menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Medzinárodný tréning vo Wilkhahne

Navštívili sme nemecký Wilkhahn a zistili sme ako sa vyrábajú najlepšie stoličky na svete v mestečku neďaleko Hanoveru s niekoľkostoročnou tradíciou výroby stoličiek.

7. 4. 2017

Wilkhahn má za sebou vyše storočnú cestu. Jeho produkty spoluformovali cestu industriálneho dizajnu a prispeli k tvorbe štandardov kvality v oblasti kancelárskeho nábytku. 

Ponúka vysoko kvalitný kancelársky a konferenčný nábytok, ktorý je mierkou pre celé odvetvie. Pred asi 60 rokmi si spoločnosť zvolila za ciele zvyšovať úžitok, vyvíjať nadčasový dizajn v spojení so životnosťou. Míľnikmi  sú „klasické“ kancelárske stoličky FS-LINE (1980), skladací stôl Confair (1994), kancelárske stoličky Modus (1994) alebo stoličky na klzákoch Aline (2004), ktoré formovali vzhľad kancelárií. 

Wilkhahn tiež stanovuje nové štandardy z hľadiska sociálno-ekologického prístupu. Ako víťaz nemeckej ceny pre životné prostredie spolupracuje s architektmi Freiom Ottom a Thomasom Herzogom a aktívne praktizuje environmentálnu zodpovednosť viac než 20 rokov.

Tréning vo Wilkhahne

Vďaka spolupráci s Wilkhahnom a požiadavke prinášať aj na Slovensko najkvalitnejší nábytok sme absolvovali medzinárodný tréning v sídle Wilkhahnu, v mestečku  Bad Münder am Deister, ktoré leží v oblasti v tesnej blízkosti Hanoveru, ktorá je známa vďaka výrobe stoličiek.

V oblasti okolo mestečka Bad Münder am Deister sa nachádzalo v minulosti vyše 100 firiem, ktoré vyrábali stoličky a predávali ich po celej západnej Európe. Je to práve preto, že táto časť Nemecka bola husto zalesnená a to vytváralo príležitosti pre ťažbu a spracovanie dreva. Dnes v meste vyrába už len Wilkhahn.

Na tréningu sa stretli účastníci zo západnej a strednej Európy a celý tréning zahŕňal niekoľko druhov prezentácii z rôznych oblastí – marketing, PR komunikácia, filozofia Office for motion (filozofia navrhovania ich kancelárskeho nábytku), predaj, fungovanie a výroba vo fabrike.

 

Mimoriadne obohacujúcu časť školenia dopĺňal skvelý program po oficiálnej časti a výborná atmosféra vytvorená všetkými zúčastnenými. Odnášame si so sebou veľmi cenné informácie a skúsenosti a kontakty, ktoré majú nielen obchodnú, ale čo je viac aj veľkú pridanú medziľudskú hodnotu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.