menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Dizajnový škandinávsky nábytok s nádychom luxusu – Hem
Zariaďovanie interiérov so Spaceplanom - vyskúšajte novinky +Halle
Novinky zo Salone del Mobile, ktoré by ste mali poznať
Všetky články

Prírodný, alebo stredomorský. Prispôsobte svoj home office vášmu štýlu

Preneste prírodu, alebo nádych Stredomoria do vášho home officu vďaka našej kolekcii nábytku a prepožičajte pracovisku atmosféru slnečného pobrežia, či zelených priestranstiev.

15. 12. 2020

Posledný niekoľko mesiacov sa viac a viac pozornosti venuje home officu. Náš pracovný život sa preniesol domov a to zahŕňa aj náš pracovný deň. Ukázalo sa, že „nový normál“ znamená, že práca z domu bude štandardným, alebo opakujúcim sa opatrením, preto je čas uvažovať o tom, ako usporiadať a zariadiť náš domov s určitou stratégiou s prihliadnutím na náš štýl.

Prírodný štýl: naturálne materiály a textúry

Predstavte si domácu kanceláriu inšpirovanú prírodou. Vytvára svieži a vyvážený dojem, ktorého cieľom je prenášať pokoj otvorených priestranstiev.

Tipy ako vyzdvihnúť prírodný štýl vo vašom home office

Siahnite po najreprezentatívnejších farbách ako sú hnedé, krémové a zelené farby v rôznych tónoch, a vyberajte z prírodných materiálov a textúr ako je vlna, bavlna, alebo ľan. V tomto štýle majú textílie mimoriadny význam a perfektne ich vedia doplniť aj kancelárske stoličky, čalúnené mäkkými tkaninami, samozrejme,  s antibakteriálnymi vlastnosťami. To vidieť na príklade kancelárskej stoličky Cron, či stoličky Noom 50 v zemitých, krémových tónoch (viď.nižšie). Ak sa chcete ponoriť ešte hlbšie do pokoja, ktorý je charakteristický pre štýly inšpirované prírodou, môžete svoj priestor pre prácu doplniť o miesto s mäkkým sedením ako je Bend od Actiu so zaoblenými líniami, ktoré spolu so stolom Prisma a skrinkou prináša nádych prírody. Home office v prírodnom štýle tie obsahuje dekoratívne prvky z prírodných materiálov, ako je ratan, drevo alebo sklo a samozrejme rastliny.

Mediteránsky štýl: svetlé a žiarivé farby

Predstava, že pracoviská by mali byť v neutrálnych a umiernených farbách, je dnes už minulosťou. Aj to je voľba, ale štýly s nápadnejšími črtami, či farbami, nie sú v rozpore s produktivitou a efektivitou. Jasné farby a prirodzené svetlo, typické pre mediteránsky dizajn, sú v skutočnosti ako stimulujúce a inšpiratívne, tak aj pohodlné pre používateľov, ktorí sa v nich cítia príjemne.

Tipy ako vyzdvihnúť mediteránsky štýl vo vašom home office

Ak chcete dať svojej domácej kancelárii vzhľad, ktorý vás prenesie na pobrežie Stredozemného mora a nabije vás svojou dávkou energie, vyberajte bielu farbu vyváženú dotykmi žiarivých farieb ako je modrá a žltá, ktoré pripomínajú pocit sviežosti mora a teplo slnka. domace pracovisko s modrym kobercom a prirodnym stolom a modrou stolickou na kolieskach actiu Písací stôl a skrinku Longo v bielej farbe je možné použiť ako ideálny základ, ktorý odráža prirodzené svetla, čo je jadrom mediteránskeho štýlu a zároveň vyzdvihuje akcentujúce farby. Funkčný nábytok so svetlými a rovnými líniami je pre tento štýl ideálny. Ako doplnok je skvelá stolička zo série Noom 30. Pohodlná, ľahká v rôznych odtieňoch dáva finálnu dotyk domácej kancelárii inšpirovanej Stredomorím.
Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.