšať kancelársku stoličku A+S so špeciálnou mechanikou

12. 9. 2023

Nová kancelárska stolička A+S od Actiu je už aj v našom showroome. Príďte si vyskúšať novo patentovaný synchromechanizmu a pohodlie tejto projektovej stoličky.

Kolekcia Muvit : Mobilný nábytok, ktorý transformuje kancelársku kultúru

6. 9. 2023

Objavte, ako môže kolekcia mobilného nábytku pozdvihnúť produktivitu a prispieť k udržateľnému kancelárskemu prostrediu.

OmniRoom od Mute: revolučný systém "miestnosť v miestnosti"

30. 8. 2023

Jedinečný systém Omniroom má 100 predkonfigurovaných riešení, vie vytvoriť novú miestnosť, pracovisko, či oddeliť priestor s jednoduchou montážou.

Oživte priestory s 5 novými kobercami Gan rugs

4. 8. 2023

Objavte nové koberce od Gan rugs, ktoré prinášajú nielen funkčnosť, ale tiež jednoducho dostanú do priestoru trendy tohto roka.

8 značiek exteriérového nábytku, ktoré vás zaujmú toto leto

26. 7. 2023

Leto strávené von, je dobre strávené leto. Vychutnajte si slnečné dni v krásne zariadenej terase vďaka týmto značkám exteriérového nábytku.

Akustické panely a búdky sú riešením hluku

21. 7. 2023

Akustické panely a telefónne búdky sú riešením hluku v kancelárskych a verejných priestoroch a pomáhajú sústredeniu a celkovej spokojnosti.

Recyklovanú taburetku Muvit môžete prenášať, či zložiť

14. 7. 2023

Najlepšia taburetka posledných rokov sa volá Muvit. Je z recyklovaného PET feltu, dá sa prenášať a tiež poskladať a odložiť.

Kvalitný kancelársky nábytok v Bratislave nájdete u nás

30. 6. 2023

Zistite, čo nájdete v širokej ponuke kancelárskeho nábytku v Bratislave. Príďte si vyskúšať kvalitné kancelárske stoličky, stoly, pohodlné kreslá, alebo zaujímavé doplnky.

Zo showroomu: Akustický meeting pod Jetson

23. 6. 2023

Príďte si vyskúšať akustický meeting pod Jetson od Mute do nášho showroomu. Ak sa vám zapáči, s expresnou dopravou ho môžete mať už za dva týždne.

Kvalitný drevený nábytok Nomade je horúcim trendom roka

15. 6. 2023

Drevený nábytok pre vašu kanceláriu, alebo domov má byť funkčný a nadčasový. Najnovším trendom je kolekcia Nomade od True designu, ktorá si rýchlo získava obľubu.

Objavte nábytkové novinky roku 2023 od Lacividiny

8. 6. 2023

Objavte nábytkové novinky Lacividiny a nechajte sa inšpirovať ich jedinečným dizajnom odnábytku s organickými formami po luxusné materiály a precízne spracovanie.

Vincent Sheppard: ležérna elegancia exteriérového nábytku

1. 6. 2023

Predstavujeme Vincent Sheppard, dizajnovú ekologickú značku, ktorá sa presadila vo svete exteriérového a interiérového nábytku vďaka používaniu prírodných materiálov.

Dizajnový škandinávsky nábytok s nádychom luxusu – Hem

25. 5. 2023

Škandinávsky nábytok Hem je na trhu vyše 10 rokov, ale patrí medzi najvyhľadávanejšie značky pri zariaďovaní luxusných inteiérov. Viete čo robí Hem výnimočným?

Zariaďovanie interiérov so Spaceplanom - vyskúšajte novinky +Halle

17. 5. 2023

Zariaďovanie interérov môže byť veľká výzva. Inšpirujte sa novinkami Plus Halle a zistite, aké výhody skrývajú ich dizajnové kúsky.

Novinky zo Salone del Mobile, ktoré by ste mali poznať

10. 5. 2023

Salone del Mobile opäť priniesol zaujímavé novinky pre verejné a domáce priestory. Pozrite sa na najnovšie trendy tohto roka.

Veľký prehľad kancelárskych stolov: Ako si vybrať?

2. 5. 2023

Vyberáte kancelárske stoly? Nechajte sa inšpirovať a spoznajte výhody rôznych druhov stolov, ktoré vám pomôžu sa zorientovať.

Inpširujte sa novými kolekciami stoličiek a stolov od Enei

21. 4. 2023

Nové kolekcie stoličiek a stolov od Enei prinášajú inovatívny dizajn a klasické kúsky si vás získajú vďaka modernému prevedeniu s nádychom elegancie a útulnosti.

Zariaďovanie kancelárií: GoHealth

16. 3. 2023

Ako vyzerá zariaďovanie kancelárií priestorov firmy GoHealth v novom Nivy Tower? Výsledok stojí za to.

Koľko stojí zariaďovanie kancelárií v Bratislave?

17. 1. 2023

Máte dostatočný rozpočet na kúpu nového nábytku? Zistite koľko vás bude stáť zariaďovanie nábytku a na čo sa pripraviť.

Zimná akcia: Zľava 20% na škandinávsky nábytok

2. 1. 2023

Zimu mnohí radi prečkávajú pod teplou dekou, alebo aj na novom škandinávskom nábytku so zľavou 20%. Aké značky kúpite v zľave?

5 najlepších akustických telefónnych búdok

16. 12. 2022

Pripravili sme prehľad piatich najlepších telefónnych akustických búdok a zoradili podľa ceny a dizajnu, aby sme vám uľahčili rozhodovanie pri výbere.

Patio - hybridné pracovné prostredie zajtrajška

6. 12. 2022

Zistili sme ako vytvoriť flexibilný pracovný "priestor v priestore" pomocou novej kolekcie Patio od Cascanda. Presvedčte sa, že poskytuje funkčnosť a vnáša do priestoru kreativitu a štýl.

Alternatívne použitie: Akustická búdka Pod 2

2. 12. 2022

Predstavujeme vám seriál Alternatívne použitie. Je to seriál o tom, ako sa dá použiť nábytok iným spôsobom než ho bežne vidíme. Pozrime sa, ako zaujímavo využiť akustickú búdku Pod 2.

Spustili sme najväčší výpredaj tohto roka

25. 11. 2022

Nenechajte si ujsť najlepšie zľavy tohto roka a vyberte si z našej širokej ponuke a už ďalej nehľadajte alternatívy za kvalitný nábytok.

Vitaj Comforty!

16. 11. 2022

Do nášho portfólia sme pridali poprednú značku Comforty z Poľska, ktorá je symbolom elegacie, šmrncu a nápaditosti. Ich nábytok je "must have" vo vašej kancelárii, či obývačke.

Enea získala prestížne ocenenie za dizajn

8. 11. 2022

Enea získala Národnú cenu za dizajn za rok 2022. Ocenenie udeľuje Ministerstvo vedy a inovácií a je najvyšším uznaním v dizajnérskom priemysle v Španielsku.

Novembrová akcia: 20% zľava na koberce Gan rugs

1. 11. 2022

Oživte svoje priestory s kobercami Gan rugs a uplatnite si vybranú 20% zľavu tohto mesiaca na celý sortiment kobercov a taburetiek.

GAIA mení a reguluje vašu prácu

25. 10. 2022

GAIA od Actiu je jedinečný nástroj na zber dát okolia a ich nastavenie, rezerváciu rokovacích miestnosti a pracovísk a nastavenie spotreby energií, ktoré sú dostupné aj pre zamestnancov a web mastera.

Zariaďovanie kancelárií: IPM Group

18. 10. 2022

Ak majú kancelárie reprezentovať vizitku spoločnosti a jej obchodný profil, zázemie pre IPM Group v Bratislave túto premisu dokonale spĺňa.

7 noviniek od Lacividiny prináša hravú eleganciu

14. 10. 2022

Lacividina posledné roky prináša viac a viac kolekcií s moderným nádychom a hravou eleganciou. Pozrite sa na posledné novinky a dodajte vašim priestorom šmrnc.

Pridaj sa do nášho tímu ako asistent architekta

7. 10. 2022

Do nášho tímu hľadáme teba, na pozíciu asistent architekta/dizajnér. Pridaj sa, ak rád pracuješ samostatne, a chceš tvoriť interiéry podľa vlastných predstáv.

Dizajnová hviezda z Chorvátska, Prostoria, aj v našom portfóliu

27. 9. 2022

Predstavujeme vám chorvátskeho výrobcu nábytku Prostoria. Posledných 10 rokov vyrába nezameniteľný nábytok s modernistickým duchom z lokálnych materiálov.

Hľadáte naozaj ekologické akustické panely? Volajú sa BAUX

20. 9. 2022

Akustické panely BAUX sú zrejme najekologickejšou voľbou v odvetví a novinka BAUX Acoustic Pulp je plne rozložiteľný panel len z prírodných zložiek.

Prineste nový dizajn do vašich priestorov vďaka True designu

6. 9. 2022

Nový dizajnový nábytok, ktorý pribudol do kolekcie True designu na konci leta vnesie do vašich priestorov modernú taliansku eleganciu.

Objavte novinky od Lapalmy priamo zo Salone del Mobile

12. 8. 2022

Lapalma je talianska značka, ktorá vyrába elegantný a komfortný nábytok. Objavte nové nábytkové novinky, ktoré odprezentovala tento rok na Salone del Mobile v Miláne.

Nová značka s nádychom juhu - Pattio

4. 8. 2022

Zmeňte svoje priestory a kancelárie na príjemné nádvorie slnečného Španielska so značkou Pattio.

Zariadili sme víťaza Office roka 2021 - Softec

29. 7. 2022

Nielen sa zúčastniť, ale vyhrať. Našim celkovo 4-tým víťazom Office roka je firma Softec, ktorú sme zariadili podľa návrhu Jána Matulníka.

Jarný výpredaj kobercov Gan rugs

8. 3. 2022

Výpredaj skladových zásob kobercov Gan rugs je tu! Nenechajte si ujsť skvelé akcie a oživte váš priestor.

3 svieže trendy pre zariaďovanie kaviarne a kantíny

2. 2. 2022

Zariaďovanie novej a unikátnej kaviarne, či kantíny môže byť výzva. Zistite ako môžete zariadiť unikátne miesto a vytvoriť stálu a rastúcu klientelu s týmito trendami.

Nábytková novinka mesiaca: Caementum

31. 8. 2021

Hľadáte špecifický stolík pre interiér aj exteriér? Novinka Caementum od Pedrali splní vaše očakávania.

Zariaďovanie víťaza Office roka 2021: Effectivity

24. 8. 2021

Perfektne premyslený priestor Effectivity zariaďoval Spaceplan. Architekti v tomto prípade vsadili na naše široké portfólio a flexibilné možnosti pri výbere nábytku a projekt sa stal víťazom Office roka 2021.

Nový nábytok do kancelárie prináša Forma 5

1. 7. 2021

Nábytkové novinky po pandémii sú veľmi vítané. Odrážajú trendy a prispôsobujú sa súčasným požidavkám trhu. Pozriete si 4 skvelé kúsky, ktoré prieniesla Forma 5!

Ako spoznáte dobré interiérové štúdio?

10. 5. 2021

Zariadiť kanceláriu, či reštauráciu nie je problém, ak sa zveríte do rúk odborníkom z interiérového štúdia. Ako ale spoznáte, že ste si vybrali to správne?

5 dôvodov prečo zveriť zariaďovanie kancelárií odborníkom

28. 4. 2021

Zariadiť kanceláriu nie je len o tom vybrať si pár druhov kancelárskeho nábytku. Zistite prečo by ste mali zariaďovanie prenechať Spacelanu.

E-book Agile: Vytvárajte kancelárie podľa nového normálu

11. 3. 2021

Stiahnite si e-book Agile, ktorá reaguje na všetky zmeny nového normálu. Umožňuje vytvárať mnoho typov pracovísk v limitovanom priestore a využívať k tomu len šikovú dispozíciu a nábytok.

Zariaďovanie kancelárií: Resco.net

3. 2. 2021

Minulý rok neprial veľkým premenám kancelárií. Naopak, Resco využilo tento čas na vybudovanie nových priestorov a výsledok je ohromujúci.

10 noviniek od True designu

21. 1. 2021

True design opäť priniesol novinky, ktoré rezonujú talianskou kvalitou a šmrncom a dopĺňa ich škandinávska jednoduchosť. Pozrite si, že sa je na čo tešiť!

Prírodný, alebo stredomorský. Prispôsobte svoj home office vášmu štýlu

15. 12. 2020

Preneste prírodu, alebo nádych Stredomoria do vášho home officu vďaka našej kolekcii nábytku a prepožičajte pracovisku atmosféru slnečného pobrežia, či zelených priestranstiev.

Viete ako zariadiť home office? Inšpirujte sa týmito realizáciami

8. 12. 2020

Pozrite sa ako vytvoriť pekný, pohodlný a efektívny home office v dvoch štýloch - v škandinávskom usporiadanom dizajne, alebo v produktívnom industriálnom štýle.

Ako vybrať doplnky do kancelárie, ktoré sú pekné, aj užitočné

18. 9. 2020

Naše pracovisko má inšpirovať k tvorivosti, byť vzdušné a uľahčovať organizovanie úloh. Existuje veľa faktorov, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri dekorovaní a my sme vybrali najdôležitejšie z nich.

Ako prispôsobiť vzdelávacie priestory na nový štandard

31. 8. 2020

Nové modely vzdelávania a priestory sa dnes prispôsobujú aj koronavírusu. Ako na to, nájdete v príručke „Ako prispôsobiť vzdelávacie priestory na nový štandard“.

Z Coly stolička? Devorm vyrába nábytok z odpadu

26. 8. 2020

Plastový odpad je jednou z ekologických výziev storočia. Svoje využitie však nachádza v nábytku od holandského Devormu.

7 tipov ako si vybrať kancelársku stoličku

11. 8. 2020

Kancelárska stolička nie je iba nábytkom, ale aj kľúčovým nástrojom pre prácu. Zistite, ako si vybrať správne akancelárksu stoličku a ušetriť bolesť chrbta a financie.

Čo musíte vedieť o zmenách v kancelárii, ktoré priniesol koronavírus-2.časť

23. 7. 2020

Zmeny v kancelárií sa vo veľkej miere dotýkajú toho, ako vyzerá socializácia na pracovisku. Viete ako zabezpečíte bezpečné a pohodlné podmienky pri stretávaní?

Čo musíte vedieť o zmenách v kancelárii, ktoré priniesol koronavírus-1.časť

15. 7. 2020

Či je prvá vlna koronavírusu za nami, je otázka pre odborníkov. My vám ukážeme, aké potrebujete urobiť zmeny v kancelárií a vyhli sa predĺženej „práci z domu“.

Príručka „Ako prispôsobiť pracovisko na Covid19“ je tu

8. 7. 2020

Stiahnite si detailnú príručku, ktorá vás prevedie pravidlami pre bezpečné rozmiestnenie a čistenie nábytku, toku pohybu a ďalšími odporúčaniami pre kancelárie a verejné priestory.

Nábytkové novinky leta od Enei

9. 6. 2020

Minimalistické línie, premyslené tvary, nadčasový dizajn je opäť rukopisom noviniek od Enei. Pozrite sa, ako perfektne zapadnú do vašich priestorov.

Expresná doprava: Nábytok u vás už za týždeň

4. 6. 2020

Potrebujete si rýchlo vybaviť kanceláriu kvalitným nábytkom? Nezúfajte, máme pre vás riešenie! Nábytok u vás už za týždeň!

Pracujme bezpečne: Ako správne vydezinfikovať nábytok

29. 5. 2020

Viete ako správne vydezinfikovať vaše pracovisko? Zistite, ako vyčistiť stoly, kov,a látky, aby ostali nielen hygienické, ale aj nepoškodené.

Pracujme bezpečne: Dezinfekcia telefónnej búdky

18. 5. 2020

Prinášame prvý zo série článkov, kde nájdete rady ako zachovať vaše pracovisko čisté a bezpečné. Tento krát máme názornú ukážku, ako vydezinfikovať vašu telefónnu búdku.

Ochrana pred vírusom: Ochranný krycí panel od Actiu

4. 5. 2020

Actiu prinieslo elegantný a ľahko zmontovateľný ochranný krycí panel, ktorý je vhodný do obchodov, prevádzok, na recepcie a do kancelárií.

Spoznajte nenahraditeľného pomocníka: Držiaky na monitory

27. 4. 2020

Držiaky na monitory sú často zanedbávaná pomôcka. Za výbornú cenu s dvojročnou zárukou kvality, u nás nájdete anglické držiaky Metalicon pre jeden až šesť monitorov.

Vyhrajte Stand-up

20. 4. 2020

Prihláste sa na odber newslettra od Wilkhahnu a získajte nenahraditeľnú pomoc pre dočasné sedenie.

Víťaz Office roka: WebSupport

26. 3. 2020

Náš zákazník, WebSupport, sa stal víťazom v ocenení Office roka v kategórie Kancelária ako DNA firmy. Táto kategória je cenou za prepojenie pracovného prostredia s obchodným zameraním.

Ako pracovať z domu s rovnakou produktivitou a efektivitou

25. 3. 2020

Práca z domu je túžbou mnohých, ale prináša so sebou rôzne výzvy. Zistite, čo potrebujete, aby ste mohli efektívne a pohodlne pracovať z vášho domova.

Praktické taburetky, ktoré zapadnú (nielen) do vášho home-officu

17. 3. 2020

Nedostatok priestoru, či prídavné sedenie vyriešia skladné a šikovné taburetky, ktoré môžete použiť na sedenie, alebo na odkladanie vecí v pohodlí vášho home officu.

Stolička Noom 50 je urobená práve pre vás

6. 3. 2020

Ako obstála novinka od Actiu, rada nových stoličiek Noom 50, v teste kvality a použiteľnosti a čo sa jej dá vytknúť?

Ako vybrať, čo počúvať v open space?

28. 2. 2020

Nechajte si poradiť ako zdarma a účinne ovplyvniť náladu a výkon v práci - vďaka hudbe. To je niekedy náročné, keď sedíte v open space v niekoľkými desiatkami ľudí.

4 nábytkové novinky, ktoré si nájdu miesto vo vašich priestoroch

20. 2. 2020

Preferencie a trendy sa neustále menia. Preto Forma 5 prináša novinky, ktoré si nájdu miesto v nových priestoroch kancelárií, kaviarní, či čakacích priestorov.

Zariaďovali sme SAS

13. 2. 2020

Analýza dát nie je len o samostatnej práci, práve naopak. Priestory SAS vám ukážu aké dôležité sú kolaboračné zóny a coffice pre svetového lídra analytických softvérov.

Coffice: Spoznajte nový koncept v zariaďovaní, ktorý posunie vašu firmu

31. 1. 2020

Posledných päť rokov prechádzajú kancelárie a pracovné priestory veľkými zmenami. Viete prečo do nich začleniť koncept Coffice a čo prinesie vašej firme?

Zmeniť svoju kanceláriu znamená revolúciu. Vyzerá to takto.

23. 1. 2020

MCI Group sa rozhodlo zmeniť kancelárie ich centrál. Práve preto si vybrali skúsených architektov, ktorí sa spoľahli na osvedčený nábytok od Actiu a výsledok je skvelý.

Zariaďovali sme Kafka Dent

14. 1. 2020

Kafka Dent je nová zubná ambulancia, kde sa cítite pohodlne nielen vďaka výborným službám, ale aj vďaka vynikajúcemu dizajnu.

Workshop: Čo nás naučil Bauhaus?

9. 1. 2020

Bauhaus je dedičtvo Nemecka a je neodmysliteľnou súčasťou identity Wilkhahnu. Viete, čo sme sa o Bauhause dozvedeli na poslednom workshope?

Kancelárska stolička Trim od vyhrala German Design Award

17. 12. 2019

Kancelársku stoličku Trim od Actiu neoceňujú len spokojní zákazníci, ale aj porotcovia, ktorí je udelili German Desin Award 2019.

Spaceplan oslavuje 5 rokov!

10. 12. 2019

Prvých 5 rokov v Spaceplane sa nieslo v znamení zmien a neustáleho vývoja. Čo o nich povedal CEO a zakladateľ, Ladislav Vilner?

Workshop s Actiu: Dosiahnite spokojnosť na pracovisku a buďte WELL

3. 12. 2019

Novembrový workshop s Actiu priniesol účastníkom najnovšie trendy v plánovaní interiéru a budov. Tie sledujú ich spokojnosť a pracovné zlepšenie.

Trvácne novinky od Kastelu očaria minimalistov aj elegánov

21. 11. 2019

Nahliadnite do nových kolekcií Kastelu a vyberte si trvácne talianskej stoličky pre vaše kancelárie, lobby, alebo čakacie priestory.

Spoznajte pridanú hodnotu vizualizácie interiéru: Čo všetko zahŕňa?

14. 11. 2019

Nechajte si vypracovať vizualizácie a zistite, ako bude priestor vyzerať predtým než sa nasťahujete.

Hľadáte pohodlnú sedačku, alebo kreslo? Určite ju nájdete v novinkách Softlinu

7. 11. 2019

Pripravili sme pre vás široký súhrn noviniek Softlinu pre vašu kanceláriu, kaviareň, alebo domov. Nechajte sa inšpirovať a vyberte si škandinávsku kvalitu a vynikajú cenu.

Kvalita vzduchu v práci: Čomu sa musíte vyhnúť, aby ste zostali zdraví?

31. 10. 2019

Znečistený vzduch nie je otázkou dopravy, či prúdenia vzduchu vonku. Zistite zatočiť s nebezpečenstvom, ktoré na nás striehne v kancelárii a zabezpečili vysokú kvalitu vzduchu v práci.

Vyriešte problémy firmy vďaka metóde zariaďovania kancelárií

16. 10. 2019

Naplánovať priestor a zariadiť kanceláriu znamená vybrať nábytok a jeho rozmiestnenie tak, aby vyriešiel problémy firmy. Cool working vám ukáže ako na to.

Prípadová štúdia: Datalan

10. 10. 2019

Datalan, piaty najväčší poskytovateľ softvérových riešení na Slovensku sa zveril do našich rúk, aby sme mu navrhli nové priestory v BCE neďaleko Sadu Janka Kráľa.

Actiu vyrába nábytok bez formaldehydu

2. 10. 2019

Actiu potvrdilo svoju víziu o trvalej udržateľnosti a zbavilo svoje produkty formaldehydu.

Návrh interiéru pre vašu vysnenú kanceláriu: Ako sa pripraviť na konzultáciu?

24. 9. 2019

Rozhodli ste sa, že zveríte svoj interiér do rúk špecialistom, no neviete ako ďalej? V článku vám ozrejmíme ako vyzerá prvotná konzultácia v interiérovom štúdiu a na čo sa pripraviť.

Vývoj a budúcnosť coworkingov: Čo prinesú ďalšie 4 roky?

17. 9. 2019

Zistite ako sa coworkingy vyvíjali, čo hovoria momentálne štatistiky a akých je 5 scenárov o ich budúcnosti pre nasledujúce roky.

25 najpopulárnejších kancelárií roku 2018

5. 9. 2019

Stránka Officesnapshots.com vyhodnotila 25 najpopulárnejších kancelárií minulého roka v ktorých nájdete najnovšie trendy a špičkovú architektúru.

Interiérové štúdio: Spoznajte výhody spolupráce s odborníkmi na dizajn

30. 8. 2019

Potrebujete vybrať nábytok, či navrhnúť kanceláriu? Zistite prečo sa zveriť do rúk odborníkov a navštíviť interiérové štúdio.

Vyberáte nábytok s organickými tvarmi? Skúste kúsky od Enea!

22. 8. 2019

Enea, baskický výrobca nábytku majstrovsky tvorí dizajnové kúsky, ktoré vyniknú, no sú dokonalou súčasťou celku.

Príroda je kľúčom k zvýšeniu spokojnosti a tvorivosti v práci

15. 8. 2019

Dnes je čoraz ťažšie dostať sa do kontaktu s prírodou a ak navrhujete priestory máte v rukách nástroj, ktorý vám umožní zvýšiť spokojnosť a produktivitu o 13%.

5 typov ako vytvoriť coworking, tak aby fungoval

8. 8. 2019

Či už riešite vytvorenie menšieho coworkingu v rámci firmy, alebo komplexný projekt, vždy sa riaďte týmito zlatými pravidlami.

Ohromujúci, ale udržateľný dizajn od DeVormu

1. 8. 2019

Najnovšie trendy, dizajn a ekológiu spája DeVorm. Ten vyrába nábytok z PET fliaš a ich produkty nájdete v najväčších svetových firmách a jednou z nich je Bosch.

Vyberáte farby do priestoru? Berte do úvahy tieto faktory

26. 7. 2019

Psychológia farieb je súčasťou modernej architektúry a k vyberáte farby, musíte analyzovať skúsenosti užívateľov a ich vplyv, ak chcete navodiť správne emócie a inšpiráciu.

Víťazná stolička Red Dot Award si vyžaduje 45 dní práce

18. 7. 2019

Red Dot Award tento rok získal pioniersky Karbon od Actiu, ktorý prieniesol novú víziu pre celý nábytkársky priemysel.

Legenda prichádza: Verner Panton

11. 7. 2019

Panton Verner vytvoril sofistikovaný dizajn, ktorý mal za úlohu byť dostupný širokej verejnosti. Jeho legendárny nábytok nájdete v našej ponuke.

Relax zóna musí byť súčasťou vašej kancelárie

1. 7. 2019

Aby firmy fungovali lepšie, musia zlepšovať vzťahy na pracovisku. To sa deje v neformálnnom prostredí, ako sú relax zóny.

Nové trendy v architektúre prinesú zlepšenia pre ľudí a váš biznis

19. 6. 2019

Zistite, ako zariadiť vaše nové kancelárie, aby poskytovali spokojnosť zamestnancov a posunuli vašu firmu ďalej vďaka novým trendom v architektúre.

Identita značky v priestore je dôležitejšia ako ste očakávali

4. 6. 2019

Identita značky už nie je iba o komunikovaní cez média, ale cez priestor. Čo robiť ak chcete, aby si vás zapamätali a vaši zamestnanci boli spokojní?

Investovať do kvalitnej kancelárskej stoličky sa oplatí: Ako si vybrať?

31. 5. 2019

Kancelárska stolička nie je len obyčajným kusom nábytku. Je kľúčovým nástrojom, ktorý ovplyvňuje efektivitu aj zdravie. Ako si vybrať správne?

Túžite po štýlovom sedacom vaku? Ponuka na trhu je široká

19. 5. 2019

Štýlové a kvalitné sedacie vaky ponúka viac ako jedna značka. Vyznačujú sa nielen moderným a nadčasovým dizajnom, ale aj pohodlnosťou. Zistite, aké sú trendy v oblasti.

Hľadáte moderný nábytok? Z noviniek True Design si vyberiete

7. 5. 2019

Taliansky výrobca nábytku True Design opäť ohúril trendovými novinkami pre čakacie priestory, kancelárie a kaviarne. Ktoré by ste nemali prehliadnuť?

7 dôvodov prečo má zmysel vymeniť kancelársky nábytok

17. 4. 2019

Aký zmysel má výmena kancelárskeho nábytku, keď naša kancelária vyzerá dobre? Najmodernejšie poznatky vás presvedčia.

Metalmobil sa teraz volá Et al.

10. 4. 2019

Významný krok urobil Metalmobil, ktorý sa premenoval na Et al. a k tomuto rozhodnutiu ho viedlo hneď niekoľko dôvodov.

Telefónna búdka z Česka získala Red Dot Design Award

3. 4. 2019

Akustické telefónne búdky sú najväčším trendom kancelárií. SilentLab v susednom Česku dnes vyrába jedny z najlepších búdiek na svete.

3 rady ako si vybrať správny koberec

15. 3. 2019

Koberec je dominantný doplnok priestoru a preto sme pre vás pripravili manuál výberu koberca, ktorý vám ušetrí stres a peniaze.

Slobodný španielsky dizajn pre kancelárie nájdete vo Forme 5

1. 3. 2019

Otvorené myslenie, odvaha používať farby a fantáziu je všadeprítomná v kolekciách nábytku pre kancelárie a verejné priestory od Formy 5

Stolička od Lapalmy získala prestížnu cenu Good design

22. 2. 2019

Good design je najuznávanejším a najstarším ocenením v oblasti dizajnu na svete. Ocenenie si domov odniesla aj eklektická Seela od La palmy.

Devorm vyrába recyklovaný nábytok z PET fliaš

15. 2. 2019

Ak ste ešte nepostrehli, trvalo udržateľný dizajn je už otázkou každého priemyslu. Holandský Devorm recykluje a vyrába nábytok - z PET fliaš.

Nábytok Actiu sa premenil na pôsobivé ilustrácie

8. 2. 2019

Existuje mnoho spôsobov, ako interpretovať architektúru alebo dizajn. Frederico Babina reinterpretoval posledné modely Actiu pôsobivými ilustráciami

Minimalizmus v praxi

29. 1. 2019

Je minimalizmus dizajnový trend, alebo nové hnutie? Byť minimalista je ľahšie ako si myslíte a možno ním aj ste.

Cascando má nové vešiaky pre vaše kabáty

8. 1. 2019

Holandské Cascando, ktorý je veľmi populárné v krajinách Beneluxu prináša do nášho portfólia tri nové, atraktívne vešiaky.

Novinky Orgatecu od Wilkhahnu

20. 11. 2018

Wilkhahn sa posledné roky zameriava na aktivitu a riešenia, ktoré sú multifunkčné a tento krát priniesol inovácie, ktoré zlepšujú interakciu a zdravie.

Posaďte sa do obláčika od True designu

15. 11. 2018

Sho je novinkou od True designu,s mohutnými tvarmi, ktoré vás objímu a posadia do pohodlia ako keby ste sedeli na obláčiku.

Red dot award pre akustický panel z Poľska

6. 11. 2018

Hush design, ktorý sa zaoberá výhradne akustickými riešeniami získali Red dot award.

Výhody vysokého sedenia v kancelárii

1. 11. 2018

Dnešné kancelárske priestory sa nezaobídu bez vysokého sedenia, ktoré v sebe skrýva výhody, ktoré zvyšujú efektivitu zamestnancov.

Čo prieniesol Orgatec 2018?

30. 10. 2018

Tohtoročný Orgatec v porovnaní s tým predošlým nebol o len dizajne, ale o prenesení súčasnej kultúry a hodnôt do nábytku.

Orgatec 18: showroom zameraný na používateľa a spokojnosť

23. 10. 2018

Ďalší ročník Orgatecu klope na dvere. Orgatec je v rámci Európy najprestížnejšie podujatie na ktorom sa každé dva roky stretne tisíce profesionálov v sektore kancelárskeho nábytku.

Dizajnová novinka mesiaca: Trim od Actiu

18. 10. 2018

Pracovná stolička Trim prišla na trh nedávno a hneď si získala obľubu medzi zákazníkmi vďaka vynikajúcemu tvarovaniu a funkciám, ktoré sú v jej základnej výbave.

Zariaďovanie kancelárií: Roche

16. 10. 2018

Farmaceutická firma Roche sa presťahovala do priestorov Panorama business centre a my sme mali možnosť zariadiť ich kancelárie na celom podlaží otvorených priestorov a funkčných zón.

Seriál: 5 faktov, ktoré zmenia váš pohľad na office (5.časť)

12. 10. 2018

Posledná časť nášho seriálu je tu a s ňou aj posledné zo zistení, ktoré zmenia spôsob akým navrhnete váš ďalší office projekt. Čo výskum hovorí o telefonovaní?

Seriál: 5 faktov, ktoré zmení váš pohľad na office (4.časť)

21. 9. 2018

Predposledná časť nášho seriálu, ktorá sleduje výsledky výskumu, sa venuje pracovným stolom. Ziste nakoľko ich potrebujeme a či ostanú naďalej pevnou súčasťou pracoviska.

Seriál: 5 faktov, ktoré zmení váš pohľad na office (3.časť)

14. 9. 2018

V druhej časti seriálu sme odhalili, čo je najpodstatnejším faktorom, ktorý nás líši pri práci. Druhé zistenie je s ním úzko a musíme ho zvážiť, keď chceme zariadiť, alebo redizajnovať kanceláriu.

Seriál: 5 faktov, ktoré zmení váš pohľad na office (2.časť)

7. 9. 2018

Druhá časť seriálu odhaľuje aký je najdôležitejší faktor, ktorý nás odlišuje pri práci a čo treba zvýžiť, keď navrhujeme priestory pre firmu, či organizáciu.

Seriál: 5 faktov, ktoré zmení váš pohľad na office (1.časť)

31. 8. 2018

5-dielny seriál odhaľuje kľúčové zistenia výskumu Senatoru, ktoré zmenia pohľad na spaceplan a pomáhajú chápať ako odlišní ľudia využívajú kanceláriu a čo pri práci potrebujú.

5 najlepších bratislavských coworkingov

14. 8. 2018

Ak ste free-lancer, či start-up a hľadáte technologicky a dizajnovo výborne vybavené miesto pre prácu a networking, určite si pozrite na tieto bratislavské coworkingy.

Coworking Googlu vo Varšave

7. 8. 2018

Coworking Googlu nájdeme aj v strednej Európe a je zaručeným trendsetterom pre korporatívne kolaboračné zóny, alebo coworkingové huby.

Dizajn mesiaca: Mozaik od Allermuir

2. 8. 2018

Moziak od anglického Allermuiru je výnomočný modelulárny systém, ktorý narozdiel od konkurencie neurčuje pravidlá pre konfiguráciu.

Priestory, ktoré vás nútia vrátiť späť, sú aj u nás

31. 7. 2018

Kultúra jedenia sa posledné roky zlepšuje aj v krajinách strednej a východnej Európy. Takým príkladom je aj jedáleň PURE Grand bistro v Sofii.

Novinka mesiaca: Soave od Lacividiny

26. 7. 2018

Estetika je záležitosť osobného cítenia a vnímania, ale niektoré veci sú jednoducho krásne. Je to tak aj v prípade novinky Soave od Lacividiny.

Actiu vydáva novinku pre školiace a kolaboračné priestory

23. 7. 2018

Prvá novinka Actiu tohto roka je tu. Pracovné stoly Talent sú dokonale mobilné, všestranné a je možné ich použiť v akomkoľvek pracovnom prostredí.

Akustický stôl je realitou vďaka švédskej Abstracte

20. 7. 2018

Abstracta je švédsky špecialista na akustické panely a nábytok a aby uspokojil všetkých zákazníkov, vyrobil akustický stôl Jetty.

Zariaďte svoje kancelárie s nábytkom: Enea

16. 7. 2018

Farmaceutické spoločnosti sú známe nielen vďaka najdynamickejšiemu vedeckému výskumu, ale aj vďaka kvalitnému pracovnému prostrediu, čo potvrdzuje Novartis.

Axyl: Chceli sme redefinovať sedenie na medzinárodnej úrovni

13. 7. 2018

Šesť cien za dizajn a inovácie. Toľko zatiaľ získal Allermuir za stoličku Axyl, ktorú navrhol Benjamin Hubert z jeho londýnskeho ateliéru Layer.

Tecno a Norman Foster postavili kaplnku v Benátkach

9. 7. 2018

Tecno je jedna z najúspešnejších nábytkárskych talianskych firiem a je známa ako dizajnová továreň, čo potvrdzuje aj jej nová kolaborácia s Normanom Fosterom.

Kolekcia NOT môže zopakovať úspech kresiel Arca

6. 7. 2018

Pred štyrmi rokmi True design prišiel s kolekciou kresiel Arca, ktorá je súčasným bestsellerom a tradmarkom značky. Novým trhákom by mohla byť novinka NOT.

WELL: Spokojnosť na pracovisku sa dá dosiahnuť ľahšie ako si myslíte

2. 7. 2018

Vieme, že priestor okolo nás ovplyvňuje výkonnosť. Certifikát Well zastrešuje kvalitu vzduchu, vody, či jedla a dáva ľuďom lepšie pracovné prostredie, ale za akú cenu?

Ako vyzerala oslava 50-teho výročia založenia ACTIU

27. 6. 2018

Actiu, jeden z našich hlavných partnerov oslavovalo 50-te výročie jeho založenia a my sme pri tom nesmeli chýbať.

Kreslo, ktoré stiera hranicu medzi umením a nábytkom

26. 6. 2018

Minimalistické otočné kreslo prvý krát vyšlo so zámerom byť umelecké dielo, no jeho vývoj ho predurčil stať sa súčasťou rady Offecct Lab.

Nový showroom Wilkhahnu vo Viedni

20. 6. 2018

Wilkhahn, náš hlavný partner, ktorý je jednotkou vo vývoji a výrobe najlepších stoličiek sveta, práve otvoril svoj nový showroom v susednej Viedni.

Oživte lounge, alebo coworking s funky kolekciou K2 od Kastelu

18. 6. 2018

Modulárne taburetkové systémy sú momentálne veľmi žiadanou časťou coworkingov, či loungov a práve preto vyšla aj novinka od Kastelu, K2.

Novinka mesiaca: Waves od Lacividiny

13. 6. 2018

Kolekcia od Lacividiny, talianskeho špecialistu na nadčasový dizajn, májú nový prírastok. Waves je jedna veľká rodina sedačiek a taburetiek pre všetky zóny, kde sa sedí.

Nachystaní na dovolenku? Skúste Sicíliu, kde to tento rok žije

12. 6. 2018

Palermo je Hlavné mesto kultúry 2018 a práve v suteréne budovy Liberty, kde sa narodila Natalia Ginzburg, nájdete reštauráciu Cento 61.

Finalista Officu roka: Goldbeck

5. 6. 2018

Goldbeck je profesionálom v oblasti stavieb na kľúč, ktorý sa odhodlal ísť za svojim presvedčením a vyplatilo sa. Pozrite sa, ako to vyzerá v ich slovenskej pobočke.

Dizajnový stôl Artful: Aj stôl dokáže prekvapiť

4. 6. 2018

Umenie je o porušovaní hraníc a prekračovaní limitov fantázie. To určite vystihuje aj nový dizajnovy stôl od Segisu, Artful.

Čo je Clerkenwell design week v Londýne?

25. 5. 2018

Clerkenwell design week je trojdňový maratón v centre Londýna, ktorý dáva holistický pohľad na to aký je svet dizajnu, umenia, trendov a kam sa tento celok posúva.

Ak ste čakali na perfektnú taburetku, Metamobil ju už má nachystanú

25. 5. 2018

Pillow je inšpirovaný potrebou dobiť si baterky a odpočinúť si v priebehu dňa a tiež potrebou nasledovať príjemné, spoločenské rituály.

Ako udržiavať kancelársky nábytok

18. 5. 2018

Aj keď spolupracujeme s vyše 60-timi výrobcami nábytku, máme pre vás overené tipy a triky ako udržiavať nábytok aj pri častom používaní, aby ostal ako nový.

A’ Design Award odprezentovala najširší výber najlepšieho dizajnu

16. 5. 2018

A'Design Award je súťažou s najširším záberom oceňujúca najnovšie inovácie v oblasti dizajnu a to doslova vo všetkých oblastiach, keďže mala tento rok až 1962 ocenených.

Porsche a Actiu spolu vytvorili dokonalosť a funkčnosť priestoru

11. 5. 2018

4000 metrov štvorcových v Šanghaji pre Porsche zariadilo Actiu pod heslom byť dokonalý a exkluzívny, no absolútne funkčný.

9 z 10 odporúča The Box sofu od Look industries

9. 5. 2018

Cena, akustické vlasnosti a dizajnová príbuznosť je sú tri výzvy, ktoré trápia architektov pri výbere akustických kóji. Tu je riešenie.

Zariaďte svoje priestory s nábytkom: Actiu

4. 5. 2018

Prázdny, otvorený priestor architekti premenili na personalizované kancelárie plné svetla a farieb pre špecialistu na parfémy, Douglas.

Novinka roka: Pracovná stolička AT od Wilkhahnu

2. 5. 2018

Po troch rokoch od vydania prevratnej stoličky IN, Wilkhahn prichádza s novinkou AT, kancelárskou stoličkou s vynovenou mechanikou Trimension®.

Zariaďovanie kancelárií: British American Tobacco

25. 4. 2018

Niektoré firmy sa neboja vystúpiť zo svojho tieňa veľkej korporácie ako British American Tobacco. To prináša samozrejme svoje ovocie.

Ping pongový stôl, či stolný futbal nie je len na zábavu

23. 4. 2018

RS Barcelona navrhla pin pongový stôl, či stolný futbal, ktorý neslúži len na zábavu, ale dá sa ľahko zmeniť na miesto na meeting, či obed.

Zo svetového fóra: Vplyp kultúry na dizajn, produkty a spaceplan

19. 4. 2018

Ak firma chce, alebo musí vyzerať podobne ako jej centrála, musí si najprv uvedomiť, že lokálna kultúra, mentalita a pracovné návyky sú iné a nové zmeny môžu škodiť.

Všetko čo potrebujeme je dobrý stôl

16. 4. 2018

Predstavte si, že ste architekt a hľadáte kľúčovú, ale zanedbateľnú vec do loungu. Konferenčný stolík. Nepotrebujete heavy-duty stôl, ale vec, ktorá sa hodí a dáva priestoru šmrnc.

Ako navrhúť kanceláriu pre generáciu Y, alebo miléniálov

11. 4. 2018

Od baby boomerov nikto toľko nerozprával o novej generácii. Generácia Y, alebo millennials je len začiatkom zmeny, ktorú čoskoro prevezme generácia Z.

Uncommon – skutočne nezvyčajný coworking

9. 4. 2018

Cieľom tohto coworkingu je ponúknuť niečo nové - pracovisko kde je každý detail navrhnutý tak, aby zlepšil produktivitu a zároveň podporil spokojnosť. Ale ako to funguje?

Ako navrhnúť dizajn pre nové pracovisko (kancelárie)

4. 4. 2018

Koncept pracoviska sa mení od chvíle, keď sme začali premýšľať o práci ako o činnosti, nie mieste. Najnovšie trendy ukazujú, že v ňom nechýba kolaboračná zóna.

TNK Flex od Actiu získala German Design Award 2018

2. 4. 2018

Pracovná stolička TNK Flex získala jednu z najprestížnejších ocenení v dizajnovom svete, German Design Award, ktorá uznáva pridanú hodnotu tejto výkonnej technologickej stoličky.

Montáž Jaguar Land Rover v plnom prúde

21. 3. 2018

Obrovský projekt montáže nábytku pre Jaguar Land Rover je v plnom prúde. Ako výhradný zástupca Senatoru, Spaceplan montuje všetko, čo si klient vybral.

Dizajn marca - pracovný stôl Let´s Work od Formy 5

19. 3. 2018

Architekti a zákazníci okrem jednoduchých pracovných stolov hľadajú aj niečo, čo je stále jednoduché, ale estetikou ich prevyšuje, rovnako ako stôl od španielskej Formy 5.

Víťazi office roka 2017

12. 3. 2018

Medzi najlepšími projektmi roka ktoré získali ocenenie Office roka 2017 nájdeme aj projekt EY. Práve tu Spaceplan dodával väčšinu nábytku.

Zariaďte svoje priestory s nábytkom: Metalmobil

9. 3. 2018

Aj vy milujete podniky, v ktorých máte pocit, že ho urobili pre vás? Vyzbrojený eleganciou art deco a súčasnými trendmi vznikol Piky, nový luxusný bar.

Senator a Hercuile Poirot

5. 3. 2018

Ako vyzerá najnovší showroom Senatoru v centre Londýna, ktorý sme len nedávno navštívili?

Senator a Hercuile Poirot

5. 3. 2018

Ako vyzerá najnovší showroom Senatoru v centre Londýna, ktorý sme len nedávno navštívili?

Lilliput: Malá-veľká novinka od talianskeho Billiani

1. 3. 2018

Lilliput, novinka od Billiani nič nedlží svojmu menu. Rukopis tohto talianskeho lídra sedacieho nábytku a doplnkov je totiž jasný na ich novom konferenčnom stolíku.

Zariaďovanie kancelárií: Zutom

23. 2. 2018

IT firmy patria medzi tých, ktorí udávajú tempo dnešnému svetu vo všetkých smeroch. Jednou z nich je aj firma Zutom, ktorej sme dodávali nábytok.

Pinch od Lacividiny nominovaný na Compasso d'Oro Award

22. 2. 2018

LaCividina, talianska nábytkárska značka sa stáva čoraz viac populárnejšou na medzinárodnej scéne dizajnu. Tento raz bol ocenený ich Pinch na prestížnej Compasso d'Oro.

Dizajnová novinka mesiaca: Cuba od Metalmobilu

15. 2. 2018

Po úspechu stoličky Nassau si Metalmobil opäť vybral Marca Sandlera, aby navrhol ich novinku a vyplatilo sa. Predstavujeme vám subtílnu multifunkčnú stoličku Cuba.

Ďalšie národné ocenenie pre Actiu

14. 2. 2018

Snaha sa neustále zlepšovať formuje prácu Actiu a výsledkom je ďalšie ocenenie, ktoré si tento raz prezident spoločnosti prevzal od španielskeho kráľa a kráľovnej.

Čo priniesol rok 2017 medzi sortiment lámp od Vesoi

8. 2. 2018

Posledný rok taliansky výrobca svietidiel Vesoi priniesol mnoho noviniek do jeho produktových radov. To, čo vytvorili dizajnéri a šikovní sklári Vesoi patrí medzi špičku.

Zariaďte svoje priestory s nábytkom: Billiani

7. 2. 2018

Každá značka má svoj rukopis a o talianskom Billiani to platí dvojnásobne. Reštaurácia Sumiao potrebovala pestrý a tvarovo zaujímavý nábytok, čo je alfou-omegou dizajnu Billiani.

Víťazi Iconic awards od Wilkhahnu

31. 1. 2018

Nie je to prvýkrát, čo Wilkhahn triumfoval na Iconic Awards. Počas posledných rokov produkty Wilkhahnu opakovane zaznamenal úspech a tento rok nebol výnimkou.

Modná kancelária s nádychom mesta

30. 1. 2018

Kancelária s atmoférou domova v ktorej sídli dánska módna skupina, si vybrala jednoduché čierne a biele zariadenie, ktoré vytvára neutrálne pozadie pre farebnú módu.

Bestseller značky: Kicca od Kastelu

24. 1. 2018

Pri návrhu interiéru je vždy výzva nájsť najlepšie kusy nábytku. Preto sme vybrali bestseller talianskeho klasika Kastel, kolekciu versatilných stoličiek Kicca vhodná do každého priestoru.

Prečo ľudia pracujú v mojej firme?

22. 1. 2018

Dnes sme svedkami celosvetovej paradigmy v hodnotách firiem, kde sú zložky pracovného prostredie kľúčové. Zistite aké sú najnovšie trendy a stratégie vo vývoji pracoviska.

Elegantný škandinávsky policový systém, ktorý zaujme, no neruší

17. 1. 2018

Policový systém Poise od dánskeho Engelbrechtsu charakterizuje priestor, bez toho aby bol jeho ústredným bodom. Aké sú možnosti tohto versatilného systému?

Trendy vo vývoji kancelárií v roku 2018

15. 1. 2018

Vplyv faktorov, ktoré pôsobia na vývoj pracovísk a posun v návrhu spaceplanu za posledné roky prispel k tomu, že rok 2018 prináša zaujímavé trendy vo vývoji kancelárií.

Puccio: Retro stolička v modernom dizajne nielen do kancelárií

9. 1. 2018

S klasickým dizajnom stoličky na dojenie (áno) sa tento raz pohral taliansky výrobca Billiani. Tak vznikla rada sedenia a stolov Puccio, ktoré patria do priestru, ktorým dizajn nie je cudzí.

Zariaďovanie kancelárii v Blumentáli pre Adastru

8. 1. 2018

Novopostavený projekt Blumentál, postupne zapĺňajú firmy, ktoré hľadajú vysoký štandard. Jednou z nich je aj Adastra, medzinárodná konzultačná spoločnosť.

Svetový IT hráč Cisco má nové kancelárie v Bratislave

8. 12. 2017

Moderné kancelárie IT spoločnosti Cisco prestupujú tlmemné a zemité farby, hravý a elegantný dizajn.

Nábytková novinka mesiaca: Lloyd od IVM

6. 12. 2017

Manažérsky nábytok s retro dizajnom a jednoduchými líniami práve prichádza na trh. Volá sa Lloyd nájdeme ho v ponuke talianskeho dizajnového lídra, IVM

Výhody a nevýhody výškovo nastaviteľných stolov

1. 12. 2017

Veľký boom výškovo nastaviteľných stolov je už aj na Slovensku. Ako však získať maximálny potenciál a vyťažiť z nastaviteľného stola čo najviac?

Dizajnový škandinávsky nábytok od Softline z roku 2017

23. 11. 2017

Pozrite si v kocke dizajnový nábytok od Softline z tohto roku. Typický škandinávysky dizajn nájdete na sedačkách a kreslách do kolaboračných, čakácích a relax zón, či open spaceov.

Business trip: Navštívili sme Senator v Anglicku

21. 11. 2017

Navštívili sme anglickú centrálu Senatoru. Nechýbal showroom plný noviniek, kvalitný tréning, priateľská atmosféra a veľa vtipov.

Nábytková novinka mesiaca: Icon od IVM

17. 11. 2017

Novinka od IVM je presne to, čo charakterizuje taliansky dizajn – ak sa experimentuje, tak je výsledkom niečo výnimočné – niekedy až za hranicami bežne vyrábaných produktov značky.

Cool Working od Actiu získalo Red Dot Award 2017

10. 11. 2017

Red Dot, najprestížnejšia medzinárodná cena za dizajn, uznala stratégiu Actiu, v ktorej sa nábytok a dizajn stávajú nástrojmi používanými na podporu spokojnosti a produktivity.

Case study: Predajňa Thuasne

9. 11. 2017

Predajňa zdravotníckych pomôcok v Twin city A je moderným a príjemným miestom, ktoré osloví každého zákazníka.

Archiproducts Awards 2017: Dve ocenenia u nás doma

2. 11. 2017

Poprední výrobcovia zastrešení v Architonicu opäť získavali ocenenia Archiproducts Awards. Tento raz si naši talianski dodávatelia odniesli dve ocenenia.

Tradičný španielsky dizajn a jedlo nájdete v Chilcano

2. 11. 2017

Aragónsko patrí medzi skvosty španielskeho dedičstva. Hlavným mestom tejto oblasti je Zaragoza. Práve tu nájdeme tradičnú novootvorenú reštauráciu Chilcano.

Transformácia vzdelávania prostredníctvom priestoru

26. 10. 2017

Najnovšie zistenia odhalili zásadný vplyv prostredia a jeho vlastností na vzdelávacie výsledky. Aké sú najnovšie trendy v zariaďovaní a konfiguráciu vzdelávacích priestorov?

Tobias Grau, majster svetla, v našom portfóliu

19. 10. 2017

Čo robí priestor dokonalým? Sú to detaily a práve preto sme do nášho portfólia dostal Tobias Grau, výrobca svietidiel, ktorý vďaka vývoju technológie tvorí výnimočný dizajn.

Umenie v masovej výrobe nájdete v nových akustických paneloch

17. 10. 2017

Talianska spoločnosť Caimi Brevetti, expert v oblasti akustických panelov, v spolupráci s talianskou ikonou Gillom Dorflesom vytvorila kolekciu umeleckých akustickýh panelov.

Aký bude nábytok budúcnosti?

12. 10. 2017

Existujú inteligentné mestá, automatizácia, inteligencia okolia, ktoré sú realitou života v moderných mestách. A nábytok? Prečo technológia nie je jeho základnou súčasťou?

Ekvilibrium nového a starého dizajnu vystihuje Giro od La Palmy

10. 10. 2017

Všade, kde sa stretávaju dva protiľahlé smery v tvorbe a myslení, si musíte vybrať, buď, alebo. Giro od La Palmy vďaka jeho dizajnu rieši túto dilemu bravúrne.

Najväčší projekt roka pre Spaceplan

6. 10. 2017

Tri podlažia v najnovšom biznis centre Zuckermandel obsadil celosvetový líder v oblasti poradenstva, auditu a daní. Priestory hrajú modernou eleganciu a vzdušnosťou.

Dizajnová novinka mesiaca: Aula od Wilkhahnu

3. 10. 2017

Pri tvorbe Auly, multifunkčnej stoličky od Wilkhahnu, dizajnéri a inžinieri použili plast ako materiál pre vznik novej estetiky a funkčnej úrovne.

Ako sa dostať bližšie k mesiacu?

27. 9. 2017

Closer to the moon je fascinujúci roof-top bar v strede Bukurešti, ktorý berie dych výhľadmi a pulzujúcou atmosférou.

Prečo nie sme e-shop

24. 9. 2017

Máme vyše 3000 tisíc produktov, ale nie sme e-shop. Prečo to tak je?

Vývoj kancelárií za posledných 70 rokov

19. 9. 2017

Niekedy si vravíme, že by sme chceli zopakovať 60-roky, ale chceli by sme pracovať aj v kanceláriách z minulosti? Zistite, či vás priťahuje aj táto predstava.

Bavte sa, jedzte a oddychujte s You and me bench

16. 9. 2017

You and me bench od RS Barcelona sú newschoolové sedenie, ktoré patria všade tam, kde sa stretávajú a bavia ľudia.

8 nemoderných kusov nábytku, ktoré už nepatria do kancelárie

11. 9. 2017

Kancelária môže byť miesto, ktoré reprezentuje firmu, alebo vás môže vrátiť o niekoľko desaťročí späť. Prečítajte si, čo ste mali určite vyradiť, aby ste určite nemali retro office.

Dizajnová novinka mesiaca: Amarcord od Luxy

10. 9. 2017

Kolekcia Amarcord opäť použila typické a dobre fungujúce dizajnové zbrane Luxy – kvalitu, eleganciu, stret moderných a klasických tvarov.

Case study: Astra Zeneca

6. 9. 2017

Jednu z posledných realizácií Spaceplan zastrešoval kompletne a preto sme sa pýtali senior architekta Miloša Adama na výzvy a ciele celého projektu.

True design robí skutočný dizajn: Stôl Wing

5. 9. 2017

Nový stôl Wing, ktorý je špeciálne navrhnutý do kolaboračný zón, coworkingov a zdieľaných pracovísk je hitom u zákazníkov, ale aj porotcov.

Dizajnéri, ktorí menia svet: Philippe Starck, 2. časť

28. 8. 2017

Druhá časť je opäť venovaná životu a tvorbe Philippa Starcka, ktorý vytvoril vyše 10-tisíc diel, ktoré tvorí počas svojho 16-hodinového pracovného času.

Kancelárie IML Solutions: priemysel nestojí v ceste dizajnu

28. 8. 2017

Kancelárie firiem podnikajúcich v priemysle môžu byť v najvyššej kvalite a pôsobiť na pohodu zamestnancov a ihneď zaujať návštevníkov.

Kedy sa oplatí vymeniť nábytok

21. 8. 2017

Nechcete míňať, ale tušíte, že prišiel čas vymeniť nábytok? Zistite pri akých 5-tich dôvodoch by ste mali nábytok určite vymeniť

Ručne vyrábané hodinky Nomon berú dych novou kolekciou

21. 8. 2017

Krása je tvorená veľkými a malými vecami a spoločne tvorí celok. Buďte tvorcami prostredia, kde všetko má svoje miesto a hrá úlohu. Nezabudnite na hodinky. Presné,no nadčasové.

Do radov škandinávskeho nábytku pribudli dizajnové novinky

14. 8. 2017

Spolupráca svetových dizajnérov s OFFECCTom priniesla tri novinky v špeciálnej edícii OFEECCT Lab, ktorá dáva priestor najmä experimentovaniu a odvahe v tvorbe.

Spaceplan zastupuje Senator group

14. 8. 2017

Do širokého portfólia nám pribudla dlho očakávaná anglo-saská značka Senator group, ktorú mnohí z nás poznajú najmä ako Alleirmuir, Senator a Torasen.

Nový stolový program Twist nepatrí len do všetkých kolaboračných zón

7. 8. 2017

Nový koncept si žiada nové nástroje a preto Actiu vytvorilo nový stolový program Twist. Môžete nimi vyvaviť kolaboračné a coworkingové zóny, zasadačky, či operatívu.

Ak chcete byť špička investujte ako Actiu

2. 8. 2017

Výskum, vývoj a inovácie do ktorých Actiu už 30 rokov investuje, im opäť prinieslo prestížne ocenenie v Španielsku.

Svetové kancelárie s nábytkom Wilhahn: ON

31. 7. 2017

Poďte sa pozrieť na kancelárie a verejné priestory z celého sveta, kde nájdete pracovnú stoličku ON s unikátnou technológiou Trimension® vyvinutou Wilkhahnom.

Ako vyzerá nadčasový dizajn v modernej kancelárii?

24. 7. 2017

Nechajte sa inšpirovať novými priestormi, kde sídli jedného z najsilnejších výrobcov na slovenskom trhu IDC Holding, ktoré ohromujú nadčasovým dizajnom.

Billiani v Solunto - Bakery & Restautant, San Diego

24. 7. 2017

Po dobrom surfovaní si každý zaslúži dobré jedlo. Okrem vychutnávania si obeda v Sulunto, reštaurácií a pekárni, natrafíte aj na hravý dizajn stoličiek CO2 od Billiani.

10 rád ako zariadiť kanceláriu pre firmu

17. 7. 2017

Chystáte sa do zariaďovania kancelárie? Prečítajte si, čo by ste mali vedieť predtým ako sa pustíte do vlastného projektu zariaďovania firmy.

Open space = efektivita, spokojnosť a zisk?

17. 7. 2017

V tomto článku sme sa rozhodli trochu rozšíriť naše obzory a pozrieť na open spacei z pohľadu ich vývoja, spokojnosti a zdravia zamestnancov.

Ako budú vyzerať nové priestory EY?

10. 7. 2017

Sme vždy poctení, keď nám klient dá dôveru a pomáhame mu vytvoriť jeho dlho očakávané lepšie pracovné prostredie. Tento raz sa do našich rúk zveril veľký svetový hráč - EY.

Ak hľadáte štýlové sedenie pre celú kanceláriu, volá sa Efit

10. 7. 2017

Zariadiť celú kanceláriu stoličkami, ktoré skvelé vyzerajú, sú ergonomické a odolné, niekedy nie je najjednoduchšia úloha. Práve preto je vytvorený program Efit.

Toto sme my: Ako vznikol a rástol náš showroom na Cintorínskej

3. 7. 2017

Po niekoľko násobnom sťahovaní sme sa nutne potrebovali usadiť. Dnes je to rok, čo nás nájdete v industriálnych priestoroch starých tlačiarni.

Dizajnéri, ktorí menia svet: Philippe Starck, 1. časť

3. 7. 2017

Prvým v seriály o dizajnéroch a architektoch je Philipe Starck. Z vyše 10-tisíc jeho návrhov vyberáme tie, ktoré najviac ovplyvnili životy ľudí a oblasť dizajnu.

V cukrárni si dnes vychutnávame nielen koláče, ale aj dizajn

27. 6. 2017

Na internete nájdeme tisíce receptov ako pripraviť tie najskvostnejšie dezerty od výmyslu sveta. To čo nás ale láka do cukrárne okrem sladkého pokušenia je však dizajn a atmosféra miesta.

Na Neocon Awards sa oceňovali technologické vychytávky

26. 6. 2017

Nemuseli ste merať cestu do Chicaga, aby ste si pozreli najhorúcejšie novinky. Prinášame kompletné výsledky NEOCON Awards, prehľad toho najlepšieho, čo vyšlo z dielní dizajnérov.

Jeden kus nábytku stačí, aby ste zlepšili komunikáciu vo firme

20. 6. 2017

Kancelársky nábytok dnes už nie je len otázka esteticky, či vkusu. Musí v kancelárií slúžiť ako nástroj k zlepšeniu v práci a práve to poskytuje nový dizajnový program Actiu.

Bird & Bird: Kancelárie právnických firiem môžu vyzerať aj priateľskejšie

19. 6. 2017

Právické firmy sú známe svojou formálnosťou a reprezentatívnzm lookom. Internacionálny Bird & Bird však vsadil na opačné garde a vyplatilo sa.

Modulárna sedačka od Lacividiny má neuveriteľných 57 častí

14. 6. 2017

Lacividina opäť uviedla ultra elegantnú novinku, ktorá najvyššou kvalitou prevedenia a originálnym dizajnom pôsobí ako solitér. Zoznámte sa prosím, toto je Velour.

5 účinných spôsobov ako zostať aktívny aj v kancelárií

13. 6. 2017

Najčastejšou príčinou práce neschopnosti sú ochorenia kostry, kĺbov a svalov. Dá sa im predísť aj keď presedíme celý deň? Poradíme vám, ako byť v pohybe a zostať zdravý.

OFFECCT prichádza s prevratným konceptom showroomov

8. 6. 2017

Tradičné showroomy, kde sa návštevníci len pozerajú na nábytok, zohrali svoju úlohu. Meeting arenas od OFFECCTU majú iný zámer - priblížiť ľuďom dizajn v ich bežnom živote.

Najnovší coworking Hub Hub už odštartoval svoje fungovanie

6. 6. 2017

Najnovší coworking v Bratislave Hub Hub si našiel svoje miesto v bloku B v rámci preferovaného administratívneho komplexu Twin City pri autobusovej stanici Mlynské Nivy.

Škandinávske dizajnové stoličky stoličky Kevi sa dočkali prírastku

30. 5. 2017

Požiadavka zaradiť kvalitné a dizajnové sedenie do moderných verejných priestorov otvorilo Engelbrechtsu dvere k vytvoreniu noviniek v rodine Kevi - modelov 2060 a 2070.

Ako sa dá zmeniť predajňa na galériu?

30. 5. 2017

Všetci máme radi prekvapenia a jedno také si pripravilo Actiu, ktoré svoj showroom zmenil počas Clerkenwell design weeku na nepoznanie.

Stolička plus kreslo sa rovná Kuad

24. 5. 2017

Taliansky výrobca stoličiek a sedačiek Kastel prináša nové kreslo, ktorým zachytáva potreby public spaces spojiť funkcionalitu stoličky, pocit domova, komfortu a estetiky.

Koleciu Nest od +Halle nájdete v našom showroome

22. 5. 2017

+Halle: Dizajn by nemal byť nutne umiestnený na podstavci, ale tentokrát sme si mysleli, že oslavovať skutočné remeslo stojí za to, aby bolo vyzdvihnuté.

Kendo Good design

10. 5. 2017

Novinka minulého roka Kendo, ktorá je moderným a versatilným riešením pre súčasné priestory, získala ocenenie Good design v kategórii Office furniture.

Vincent Berbegal, Európsky podnikateľ roka

8. 5. 2017

Vicent Berbegal, prezident a zakladateľ spoločnosti Actiu, získal ocenenie European Entrepreneur of the Year 2017 na galavečeri European Business Awards v Dubrovníku.

V Red dot design award zabodoval Metalmobil

25. 4. 2017

Populárna Myra 653 navrhnutá Emiliom Nannim vyhrala dôležité ocenenie dizajnu, ktoré každoročne hodnotí medzinárodná porota.

Spaceplan vytvoril svieži office pre First food

24. 4. 2017

First food je firma, ktorá sa zameriavame sa na zdravé, bio potraviny a ich dovoz na Západ. Spaceplan pre nich vytvoril office, ktorý reprezentuje ich ducha a biznis.

Actiu pre AstraZeneca v Barcelone

14. 4. 2017

AstraZeneca do svojich priestorov vniesla pocit útulnosti a zároveň si ponechala reprezentatívny look. Pozriete si case study od Actiu a inšpirujte sa pri tvorbe vlastného projektu.

Nové kreslo Mousse od Chairs&more

11. 4. 2017

Jar priniesla z Chairs&more sviežu novinku - kreslo Mousse, ktoré nesie nádych škandinávskeho dizajnu s modernými talianskymi nápadmi.

Metrik a Occo od Wilkhahnu v našom showroome

10. 4. 2017

Rokovacie a multifunkčné stoličky v najvyššej kvalite a versatilným použitím Metrik a Occo najnovšie dorazili do nášho showroomu!

Medzinárodný tréning vo Wilkhahne

7. 4. 2017

Navštívili sme nemecký Wilkhahn a zistili sme ako sa vyrábajú najlepšie stoličky na svete v mestečku neďaleko Hanoveru s niekoľkostoročnou tradíciou výroby stoličiek.

Návšteva technologického parku Actiu v Španielsku

12. 3. 2017

V partnerstve sa rozhodne učíme a to platí aj o tom s Actiu. Preto sme sa rozhodli navštíviť ich centrálu v slnečnom Španielsku pri známom Alicante.

Showroom Wilkhahnu v ich nemeckej centrále

8. 3. 2017

Vyše sto rokov vývoja, inovácií a vízií, ktoré sa premenili na skutočnosť, pod jednou strechou. Nazrite s nami do showroomu v ich nemeckej centrále!

Gan rugs prináša svieži mix kobercov

13. 2. 2017

Pripravte sa na jedinečné novinky od španielskeho Gan rugs a privítajte vo svojich priestoroch dizajnové a hrejivé kúsky, ktoré im dajú nový rozmer.

Svetové kancelárie s nábytkom Wilhahn:Graph

12. 2. 2017

Ultimátne prevedenie rokovacej stoličky sa snúbi v spojení dizajnu, estetiky a najvyššej kvality, čo predstavuje Graph, , ktorá je statement piece každého priestoru.

Prvá novinka roka: Ring od Metalmobilu

3. 2. 2017

Posledné tri kolekcie Metalmobilu priniesli spojenie funkčnosti a mäkkého dizajnu s nádychom 70-tych rokov a prvá tohtoročná kolekcia Ring je jej ďalším pokračovaním.

Use Me: Good Design a Red Dot Design Award

30. 1. 2017

UseMe je novinka minulého roka od Sitlandu široko oceňovaná vďaka jej použiteľnosti a funkčnosti. Na úspech nečakala dlho, pretože za pol roka získala už tri ocenenia.

Realizácia projektu Kuehne&Nagel

20. 1. 2017

Kuehne&Nagel je kuriérska spoločnosť, ktorá operuje v 100 krajinách sveta a po desiatich rokoch zmenila sídlo. Po trištvrte roku spoločnej práce sme dokončili ich priestory.

Svetové kancelárie s nábytkom Wilhahn: Modus

18. 1. 2017

Vyberáte stoličku, ktorá je v mnohých verziách a je v prevedení pre interné a reprezentatívne priestory? Ak áno, Modus je tou správnou voľbou.

Produkty Segis v priestoroch veľkých klietov (realizácie)

17. 1. 2017

Segis je talianskym lídrom v oblasti sedacieho nábytku, ktorý tvorí versatilné riešenia pre verejné priestory. Pozriete sa ako ich architekti z celého sveta použili vo svojich návrhoch.

Vizualizácie: ED System

5. 1. 2017

Pre firmu ED system sme pripravovali vizualizácie pre ich nové priestory. Poďte sa s nami pozrieť, čo pre tohto zákazníka navrhli našich architekti.

Pinch, ktorá si získa všetkých, dostala Iconic award

2. 1. 2017

Pinch patrí medzi posledné kolekcie laCividiny minulého roka a určite aj medzi tie najúspešnejšie. Okrem Archiproducts design awards tento raz získal Iconic Award 2017.

Video: Ako Spaceplan otváral showroom

22. 12. 2016

Ak ste ešte nezachytili, na jeseň sme odprezentovali náš showroom a oslávili tak spojenie nápadov a práce ľudí, ktorí nám roky pomáhajú starať sa o zákazníkov.

Wilkhahn prichádza s ohromujúcimi novinkami

19. 12. 2016

Wilkhahn rozšíril svoj sortiment o dva programy, ktoré si okamžite získajú každého nielen svojim dokonalým dizajnom, ale pohodlím a kvalitou, ktorá je zárukou značky.

Svetové kancelárie s nábytkom Wilhahn: Aline

18. 12. 2016

Versatilná stolička Aline je jedna z najodolnejších a najpevnejších stoličiek na trhu. Nechajte sa inšpirovať jednoduchosťou a dokonalým používateľským dizajnom v nasledujúcich realizáciách.

Archiproducts odovzdal svoje prvé ocenenia ADA 2016

8. 12. 2016

Dlhé roky Architonic vystupuje ako nezávislý predajca produktov, materiálov a konceptov v architektúre a dizajne. Tento rok rozdal aj svoje prvé ceny, ktoré sa ušli aj našim dodávateľom.

io.T je priekopníkom pre kanceláriu, ktorá spája ľudí a technológie

4. 12. 2016

Io.T. inteligentný systém prepojených zariadení s kapacitou pre integráciu s IT systémami, ktorých cieľom je poskytovať informácie a riešenia pre užívateľov.

Cascando. Akustický nábytok, ktorý vyčnieva z radu

29. 11. 2016

Cascando odprezentovalo na Orgatecu stánok, ktorý sledoval koncept „ Kancelária je tvoje ihrisko", ktorý úplne korešponduje s riešeniami, ktorá Cascando ponúka.

Najľahšia montáž a najvyššia stabilita sa snúbia v novom pracovnom stole Clavis

25. 11. 2016

Tecno si vybralo tému flexibility, ktorá definujeme ako schopnosť zmeny, úpravy a prispôsobovania sa neustále novým situáciách a preto je na svete Clavis.

Novinky od Metalmobilu: rukopis talianskeho dizajnu a komfortu

18. 11. 2016

Tri novinky od Metalmobilu v ponúkajú odlišné možnosti používania a vzájomným dopĺňaním vedia vytvoriť celistvý dojem so zábezpekou rokmi overenej kvality.

Fotoreport: Novinky Orgatecu č.2

15. 11. 2016

Fotoreport z našej cesty Orgatecom pokračuje aj vo svojej druhej časti. Poďte s nami preskúmať novinky našich dodávateľov a pozriete sa, čo nové tento veľtrh priniesol.

Tri nominácie pre produkty Gan rugs na BoY Awards

11. 11. 2016

Tento rok sa s rozdávaním cien za dizajn ešte nekončí! Španielsky Gan rugs opäť boduje na medzinárodných podujatiach a ak to vyjde, môže si domov odniesť tri prestížne ocenenia.

Fotoreport: Novinky Orgatecu

8. 11. 2016

Každé dva roky sa posledný októbrový týždeň v Kolíne koná najväčšia európska výstava kancelárskeho nábytku a my sme pri tom nechýbali.

Novinka od ENGELBRECHTS Poise je prekvapením z Orgatecu

4. 11. 2016

Dánska hviezda Engelbrechts vyčnieva z radu exkluzivitou a miesto kvantity vsádza na kvalitu a rozpoznateľnosť. Tento rok na Orgatecu prekvapivo predstavil novinku policový systém Poise.

Orgatec privítal Cool Working v doterajšom najväčšom vidaní

29. 10. 2016

Od 24. do 29.októbra sa Orgatec stal globálnym epicentrom kancelárskeho nábytku. Nemecký veľtrh dosiahol rekordný počet návštevníkov 55.000 ľudí zo 118 rôznych krajín sveta.

Caimi Breveti v shortliste o Design Europa Awards

25. 10. 2016

Caimi Brevetti je medzi 8 finalistami ceny DesignEuropa Award, ktorú organizuje úrad (EUIPO) Európska únia pre duševné vlastníctvo.

Čo priniesol Mikuláš od Lacividiny?

21. 10. 2016

Preto aby sme sa v SPACEPLANE tešili, nepotrebujem veľké veci. Stačí len prírastok do nášho showoromu v podobe nového nábytku a u nás na koná predčasný Mikuláš.

Svetové kancelárie s nábytkom Wilhahn: Neos

18. 10. 2016

V novom fotoseriály predstavujeme svetové kancelárie, kde nájdete možnosti využitia produktov značky Wilhahn, priekopníka inovácií a vývoja kancelárskeho nábytku.

Novinka od Vesoi Hob spája funkčnosť lampy a police

11. 10. 2016

Nová lampa od Vesoi Hob je zosobnenie multifunkčnosti. Doslova spája v sebe svietidlo a policu, ktoré vytvárajú príťažlivú kompozíciu.

Novinky od Crassevig: versatilná Aura a minimalistická Maki

8. 10. 2016

Novinky Crassevigu sa zrodili v rovnakom duchu jeho cesty, ktorá pokračuje od roku 1969. Čo si pre nás pripravil tento (ne)klasický taliansky nábytkár?

Okrúhle 60-te výročie Metalmobil oslávil okúzľujúcou novinkou

4. 10. 2016

Aký si vybral Metalmobil narodeninový darček k jeho 60-temu výročiu?

SPACEPLAN otvoril showroom kancelárskeho nábytku

1. 10. 2016

Po niekoľkoročnom sťahovaní máme stále sídlo a showroom v priestoroch bývalých tlačiarní v centre Bratislavy a neváhali sme to osláviť!

Gan rugs prinieslo na začiatku jesene tri úžasné novinky

25. 9. 2016

Gan rugs tento rok priniesol už niekoľko noviniek a stále pokračuje v navrhovaní úžasných a cenovo dostupných kobercov. Tu nájdete svieže novinky, ktorých nie je málo.

Navštívili sme showroom ACTIU v Londýne

22. 9. 2016

Poďte sa pozrieť na krásny showroom ACTIU v Londýne! Práve tu nájdete mnoho šikovných a súčastných riešení pre pohodlnú, zdravú a efektívnu kanceláriu.

Blau tree lamp od Gandia Blasco dobýva svet dizajnu

15. 9. 2016

Kým sme dovolenkovali, v lete stihla dizajnová lampa Blau tree lamp od Gandia Blasco získať prestížne ocenenia za výskum a dizajn na niekoľkých významných udalostiach.

Svetová premiéra kancelárskeho nábytku ACTIU v našom showroome.

11. 9. 2016

V septembri priniesol výrobca kancelárskeho nábytku ACTIU na trh dve novinky, ktoré mali svetovú premiéru v Bratislave priamo u nás v SPACEPLANE.

Moderná architektúra Londýna - najkrajšie budovy Európy č.3.

8. 9. 2016

Posledná časť seriálu o londýnskej architektúre je tu! Nájdete v nej jedinečné miesta z rôznych častí Londýna a tento raz sme sa nevyhli ani historicky významným budovám. Užite si prehliadku!

Máme úplne prvý kus silent boxu Longo z dielne Actiu!

4. 9. 2016

Úplne prvé kusy nábytku z dielne Actiu nájdete aj v našom bratislavskom showroome! Dnes Vám predstavíme jeden z nich - akustickú kóju Longo.

Spaceplan otvára showroom

1. 9. 2016

Po sťahovaní, zabývavaní a doťahovaní detailov, sme pripravení odprezentovať náš nový showroom verejnosti!

Moderná architektúra Londýna - najkrajšie budovy Európy č.2.

29. 8. 2016

Ďalšia časť nášho seriálu o londýnskych architektonických pokladoch prichádza! Pozrite sa ďalšie dychberúce miesto, ktoré sa oplatí navštíviť!

Dánski nábytkári Engelbrechts sú príkladom, že menej je viac

25. 8. 2016

Engelbrechts, dánska nábytkárska firma má neobvyklý produktový marketing, ktorý nemá väčšina firiem z brandže. Tajomstvom je ich malé, ale kvalitné portfólio.

Interiér firmy Unlimit recruitment: Firmy by si mali brať príklad

22. 8. 2016

Byť architektom na Slovensku, ktorý dáva adminitratívnym priestorom nový look je občas dosť náročné.

Centrum veľkolepých zážitkov vyrastá v strede Montany

18. 8. 2016

Nové umelecké centrum v Montane, Tippet Rise, posúva vpred súčasné vzkriesenie záujmu krajinného umenia.

Hľadáte pohodlnú kancelársku stoličku? Našli ste. TNK 500.

15. 8. 2016

Ponúka širokú škálu funkcií, ale jej hlavnou zbraňou je pohodlie. TNK 500, kancelárska stolička, získala prestížnu Red dot award a uspokojí aj náročných.

Spaceplan v týchto dňoch montuje v Srbsku

11. 8. 2016

Je česť mať klientov, ktorí si Vás vyberú, kamkoľvek idú a môžu sa na Vás spoľahnúť. Takto si nás opäť vybral náš klient Pikaro, ktorému zariaďujeme jeho nové priestory v Srbsku.

Prečo sa v Ázii stavia tak rýchlo?

8. 8. 2016

Rýchlosť akou stavajú v Ázii je ohromujúca, ale komu by mohlo napadnúť, že si kórejskí manažéri zvolia cestu drôg, aby podporili rýchlosť výstavby?

Dizajnový rokovací stôl do kancelárii manažérov s futuristickým dizajnom Kono.

1. 8. 2016

Kónický rokovací stôl Kono v sebe skrýva niekoľko možností používania, ale má jednu spoločnú vlastnosť. Nadštandardný dizajn.

Kariéra:ponuka práce architekt a vizualizátor. Pridaj sa!

29. 7. 2016

Architekt a 3D generalist (vizualizátor) sem! Hľadáme nové posily do Spaceplanu! Ak si junior architekt, či 3D generalist, táto ponuka sa ťa týka, tak čítaj ďalej!

Riešenie všetkých problémov

25. 7. 2016

Silný odkaz súčasnej témy - inovácie, ktoré robia naše životy lepšími, rozoberá nový článok od Allison Arrieff. Je pravda, že je náš život lepší vďaka všetkým súčasným zlepšovákom?

Moderná architektúra Londýna - najkrajšie budovy Európy č.1.

22. 7. 2016

Pred týždňom sa členka nášho tímu vrátila z cesty do Londýna a jej cieľom bolo objaviť architektonické skvosty a navštíviť dodávateľov. Pozriete sa s nami na krásne budovy Londýna!

Krásny vonkajší nábytok Gandia Blasco a ešte viac.

18. 7. 2016

Po 75 rokoch prichádza španielsky toreador Gandia Blasco s novinou v jeho sortimente, ktorá tu ešte nebola.

O čom sa nerozpráva v práci.

15. 7. 2016

Je dôležité ako fyzické zdravie a ovplyvňuje našu prácu. Tí najlepší o ňom urobili konferenciu, aj keď sa na neho zabúda.

Tento raz si Actiu odnieslo ocenenie Neocon. Čo produkt, to ocenenie.

11. 7. 2016

Každý ich nový produkt získal najprestížnejšie ocenenie v oblasti kancelárskeho nábytku. Longo nie je výnimkou. Actiu je vďaka jeho kreativite jedna z najlepších vecí na Španielsku.

Stavebný priemysel vo Veľkej Británii reaguje na Brexit predbežnými opatreniami.

8. 7. 2016

Britské architektonické firmy Make a Sheppard Robson prepúšťajú zamestnancov, hneď ako Brexit začal pôsobiť na stavebný priemysel.

Centrála módneho reťazca Shasa prekypuje mladou hravosťou.

4. 7. 2016

Mladícka energia sa preniesla do mexickej centrály módneho reťazca Shasa. Moderná architektúra stelesňuje módu firmy, ktorá sa zameriava na dievčenskú a ženskú klientelu.

Chairs&more privítalo slnečné dni novinkou Moyo.

1. 7. 2016

Chairs&more nezabudlo na nábytok pre tieto letné dni a prinieslo novinku Moyo, ktorá svojim mäkkými tvarmi zapadne do každej kaviarne, reštaurácie, či záhrady.

Pharrell Williams rozprával o dizajne a jeho postojoch na Design Miami.

29. 6. 2016

Pharrell Williams je známy svojou originálnosťou a jedinečnosťou ako spevák a producent, ale vedeli ste, že navrhuje nábytok, oblečenie, či vydal knihu?

Spaceplan má nové logo.

25. 6. 2016

Po niekoľkých rokoch meníme naše logo na lepšie, krajšie a modernejšie.

Hlavné a najdôležitejšie svetové výstavy nábytku

22. 6. 2016

Kam ísť, ak hľadáte trendy a inšpiráciu na jednom mieste? Na výstavu! V prehľade vám prinášame 11 najdôležitejších podujatí, ktoré vám prinesú vietor do plachiet a uspokoja vaše dizajnové túžby.

Bukurešť má svoju kníhkupeckú hviezdu – predajňu siete Carturesti

18. 6. 2016

Čo by ste povedali na kníhkupectvo na šiestich poschodiach v historickej budove bývalej banky? Také nájdete v rumunskej sieti kníhkupectiev Carturesti v Bukurešti.

Gan rugs dostalo červenú dizajnovú bodku - Red dot award

15. 6. 2016

Ručne vyrábané, jedinečné a kvalitné. To sú koberce a taburetky od španielskeho Gan rugs. Za svoju precíznosť a vývoj dostali ten rok ocenenie Red dot award.

V hlavných úlohách: TNK Flex

11. 6. 2016

Potrebujete viac ako len stoličku? TNK Flex je ušitá práve pre Vás! Čo v sebe skrýva nová 3D stolička od Actiu?

Boli sme na Clerkenwell desing weeku v Londýne

8. 6. 2016

Na konci mája sme sa zúčastnili v Londýne na Clerkenwell design weeku, ktorý sa konal už po siedmy krát.

Aké sú kobercové trendy roku 2016

4. 6. 2016

Buďte v obraze a zistite ako sú súčasné kobercové trendy tohto roka.

Milánska centrála Alcatel-Lucent hrdo reprezentuje firemnu identitu

1. 6. 2016

25 rokov sídlil Alcatel-Lucent v 9-tich budovách, ktoré technologicky nespĺňali nároky a potreby firmy. Ako sa zmenili jeho priestory na moderné a interatívne miesto?

Obvyklý koncept, neobvyklý dizajn - Blog table od Cascanda

1. 6. 2016

Holandská firma Cascando predstavila stôl Blog table, ktorý spája funkčný dizajn a zároveň vytŕča z "davu".

Svieža, iskrivá a vzrušujúca ako celá značka Gandia Blasco

29. 5. 2016

Pozrime sa do New Yorku, kde Gandia Blasco oslavovalo výročie. V strede bola radosť zo života, úspech krásnych myšlienok a práca s ľuďmi, ktorí idú spoločnou tvorivou cestou.

Montovali sme štýlové predajne GAASTRA

25. 5. 2016

Holandská značka GAASTRA je úzko spätá s plachtením a morom, a aj keď Slovensko nie je práve lákavá prímorská destinácia, náš tím montoval predajne GAASTRA.

Americké mesto dizajnu - Detroit

22. 5. 2016

Detroit je viac ako póza urbanistického štýlu, preto je vyhlásené ako jediné americké mesto dizajnu. Život v ňom je tvrdý, ale dáva miesto umelcom, ktorý lepšia status quo.

RIBA Award: Poznáme 30 najlepších budov, ktoré vybrala porota

18. 5. 2016

30 najlepších svetových budov vybral Kráľovský inštitút britských architektov, ktorý týmto odštartoval cestu k jeho prvej globálnej cene za architektúru.

Nábytkové novinky roku 2016 od laCividiny

15. 5. 2016

Ten rok je pre laCividinu veľmi plodný. Na výstave v Miláne predstavila svoje novinky a kto by to bol povedal, že ich bude toľko!

Viac, či menej sedenia v zasadačke? Pre Logon žiadny problém

13. 5. 2016

Ak potrebujete zmeniť rozdelenie vašej zasadačky a tiež získať viac miesta pri stole doslova flexibilný stôl Logon od Wilkhahnu je pre Vás najlepším riešením.

Máme nového klienta - Kuehne+Nagel

10. 5. 2016

Do portfólia nášich klientov pribudne ďalšia z medzinárodných špičiek vo svojom odbore. Tento raz si nás vybral Kuehne&Nagel, ktorý zabezpečuje vysokvalitné logistické služby.

Prečo je dnes kultúra najhorúcejšou témou v biznise?

5. 5. 2016

V tomto článku od Forbes otvoríme zrejme najpopulárnejšiu tému úspešných firiem. Ide o tému firemnej kultúry. Prečo práve kultúra hrá takú dôležitú úlohu?

Priestory Inmunotechu sú vyjadrením oblasti ich podnikania

3. 5. 2016

Inmunotek, sa venuje vývoju, výrobe a predaju produktov na diagnostiku a liečbu chorôb v oblasti alergií a imunológie. Ich nové priestory sú čisté a profesiónalne ako ich práca

Produkt značky Billiani dostal významné ocenenie

3. 5. 2016

Stolička a kreslo Fratina, navrhnutá Emiliom Nannim pre taliansku značku Billiani, dostala cenu Red Dot, medzinárodné uznanie vysokej kvalitu dizajnu.

Nové kancelárie Viktisu v Milton House

22. 4. 2016

Spoločnosť Viktis pôsobiaca v oblasti gastronómie potrebovala zariadiť jej nové priestory v štýlovom Milton House na Šoltésovej ulici. Pozrime sa, čo si vybrala táto mladá firma.

Za výsledkom stojí veľa práce. Actiu nám ukáže koľko

21. 4. 2016

Vo videu od Actiu "Showroom - miesto, kde prichádza inšpirácia dokopy", sa skladajú samostatné časti nábytku a stáva sa z nich výsledok myšlienky dizajnéra. Pozrite sa ako!

Architektky o rodovej nerovnosti v ich profesii rozprávajú v New York Times

20. 4. 2016

Rodová nerovnosť v architektúre, ktorá pretrváva, bola dôvodom, že sa v nedávnom prieskume od AIA ukázalo, že ženy majú pocit, že neprišlo takmer k žiadnemu pokroku.

Madridská radnica - miesto starej architektúry a nových myšlienok

19. 4. 2016

Občianske centrum Cibeles sa nachádza v treťom najvýznamnejšom kultúrnom a muzeálnom priestore mesta. Unikátna pamiatka dnes slúži občanom a kultúre.

Nábytkové novinky roku 2016

18. 4. 2016

Dostávame sa opäť k tomu, na čo sa väčšinou ako zákazníci tešíme a očakávame. Talianske firmy Kastel a Luxy v tomto roku nachystali niekoľko noviniek.

Neviete si vybrať svietidlo? Skúste talianske Vesoi

13. 4. 2016

Vesoi (skratka pre fúkané sklo na svietidlo) začalo na začiatku osemdesiatych rokov ako rodiná tradícia výroby skla. Pozrite si ich príbeh a vyberte si, čo potrebuje váš interiér.

Farebný trend roku 2016

12. 4. 2016

Viete aká je farba roku 2016? Alebo celkovo, farebné trendy roku 2016? Nazrite s nami do súčasného trendu!

Cetelem BNP Paribans a jeho nový interiér

11. 4. 2016

Nové priestory Cetelemu sú funkcionalistickým riešením, ktoré volil klient. Dominantou je skutočne obrovský otvorený open space. Pozrite si aké priestory má táto banka.

True design pre La Scalu

4. 4. 2016

Čo poteší viac, ako keď pracujete pre legendu? Pozrite si poctu, ktorá sa dostáva nášmu dodávateľovi!

Interactive P/L - špičkové technológie, špičkový dizajn

31. 3. 2016

Interactive P / L, je najväčším austrálskym poskytovateľom IT služieb v súkromnom vlastníctve. Ich služby zahŕňajú hosting, údržbu IT hardvéru, cloud a riadenie IT služieb.

Gandia Blasco nikdy nezostarne

29. 3. 2016

Pozrite si inšpiratívny film o firme so 75-ročnou históriou, ktorej výrobky pritiahnu váš zrak aj na takých miestach ako sú pláže, alebo bazény.

Bielo-biely príbeh - zariaďovanie priestorov poisťovne AXA

24. 3. 2016

V súčasnosti si klienti najčastejšie vyberajú biely nábytok, ktorý akoby súvisel v trendom škandinávskych krajín, ktoré razia čistotu a jednoduchosť. Pozrite sa na výsledok!

Naše prostredie je faktorom, ktorý ovplyvňuje naše šťastie. A prostredie je tvarovateľné

21. 3. 2016

Juan Carlos Baumgartner je jedným z hlavných mexických architektov a odhodlane verí v myšlienku, že pracovné miesta sú oveľa viac než len stolmi a stoličkami.

Nová generácia laminátu a ako sa vyhnúť formaldehydu

17. 3. 2016

Nové technológie posúvajú ďalej aj kancelársky nábytok. Nejde pritom len dizajn, ale ide o samotný laminát, ktorý ponúka nové možnosti.

Gandia Blasco, slnko a voda

14. 3. 2016

Vyše 75 rokov vyrábajú nábytok najmä pre vonkajšie priestory. Gandia Blasco má veľmi príjemnú úlohu – zaručiť komfort vo vysokom štandarde tam, kde oddychujeme.

Showroom firmy Kastel

10. 3. 2016

Naši klientie majú radi taliansky Kastel. Značka v sebe nesie prvky elegancie, výraznosti a originálnosti...ich showroom vám ich ukáže zblízka.

Vizualizácie pre Global Brokers

8. 3. 2016

V súčasnom tendri pre Global Brokers si klient vybral taký druh zariadenia, ktorý odpovedá oblasti v ktorej podniká. Interiér sa nesie v duchu čistých línií a tmavých tónoch.

Kvalitná stolička má meno IN

29. 2. 2016

V Spaceplane samozrejme skúšame stoličky, ktoré predávame. Jeden z absolútnych favoritov je stolička IN od nemeckého Wilkhahnu. Prečo? Je to veľmi jednoduché.

Máme nového klienta - Cetelem BNP Paribans

25. 2. 2016

Onedlho nás čaká zariaďovanie kancelárií Cetelemu v priestoroch Twin City. Tentrovalo sa od začiatku decembra a výsledok súťaže bol jasný na začiatku februára.

Nová výroba spoločnosti Verga Vini hrá tónmi vzdušnej elegancie

18. 2. 2016

Spoločnosť Verga Vini bola založená v roku 1895 a po štyri generácie stále táto rodinná firma drží tradíciu výroby exkluzívneho vína.

Malá zmena v dizajne robí veľký rozdiel

16. 2. 2016

Crassevig je vynikajúci príklad toho, ako sa dá minimalizmom so zmenenými tvarmi vytvoriť pôsobivý výsledok.

COOL WORKING: Rovnováha k dosiahnutiu pracovnej spokojnosti

15. 2. 2016

Podľa teórie troch osmičiek je vhodné usporiadať svoj deň tak, že sa osem hodín venujeme odpočinku, osem hodín práci a osem hodín voľnému času.

Case study Actavis

11. 2. 2016

Farmaceúti Actavis potrebovali zmeniť priestory s čím prišli aj zmeny v nábytku. Ten sme kompletne dodali my a výsledok môžete nájsť v článku.

Case study: Cofely

27. 1. 2016

Spoločnosť Cofely je na Slovensku lídrom v oblasti energetiky a tiež komplexnej správy budov. Je je lídrom v poskytovaní energetických služieb.

Kreslá a sedačky, ktoré vydržia, sú krásne a nikdy neunavia = La Cividina

24. 11. 2015

Sortiment, ktorý firma ponúka je pozoruhodný. To čo ponúka je niečo nadčasové, jej produkty je možné opísať ako pohľad zhora na svet dizajnu a úžitku.

Dokončili sme PwC Slovensko. Vsadilo na čisté línie a biele plochy

24. 11. 2015

Nové priestory PwC v Twin City sú hotové. Dojem, ktorý dokončený interiér vytvára je silný pocit čistoty, vzdušnosti a harmónie.

Modulárny systém do kancelárie, coworkingové priestory či riešenie pre waiting areas -LONGO

16. 11. 2015

Kancelársky nábytok, ktorý niele dobre vyzerá, ale vytvorí pocit domova. Myšlienkou je vytvoriť prostredie, kde nemusíme aby sme sa odpojili a zrelaxovali v strede dňa.

Vizualizácie sú vodítkom k vydarenému výsledku

30. 10. 2015

Vizualizácie predstavujú jeden z kľúčových elementov pri komunikácii so zákazníkmi. Je dôležité, aby sme si vedeli predstaviť ako bude vyzerať priestor v ktorom budeme nažívať.

Seriál: Akustické panely Caimi pre každý priestor, 2.časť

22. 10. 2015

Po prvej časti seriálu o akustických paneloch prichádzame s druhou časťou. Po akustických vlastnostiach panelov si v článku povieme o použitých materiáloch.

Výškovo nastaviteľný stôl Mobility je odpoveďou na dynamické pracovisko

15. 10. 2015

Mobility je výškovo nastaviteľná rada stolov od Actiu. Trend zmeny výšky svojho pracoviska sa rozširuje a Actiu reaguje aj samostatnou radou so špeciálnymi vymoženosťami.

Význam dvanástich farieb - alebo ako ich použiť doma (na pracovisku)

12. 10. 2015

Či už chcete vniesť do miestnosti energiu, alebo stlmiť hektické prostredie, týchto pár rád vám pomôže vybrať farbu, ktorá vám najlepšie vyhovuje.

Ako vyzerá Váš priestor v štúdiovej vzualizácii?

16. 6. 2015

Tvoríme priestor, ktorý je vďaka dobrému spaceplanu a správne zvolenému nábytku maximálne funkčný, pôsobí príjemne a používateľovi poskytuje správne podmienky.

Kancelárie sveta

15. 5. 2015

S otvorenosťou voči novým možnostiam a prepojenosti trhov sa mení aj naše pracovné prostredie.

Actiu kompletne zariaďovalo Tempe. Výsledok stojí za to

5. 3. 2015

Actiu malo možnosť dodávať nábytok velikánovi Tempe,ktorý vyrába pre Inditex Group vo svete. Táto skupina zastrešuje značky ako Zara, Pull & Bear Bershka, Stradivarius, Oysho a iných.

Čo poháňa Actiu?

24. 2. 2015

Nedá sa opísať ten pocit, keď máte pri sebe spoľahlivého a inšpiratívneho partnera. Bezpochyby to platí v prípade ACTIU, ktorý vždy ponúka pridanú hodnotu.

Graphická precíznosť: Nová konferenčná rada od Wilkhahnu

19. 2. 2015

Wilkhahn sa vždy zameriaval na odolnosť a trvalosť a Graph, jeho séria konferenčného nábytku je významnou súčasťou tejto tradície.

Seriál: Akustické panely Caimi pre každý priestor, 1.časť

4. 2. 2015

V tomto krátkom seriály budeme hovoriť o dômyselne navrhnutých akustických paneloch Caimi. Hodia sa do všetkých priestorov ako sú kancelárie, obchodné domy, chodby a pod.

Spokojnosť na pracovisku: 5 trendov tohto roka

29. 1. 2015

Nielen individuálny prístup a flexibilná firemná kultúra pomáha spoločnostiam prilákať a udržať si špičkové talenty.

Nemecká stálica Wilkhahn v našej ponuke

27. 1. 2015

Firemné motto : „Viďte veci v perspektíve. Buďte pozorní. Pýtajte sa,“ sú spojeniami, ktorými sa firma riadila a dnes patrí medzi popredných nemeckých výrobcov.

Vydarený príbeh dvoch ľudí od ACTIU odráža príťažlivosť ich nábytku

13. 1. 2015

Môže láska začať pri nábytku? Iste, môže. Láskou sa predsa začína tvorenie. ACTIU prišlo s vydareným príbehom dvoch ľudí, ktorý zachytáva ich video.

Centrá zdieľaných služieb a kancelársky trh

17. 12. 2014

Skratka CZS označuje centrá zdieľaných služieb. Spolu s automobilkami sú CZS významnými zamestnávateľmi veľkého množstva ľudí, ktorí pracujú v najrôznejších sektoroch.

Výhody a nevýhody novostavieb z pohľadu architekta

17. 12. 2014

Novostavby vyrastajú všade okolo nás. Nespornou výhodou novostavby je práve jej “novosť”, keď nie je nutné zdĺhavo a pracne rekonštruovať staré a nevýhodné.

Akustické panely Mitesco od Caimi sú spojením funkčnosti a dizajnu

17. 12. 2014

Diskutujete v skvelej kaviarni,snažíte nájsť správne slovo do mailu, či telefonujete v lobby a všade okolo Vás je hluk. Tieto problémy riešia v interiéroch akustické panely.

Hodiny Delmori od Nomonu ako súčasť každého interiéru

17. 12. 2014

V dnešnom uponáhľanom svete je čas najcennejšou komoditou. S elegantnými hodinami Delmori od Nomonu iste meskať nebudete.

Zobraziť ďalšie
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.