menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Cetelem BNP Paribans a jeho nový interiér

Nové priestory Cetelemu sú funkcionalistickým riešením, ktoré volil klient. Dominantou je skutočne obrovský otvorený open space. Pozrite si aké priestory má táto banka.

11. 4. 2016

Minulý týždeň sme odovzdali ďalší z projektov v Twin City - Cetelem. Pozri sa na náš foto report - dozviete sa aké výrobky si vybral klient a ako bol priestor banky naprojektovaný pre ich potreby.

Architektúra priestoru 

Priestor charakterizujú dve časti oddelené chodbou. V prednej časti sa nachádza recepcia a meeting room s modulovateľnými stolmi. Na ľavej časti celého priestoru na nachádzajú kancelárie pre 6-8 ľudí, meeting room, toalety a pokračuje až do kancelárie šéfa, ktorá je oddelená presklenou priečkou. Kancelária šéfa sa neoddeľovala inými nábytkovými prvkami, ale ostávala v úplne rovnakom štandarde.

 Celý priestor sa architektonicky zlieva do miestnosti v tvare trojuholníka. Tam sa nachádza svetlá kuchynka s relax zónou. Rôzne druhy sedenia ako mäkké lavice, klasické stoličky a vysoké barové stoličky dávajú tomuto priestoru viacero možností užívania.

Potreby klienta a spaceplan

 Je zrejmé, že klient potreboval umiestniť mnoho ľudí na obmedzenom priestore, čo je predpokladom pre budovanie open spacu.  Open space sa tiahne takmer úplne celým podlažím, kde jednotlivé série pracovísk oddeľujú vyššie skrine, ktoré slúžia ako čiastočná vizuálna clona. Popri open space na pravej strane sú aj malé meeting roomy pre maximálne troch ľudí.

Akustické paravány v rôznych farbách oživujú interiér, kde dominuje biela farba a brezový dekor na plochách stola. Klient volil ako určitý prvok zabezpečujúci súkromie pri práci 50cm vysoké akustické paravány. Pôsobia nielen esteticky, ale najmä funkčne a pre tento typ kancelárii sú nevyhnutným prvkom. Pre telefonáty a ďalšie pracovné účely boli umiestnené v priestore tzv.krabíky v červeno-oranžovej farbe. V otvorených priestoroch sa dnes stali úplnou súčasťou takmer všetkých projektov.

Aké produkty sú použité v priestore? Čítajte nižšie!

 

 Vyberte si farebné univerzálne stoličky Wing, alebo vysoké barové stoličky MIT od Actiu, keď plánujete zariadiť moderný nápaditý priestor

 

 Stoličky Wing od Actiu vynikajú v otvorených svetlých priestoroch a dodávajú život tmavým miestam

 

   Naozaj pohodlné projektové stoličky Lyra od LD Seating sú výbornou voľbou pri vyberaní pomerov ceny a kvality. 

 

 

Čiastočná vizuálna clona v rámci pracoviska je zabezpečená vyššími skriňami. Súkromie na pracovisku zabezpečujú akustické paravány v 50 centimetrovej výške od Actiu 

 

 Bielo-brezové projektové stoly od Actiu, Vital Pro, sú obľúbená voľba našich zákazníkov 

 

 

 Špeciálne vyrobené "krabíky" sú určené pre telefonáty a ďalšie potreby zamestnancov

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.