menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Všetky články

Škandinávske dizajnové stoličky stoličky Kevi sa dočkali prírastku

Požiadavka zaradiť kvalitné a dizajnové sedenie do moderných verejných priestorov otvorilo Engelbrechtsu dvere k vytvoreniu noviniek v rodine Kevi - modelov 2060 a 2070.

30. 5. 2017

Kevi 2070

 

Kevi je skratkou odvodenou od názvu spoločnosti Kettel & Villadsen, pre ktorú bola pôvodne navrhnutá.  Villadsen bol manažér, ktorý mal problém s chrbticou a v tom čase nebolo toľko kusov nábytku, ktoré by riešili tieto problémy. Vzhľadom na to, že rozpočet nebol veľký, tak bola každá časť znova premyslená a súčiastky boli znovu použité z iných produktov.

Kevi bola prevzatý z línie švédskeho nábytku s chrómovými ložiskami v ohnutom pláte kovu. Jeden z tvorcov stoličky, dizajnér Jørgen Rasmussen vraví: „Naše deti vyrástli so stoličkou. Sú zákazníci, ktorí sedia na stoličke väčšinu svojho života.“

Novinka v rodine Kevi – Prišiel čas na 2060 a 2070

Požiadavka zaradiť kvalitné a dizajnové sedenie do moderných verejných priestorov otvorilo Engelbrechtsu dvere k vytvoreniu noviniek v rodine Kevi.

Tieto dve stoličky od Engelbrechtsu majú držiak operadla z dreva, alebo ocele, ktorá nie je ohýbaná ako jej predchodcovia. Výška operadla zostala fixná a podnož, ktorá bola na kolieskach, nahradila štvornožka.

Kevi 2060 a 2070 sú klasikou, ktorá je prevedená do nôt moderného štýlu. Nadčasová estetika jej však dáva možnosť byť súčasťou akéhokoľvek priestoru. Kevi 2060 a 2070 je vhodná všade tam, kde zákazník nemá peniaze a čas meniť vybavenie interiéru každých pár rokov a nič ho nenúti sa držať diktátu trendov. 

 

 Kevi 2060

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.