menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Devorm vyrába recyklovaný nábytok z PET fliaš

Ak ste ešte nepostrehli, trvalo udržateľný dizajn je už otázkou každého priemyslu. Holandský Devorm recykluje a vyrába nábytok - z PET fliaš.

15. 2. 2019

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/devorm-vyraba-recyklovany-nabytok-z-pet-flias/2 PET fľaše z priemyselného parku DeVormn Ak ste ešte nepostrehli, trvalo udržateľný dizajn je v súčasnosti otázkou, na ktorú musí odpovedať každý priemysel. Móda a krása, bývanie, cestovanie...Kdekoľvek sa pozrieme, existuje odkaz na udržateľnosť. na tú odkazuje stále viac a viac značiek aj v oblasti nábytku. Preto nie prekvapením, že jedným z étosov holanskej firmy De Vorm je udržateľnosť. https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/devorm-vyraba-recyklovany-nabytok-z-pet-flias/1 Očistené PET fľaš pripravená na drvenie De Vorm vznikol v novej ére a ich cieľom je tvoriť výrobky podľa dnešných štandardov. V praxi to znamená vyrábať efektívne, využívať celý životný cyklus výrobkov a nakoniec im priniesť nový život. Tam, kde sa pretína environmentálne myslenie a hospodárske zlepšovanie je DeVorm. To nakoniec vedie k minimálnemu plytvaniu v každom aspekte. Práve to odrážajú kolekcie nábytku z recyklovaných PET fliaš. https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/devorm-vyraba-recyklovany-nabytok-z-pet-flias/12 PET vlákna zlisované a upravené na PET plsť

Potvrdenie vízie o udržateľnosti dizajnu

Jednoduché riešenia, inteligentné výrobné inovácie a nekonvenčné voľby materiálu. Firmy ako DeVorm chápu, že tento prístup môže drasticky zlepšiť vplyv na ďalší životný cyklus výrobku a prostredie. Aby sa takáto vízia potvrdila, musel aj DeVorm vyšlapať novú cestu a vyhnúť sa tej, ktorá je tu roky. https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/devorm-vyraba-recyklovany-nabytok-z-pet-flias/11 Mäkké vlákna - Surové PET vlákna otočené v rovnakom smere, kde ich stroj extrahuje a začne tvoriť tenké vrstvy plsti   Plastové vločky sú vyrobené z mäkkých vlákien. Zmiešaním rôznych farieb dá zvýšiť, alebo znížiť intenzita farby materiálu. https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/devorm-vyraba-recyklovany-nabytok-z-pet-flias/3 Veľmi tenké vrstvy vlákien sú stlačené ponad sebou, aby sa vytvoril stabilný a pevný pás PET plsti.

3 kľúčové fakty o PET

Technológia PET je jednou z odpovedí na ekologickú udržateľnosť a kvalitu životného prostredia v súčasnom dizajne interiérov.
Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.