menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Blau tree lamp od Gandia Blasco dobýva svet dizajnu

Kým sme dovolenkovali, v lete stihla dizajnová lampa Blau tree lamp od Gandia Blasco získať prestížne ocenenia za výskum a dizajn na niekoľkých významných udalostiach.

15. 9. 2016

Gandia Blasco je španielsky líder vo výrobe dizajnového vonkajšieho nábytku, ktorý za 75 rokov svojho fungovania prešiel od výroby kvalitných diek až k tomu, čo robí dnes.

Výrobu vonkajšieho nábytku odštartoval až dnešný riaditeľ José Gandía-Blasco v roku 1996. Napohľad nevinne vyzeral nápad navrhnúť nábytok pre jeho letné sídlo na Ibize na mieste s názvom Ca Na Xemena. Tento takmer DIY počin sa neskôr stal vlajkou loďou Gandia Blascou s označením „kultový“.

Gandia Blasco dnes rozširuje svoje portfólio o sortiment s typickým odtlačkom ich dizajnu a ponúka najrôznejšie riešenia pre chvíle strávené v exteriéri.

 

Gandia Blasco chŕli úspešný dizajn. Medzi ním je Blau tree lamp

Ak ste to nezachytili, tak sa v lete uskutočnili v poradí 13. Bienále španielskeho dizajnu a urbanizmu. V rámci tejto udalosti sa samozrejme odovzdávali aj ceny, ktoré sú na národnej úrovni v Španielsku považované za najvýznamnejšie.

Prvé miesto v kategórii výskumu získala Blau tree lamp, lampa fungujúca vďaka solárnej energii, ktorá je súčasným technologickým a dizajnovým vrcholom.

O dva mesiace neskôr sa v New Yorku tradične konala jedna z najväčších medzinárodných výstav – ICFF Exhibition, kde tohto ročne vystavovalo 750 vystavujúcich na ploche 15-tisíc metrov štvorcových. 

Ocenenia tejto výstavy, ktoré sa volá NYC X Design Awards zastrešuje 11 rôznych kategórií: nový dizajn, nábytok, sedenie, koberce a podlahové krytiny, osvetlenie, vonkajší nábytok, krycí materiál na steny, doplnky, textil, kuchyne a kúpeľne a nábytok pre školy.

 

V rámci kategórie vonkajší nábytok si už vyššie spomínaná lampa Blau navrhnutá Fran Silvestre Architects odniesla ďalšiu cenu v priebehu trochu mesiacov!

Kvalitný španielsky dizajn Gandia Blasco rozhodne dobýva svet, čo potvrdzuje aj táto prestížna cena v ktorej rozhodovala komisia z najprestížnejších časopisov ako Milk, Interior Design, Surface, Azure, Dwell a Metropolis

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.