menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Priestory, ktoré vás nútia vrátiť späť, sú aj u nás

Kultúra jedenia sa posledné roky zlepšuje aj v krajinách strednej a východnej Európy. Takým príkladom je aj jedáleň PURE Grand bistro v Sofii.

31. 7. 2018

 Keď architekt dostane štedrý priestor, nezostáva mu už nie iné ako tvoriť. A reálne, výsledok je dobrý ak priestor láka ľudí prísť sa najesť, bez toho, aby vedeli, čo dostanú na tanieri.

PURE Grand Bistro v bulharskej Sofii je určite príkladom, kde architektúra priestoru je zároveň skvelým marketingom. Výkladový priestor s vysokým stropom je sám o sebe vynikajúci začiatok a čo povedať o tom, akú dostalo bistro tvár?

 

 Priestor prevádzky navrhoval ateliér zo Sofie, Fimera design, ktorý sa špecializuje výhradne na interiéri všetkých druhov a najviac jeho realizácii je práve z oblasti gastronómie.

PURE Grand bistro je zmes jednoduchého, súčasného dizajnu, ktorý v sebe mieša zemitý a industriálny štýl v spojení s geometrickými elementmi, ktoré nájdeme na strope a prakticky celom obklade.

 

 Obklad, ktorému dominuje drevená časť na strope a vysokých stenách vypĺňajú biele, žlté a antracitové objekty, pôsobia na fantáziu a predstavivosť, čo pripomína pocit z geometrie 70-tych rokov. To je ten moment, keď na človeka podvedome účinkuje architektúra a cíti sa „inak“ a rád sa po ten pocit vráti späť.

 

 

 Retro a geometriu dopĺňajú stropné lampy a tiež bestseller Uni a Unika, stoličky od nášho talianskeho partnera Metalmobil, ktoré sú obľúbeným kusom mnohých architektov.

Na druhej strane v PURE Grand bistre nájdeme aj rukopis súčasného dizajnu – hip industriálny štýl,  ktorý je použitý na prvkoch ako sú lavice, steny, či grafika.

 

 

 

 Páčia sa Vám stoličky Uni a Uni-ka? Viac od Metalmobilu nájdete tu.

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.