menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Seriál: Akustické panely Caimi pre každý priestor, 1.časť

V tomto krátkom seriály budeme hovoriť o dômyselne navrhnutých akustických paneloch Caimi. Hodia sa do všetkých priestorov ako sú kancelárie, obchodné domy, chodby a pod.

4. 2. 2015

 Technológie a produkty Snowsound®  sú  chránené rôznymi patentmi ako výsledok intenzívneho výskumu a vývoja, ktorý stále pokračuje, čiastočne vďaka  spolupráci s vysokými školami a výskumnými inštitúciami. Získali mnohé ceny a taktiež Cenu CES v inováciách dizajnu a techniky, ktorá je považovaná za vôbec najprestížnejšiu cenu v oblasti inovácii elektroniky a audia/videa.

 

Dizajn a dizajnéri

Na projekte vyhotovenia akustických panelov Snowsound® sa podieľalo mnoho dizajnérov. Mnohé farby a tvary sú navrhnuté tak, aby boli viditeľnou a charakteristickou súčasťou projektov zákazníkov a zároveň boli diskrétne integrované do miestnosti. Riešenie problémov akustiky, od tých najjednoduchších po tie najkomplexnejšie s pomocou širokej škály produktov na báze jedinečnej revolučnej technológie Snowsound® je v tomto ohľade úplne inovatívnym prístupom.   

 

Jedna technológia, mnoho riešení

Slovami Caimi: „Mnoho akustických problémov, jedno riešenie: Snowsound®“. Mnoho tvarov, farieb, podporných systémov s jedinečnou technológiou. Na základe schopnosti selektívne absorbovať zvukové frekvencie sú panely Snowsound® schopné riešiť množstvo akustických problémov zahrnutím rôznych produktov.

 

Technológia Snowsound®

Jadro patentovanej technológie Snowsound® funguje na báze použitia panelov, ktoré sa skladajú z materiálu s premenlivou hustotou. Funguje tak, že selektívne absorbuje rôzne frekvencie a tým optimalizuje akustické prostredie bez ohľadu na hrúbku panelov. Absencia rámov a švov a neobvyklé vlastnosti materiálu panelov, ich robí extrémne ľahké a adaptabilné do každého prostredia.

A-Plochy panelu sú potiahnuté Trevira CS®, polyesterovou tkaninou, ktorá je silne viazaná na vnútornú vatu s ktorou tvorí jeden súvislý korpus. Táto vlastnosť umožňuje získať povrch, ktorý sa javí vizuálne veľmi mäkko, ale v skutočnosti je odolný voči mechanickému poškodeniu, roztrhnutiu, či  prepichnutiu.

B-vysoká  hustota polyesteru; C_stredná hustota polyesteru

D-nízka hustota polyesteru; E-pevný okraj

Akustická trieda A

Panely boli testované v dozvukovej miestnosti podľa štandradov UNI EN ISO 354 a získali označenie triedy A  zvukovej pohltivosti noriem UNI EN ISO 11654.

UNI EN ISO 354 meranie zvukovej pohltivosti v dozvukovej miestnosti (Mitesco / Snowsound®panels inštalované vedľa seba a s 200 mm vzdušného priestoru za nimi)

 

Redukcia decibelov

Technológia Snowsound® bola testovaná v čiastočne zvukovo izolovanom laboratóriu na Univerzite vo Ferrare pre meranie absorpcie zvuku podľa normy ISO 10053. Merania boli vykonané s rôznymi konfiguráciami a preukázali značnú kapacitu zvukového útlmu. Výkon bol zaznamenaný na rôznych frekvenciách. Výsledky testov prezentujú ďalšiu vlastnosť technológie, ktorá zaujme najmä profesionálov v rôznych oblastiach.

 Zdroj: www.caimi.com

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.