menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Fotoreport: Novinky Orgatecu

Každé dva roky sa posledný októbrový týždeň v Kolíne koná najväčšia európska výstava kancelárskeho nábytku a my sme pri tom nechýbali.

8. 11. 2016

Kolínsku výstavu obzvlášť predstavovať netreba najmä tým, ktorí sa hýbu v segmente kancelárskeho nábytku a riešení. Orgatec je trendestterom na ktorom najmä veľkí „hráči“ prezentujú ich vývoj v dizajne, technológiách, stratégií a pochopení pracoviska a jeho riešení.

Tento rok sme na výstavu mali tri dni, čo bolo presne akurát na prebehnutie podujatia takého rozsahu. Patrili sme medzi 56-tisíc návštevníkov zo 118 krajín, ktorí tento rok navštívili výstavu. Témou tohto Orgatecu bola „creativity works – new visions of work“, čo sa vo veľkom premietlo v prezentácií vystavovateľov.

Orgatec lámal čísla návštevnosti a spokojnosti

Podľa prieskumu, ktorý organizoval Orgatec, výstavu navštívilo vysoké množstvo nových návštevníkov oproti predošlému ročníku. Je to o 18,6% viac návštevníkov z Európy,  14,2% zo Stredného východu, 13% z Afriky a 63% z Ázie.

Účastníci výstavy podľa prieskumu sa líšili a to cez zakladateľov start-upov, obchodníkov a pracovníkov s rozhodovacími právomocami v stredných podnikoch až po senior manažérov vo veľkých korporáciách, vrátane širokého spektra profesionálov ako dizajnéri a architekti, novinári atď.

Na základe názorov opýtanej vzorky, bolo 86% účastníkov veľmi spokojných pretože výstava splnila ich predpokladané ciele. Ešte väčším úspechom pre ďalšiu expanziu výstavy je to, že 96% účastníkov výstavy by odporučilo návštevu výstavy ich spolupracovníkom a partnerom.  

Trendy súčasného pracoviska – holizmus

Téma výstavy „creativity works – new visions of work“ bola tak široká, že na nej dokázalo všetkých 671 vystavovateľov úspešne odkryť ich sortiment.

Pri prezentácií svojich riešení veľké množstvo firiem nasledovalo holistický- celostný prístup, ktorý sa točí okolo otázky, aké riešenia existujú, aby spĺňali požiadavky nových foriem v rámci „collaborative working“. Odpovede na túto otázku boli bohaté na líšili na palete kreativity a pokrývali široké spektrum od samostatných stolov k flexibilným priestorovým systémom a zariadeniam, ktoré podporujú networkingovú prácu, ale rovnako podporujú zdravie zamestnancov a spokojnosť.

V rámci funkcionality  pracovného stola jeho flexibilita a prospešnosť pre zdravie neboli vytesnené na okraj záujmu.  Práve početné riešenia, ktoré integrujú farebné koncepcie, personalizované osvetlenie a akustické riešenia stolov na výstave odkryli nové možnosti v smerovaní vývoja pracovných stolov. Systémy pre tímové a projektové pracoviská a flexibilné riešenie pre digitalizáciu pracovného prostredia priťahujú obrovské množstvo záujmu. Dopyt bol obzvlášť silný po produktoch navrhnutých pre komplexné riešenie pracovných priestorov tak, aby vyhovovali individuálnym potrebám z hľadiska formy, usporiadania a dizajnu.

V nasledujúcom fotoreporte vám prinášame ukážku produktov vystavovaných v stánkoch našich dodávateľov. Tí predstavili nové produkty, ktoré majú v priestore rôzny účel, možnosti využitia a zlepšujú výkon na pracovisku.

 

Cascando

 

 

 

 

 

 

 

 

Engelbrechts

 

 

IVM

 

Offecct

 

 

 

Segis

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.