menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Prečo je dnes kultúra najhorúcejšou témou v biznise?

V tomto článku od Forbes otvoríme zrejme najpopulárnejšiu tému úspešných firiem. Ide o tému firemnej kultúry. Prečo práve kultúra hrá takú dôležitú úlohu?

5. 5. 2016

 V tomto článku od Forbes otvoríme zrejme najpopulárnejšiu tému súčasných firiem. Ide o tému firemnej kultúry. Vlani uviedol slovník Merriam-Webster, že kultúra bolo najpopulárnejší slovo roka. To sa teraz stalo jednou z najdôležitejších slov v podnikových predstavenstvách a to z dobrého dôvodu.

Forbes píše, že máme momentálne krízu udržateľnosti. Výskum Deloitte ukazuje, že kultúra, angažovanosť a udržanie sú teraz výzvy pre najväčšie talenty najväčšie talenty, ktorým čelia obchodní lídri. Viac ako polovica manažérov hodnotí tento problém ako naliehavý - vlani to bolo len asi 20%.

Produkty firmy Actiu dávajú možnosť zamestnancom využívať potenciál moderných pracovisiek. Elektricky výškovo Mobility nastaviteľný stôl mení výšku pracoviska a tým rozširuje možnosti jeho používania  

Čo sa vlastne deje?

Je to veľmi jednoduché: ako sa ekonomika dvíha, zamestnanci majú väčšiu vyjednávaciu silu než kedykoľvek predtým. Vďaka sociálnym stránkam ako je LinkedIn, Glassdoor a Indeed je firemná zamestnávateľská značka verejná informácia, takže ak nie je vaša firma skvelým miestom pre prácu, ľudia to rýchlo zistia. To posúva moc do rúk uchádzačov o zamestnanie.

 Gallupov najnovší výskum ukázal, že iba 31% zamestnancov je zapojených v práci (51% nie je a 17,5% je aktívne nezapojených). Analýza databázy Glassdoor ukazuje, že priemerný zamestnanec dáva jeho spoločnosti C + (3,1 z 5), keď bol požiadaný, či by odporučilo svoju spoločnosť známemu (Bersin z výskumu Deloitte s Glassdoor).

Firmy sa podľa Forbes dostávajú do sveta vyvolených a vylúčených, pokiaľ ide o prilákanie a zapojenie špičkových talentov.

Mnohé firmy sú dnes tým viac príťažlivejšie, čím viac sa zameriavajú na kultúru. Netflix, Quicken Loans, Wegmans, Aetna a ďalší sa stali svojimi hodnotami firemnej kultúry príkladmi najlepších zamestnávateľov, vďaka zameraniu sa na tento aspekt v ich fungovaní.

Ľudia teraz veria, že kultúra má priamy vplyv na finančnú výkonnosť. Je to téma, ktorá je veľmi široká, kladie dôraz na detaily od kávy z kávovaru, až po kvalitu manažmentu vo firmách.  Forbes firmám radí, aby sa zamerali na celkový zážitok zamestnancov. Veríme, že aj vy ste získali inšpiráciu zo súčasného trendu a budovali vaše lepšie pracovné prostredie.

Celý článok nájdete na: http://www.forbes.com/sites/joshbersin/2015/03/13/culture-why-its-the-hottest-topic-in-business-today/#70b30dcdb6e2

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.