menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Návšteva technologického parku Actiu v Španielsku

V partnerstve sa rozhodne učíme a to platí aj o tom s Actiu. Preto sme sa rozhodli navštíviť ich centrálu v slnečnom Španielsku pri známom Alicante.

12. 3. 2017

Actiu patrí medzi 20-tku najväčších európskych výrobcov kancelárskeho nábytku. Na trhu funguje už skoro 50 rokov a od začiatku milénia je jedným z najvyhľadávanejších výrobcov systémov pre kancelárie a verejné priestory.

Na začiatku mesiaca sme absolvovali školenie v centrále Actiu, v španielskej Castalle. Ako býva zvykom, tak sme prešli mnohými prezentáciami. Za zmienku stojí určite návšteva obrovskej výroby zloženej z niekoľkých objektov aj mimo nového technologického parku.

Celková plocha parku je 200-tisíc metrov štvorcových a zelené plochy zaberajú úctyhodných 130.tis.metrov štvorcových. Práve v Actiu sa v rámci Európy, nachádza na streche ich technologického parku najväčšie množstvo slnečných kolektorov v rámci industriálnych budov. Tie produkujú toľko energie, ktorá nielen pokrýva ich spotrebu, ale taktiež túto energiu ďalej predávajú.

Podzemné cisterny uschovávajú 12-tisíc kubických dažďovej vody, ktoré sú zbierané zo špeciálne navrhnutých striech, čo je vysoké číslo napriek typickému suchému a horúcemu počasiu.  Za riešenia a štandardy ekologického a udržateľného technologického parku získalo Actiu pre túto budovu jeden z najprestížnejších cerfitikátov Leed® Gold and v súčastnosti pracujú na zvýšení na Leed® platinum.

Na ploche 6-tisíc metrov štvorcových sa nachádza administratívna budova a na najvyššom poschodí je umiestnený showroom s krásnym výhľadom na Castallský hrad a tiež zasadacie miestnosti. Všetkými poschodiami prechádza architektonický skvost v podobe točitého schodiska. Na najnižšom poschodí je vytvorená záhrada s lampami a okrasnou zeleňou.

 

V niekoľkodňového tréningu bolo okrem nových vedomostí a inšpirácií zahrnuté vo veľkej miere fantastické španielske jedlo a pitie a tiež jedinečná atmosféra Španielska – pohoda a priateľskí ľudia, na čo sa tešíme pri ďalšej návšteve.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.