menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Vincent Berbegal, Európsky podnikateľ roka

Vicent Berbegal, prezident a zakladateľ spoločnosti Actiu, získal ocenenie European Entrepreneur of the Year 2017 na galavečeri European Business Awards v Dubrovníku.

8. 5. 2017

Vicent Berbegal, prezident a zakladateľ spoločnosti Actiu, získal ocenenie European Entrepreneur of the Year 2017 , na ceremónii European Business Awards (EBA) počas gala večera v Dubrovníku. Hlavným cieľom ocenenia je podporiť obchodnú sféru a oceniť podnikateľskú inováciu.

Berbegal je prvým podnikateľom zo Španielska v histórii, ktorý získal toto ocenenie. Porota zložená z popredných medzinárodných predstaviteľov v obchodnej a medzinárodnej politiky ocenila najmä schopnosť Vicentea Berbegala identifikovať a využiť nové príležitosti na rozšírenie podnikania a dosiahnutie ziskového rastu počas celej jeho profesionálnej kariéry, ktorá trvá takmer pol storočia.

 


V tomto roku bolo prítomných 33-tisíc firiem z 34 krajín v Európe. Po absolvovaní troch fáz predbežného výberu, ktoré trvali takmer rok, sa 110 z nich stalo finalistami a 13 boli ocenení.

Oddanosť dizajnu zabezpečila, že spoločnosť Actiu zostala na medzinárodnej špičke; neustále reinvestovanie do technológií, vedenia ostatných firiem v tomto sektore a udržateľný rast a rešpektovanie životného prostredia, sú jednými z kľúčových faktorov úspechu spoločnosti v podnikaní.

 

Vicent Berbegal uviedol, že "toto ocenenie by nebolo možné bez celého tímu, ktorý pracuje každý deň v spoločnosti Actiu. Bez ich záväzku, podpory, talentu a nadšenia by takéto uznanie nezískal. Je to nepochybne ocenenie, ktoré nie je ľahké získať, keďže ste v súťaži so všetkými typmi firiem z 34 krajín. Pre nás je mimoriadny prínos pri propagácii a šírení španielskej značky a uznaní úsilia a práce našej krajiny, ktoré sa preukazuje Európe. "

Toto významné ocenenie pomáha strategicky umiestniť obraz španielskej značky a priemyselnej sily Španielska ako lídra v európskej a globálnej značke, keďže medzi týmito oceneniami boli aj ďalšie dve španielske spoločnosti Leroy Merlín Španielsko, ktoré získali ocenenie za zameranie na zákazníka a galícijská firma Marine Instruments, ktorá získala ocenenie pre strategický rast roka. Zároveň podporuje model podnikania v domácom regióne la Foia de Castalla, v rámci obchodného rámca v oblasti Valencie, zloženého z ľudí so silným podnikateľským duchom a túžbou ísť ďalej.

 

Všetci 285 zamestnanci v spoločnosti Actiu, ako aj partneri a bývalí zamestnanci boli pozvaní do Technologického parku,  v pondelok zavčasu ráno (udeľovanie gala sa konalo vo štvrtok večer v Chorvátsku) aby privítali Vicenta Berbegala. Zakladateľ  Actiu prišiel do spoločnosti mysliac si, že sa musí zúčastniť stretnutí, ale na jeho úplné a veľké prekvapenie sa mu dostala poklona, ktorú jeho zamestnanci a jeho rodina plánovali.
Soledat Berbegal, riaditeľ stratégie značky a hovorca spoločnosti Actiu, vysvetlil, že "zo všetkých kategórií je to pre nás najpriaznivejšie, pretože ide o cenu pre osobu, ktorá je oddaná ľuďom, ktorá ich vedie, motivuje, povzbudzuje ich, a ktorá má záujem o ich blaho a pre spoločnosť ako celok. Je to záväzok voči priemyslu, skúsenostiam, kvalite života, infraštruktúre a hodnotám, ako je záväzok voči životnému prostrediu, udržateľnosti a inovácií. "

 

Vicent Berbegal, viditeľne dojatý a sprevádzaný jeho rodinou, zopakoval, že "toto ocenenie je uznaním sily a vytrvalosti každého z ľudí, ktorí pracujú každý deň, aby sa Actiu stala úspešnou a vedúcou spoločnosťou v tomto sektore. Musíme byť veľmi hrdí a motivovaní, že Európa pozná a uznáva spoločnosť, akou je tá naša, ktorá sa nachádza v regióne La Foia de Castalla a nie v Londýne alebo Paríži. Zároveň je to veľká zodpovednosť, pretože teraz musíme preukázať, že si toto ocenenie skutočne zaslúžime. Je to skvelá príležitosť na propagáciu nášho regiónu na medzinárodnom leveli ".

 

 Počas slávnostného uvítania bol Vicentovi Berbegalovi predaná socha od dizajnéra Valenta Pepe Gimena s názvom "Vynaliezavosť proti sile", ktoré bezpochyby symbolizuje podstatu tohto podnikateľa.

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.