menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Všetky články

Seriál: Akustické panely Caimi pre každý priestor, 2.časť

Po prvej časti seriálu o akustických paneloch prichádzame s druhou časťou. Po akustických vlastnostiach panelov si v článku povieme o použitých materiáloch.

22. 10. 2015

Po dlhšej pauze prichádza druhý diel zo seriálu o akutických paneloch od Caimi s patentovanou technológiou Snowsound. Budeme sa v ňom venovať najmä materiálom, ktoré sú jadrom panelu a ich vlastnostiam.

Snowsound v kocke

Snowsound®  dosahuje akustické tlmenie v starých, či nových objetoch s rozličnou akustikou.  Vo výsledku je tento inovatívny produkt ideálnym riešením pre rôzne priestory. 

 Vďaka bezrámovej konštrukcii sú panely schopné  absorbovať všetok zvuk. Celý povrch funguje ako akustická bariéra- žiaden iný materiál nie je prítomný, aby bránil jeho riadnym absorbčným schopnostiam.

Materiály použité na paneloch sú ultra odolné, nehorľavé a ľahké

Produkt by nemal škodiť kvalite života na úkor vizuálneho efektu, ale mal by byť súčasťou a napomáhať úplnemu využitiu ľudského potenciálu. 

Práve preto:

Panely neobsahujú žiaden škodlivý formalehyd podľa testov UNI EN 717-2.

Zlé počasie? Panel zvláda 90% vlhkosť, extremné teploty do -20 a +70 stupňov bez zmeny vlastností, čo potvrdzuje certifikát ISO 9142

Oheň je nebezpečenstvo, ale nie vďaka panelom . V paneloch je použitý jeden materiál v paneloch , ktorý má talinsku Classe 1 a Euroclass B- S2, dO, čo znamená, že neprispieva k šíreniu ohňa.

Panely sa veľmi ľahko udržiavajú. Stačí použiť obyčajné čistiace prostriedky. 

Panely sú 100% recyklovateľné

Pr navrhovaní panelu duazjnéri stanovili jasný cieľ: získať celorecyklovateľný výrobok, ktorý na konci svojej životnosti bude ľaho likvidovateľný. Z tohto dôvodu boli panely vyrobené výhradne z polyesteru- je 100% recyklovateľný a nie je pritom nutné oddeliť vonkajšie textílie a vnútorný zvukpohlcujúci materiál.  Vnútorný zvukovo absorpčný materiál je vyrobený až z 30-tich % z recyklovaného materiálu. Dosky neobsahujú plsti alebo iné organické zmesy, ktoré sú ťažko recyklovateľné.

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.