menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Milánska centrála Alcatel-Lucent hrdo reprezentuje firemnu identitu

25 rokov sídlil Alcatel-Lucent v 9-tich budovách, ktoré technologicky nespĺňali nároky a potreby firmy. Ako sa zmenili jeho priestory na moderné a interatívne miesto?

1. 6. 2016

Alcatel – Lucent je jeden z popredných špecialistov v oblasti telekomunikačného zariadenia , ktorého centrála sídli vo francúzskom Boulogne-Billancourt. Od januára tohto roka je vedené fínskou Nokiou. Obsadzuje svojou prácou najvyššie priečky v hodnotenia svojho odboru. Alcatel bol vyhlásený ako Industry Group Leader for Technology Hardware & Equipment sector (Líder v rámci vlastnej oblasti pre technológie a vybavenie) v roku 2014 v Dow Jones Sustainability Indices review and v roku 2014 Thomson Reuters Top 100 globálnych inovátorov v štyroch nasledujúcich rokoch. Produktívna práca jeho zamestnancov bola ocenená 8. Nobelovými cenami  a drží 29-tisíc patentov.

Foto: ©Dario Tettamanzi

12 kilometrov od Milána sa nachádza Segro Energy Park, kde dnes  sídli talianska pobočka Alcatel-Lucent. Počas svojho 25 ročného pôsobenia v tejto oblasti potrebovala zmodernizovať technologické, funkčné a dizajnové vybavenie. Firma pôvodne sídlila v 9 rôznych budovách, ktoré boli zastaralé a mali technologické problémy, čo je nepredstaviteľné pre telekomunikačnú spoločnosť.

Alcatel sa presťahoval do 5 budov, ktoré spájajú kancelárie a laboratória a rozliehajú sa na ploche vyše 51-tisíc metrom štvorcových. Celú realizáciu zastrešoval taliansky DEGW Italia a mal na starosti vybaviť prevádzku, kde denne prichádza 1250 zamestnancov.

Foto: ©Dario Tettamanzi

Všetky kancelárie a laboratória sú spojené spojkou s dvojitou výškou stropu so zvlnenou sklenenou stenou.  Tam kde táto spojka pretína recepciu každej budovy sa vytvárajú série rôznych loungov. Kreslá Mrs.Buffy nájdete u nás, viac tuspaceplan.sk/sk/produkty/lacividina-/z22

 

Foto: ©Dario Tettamanz

Práve tie sú vybavené zhlukmi pútavého sedenia. Kreslá a ponožky v nepravidelných tvaroch sú čalúnené v žiarivých farbách, kým všetky ostatné plochy ostávajú prevažne biele. Jedna z najvýnimočnejších charakteristík je osvetlenie v tvare prevrátenej sopky. Tento sadrokartónový kornútik je potiahnutý na vrchu látkou a LED osvetlenie mení farby, čo navodzuje príjemnú atmosféru. Sedačku Osaka a stolíky Scancaro nájdete aj u nás, viac tuhttp://spaceplan.sk/sk/produkty/lacividina-/z22                                  i

 

Foto: ©Dario Tettamanzi

Taburetkové sedenie v časti  na sedenie je veľmi vhodné, ak si potrebujete počas recepcie sadnúť. Taburetky Modo sú od spoločnosti laCividina a nájdete ich v našej ponuke, viac tuhttp://spaceplan.sk/sk/produkty/lacividina-/z22 

 

 ©Dario Tettamanzi

Multimediálny amfiteáter zakrývala laminovaná kruhová stena. Nájdeme v ňom jednoduché sedenie oživené poduškami vo firemných farbách. Foto: ©Dario Tettamanzi

 

Foto: ©Dario Tettamanzi

Z pohľadu Alessandra Adama, všetky funkcie objektu sú spojené s dnešnou predstavou práce. „Kancelárie by mali byť jedno a viacúčelové prostredia". "Alcatel-Lucent má celý rad miest, ktoré slúžia neočakávaným objavom tvoreným dizajnom, ktoré spôsobujú potešenie". 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.