menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Novinky Orgatecu od Wilkhahnu

Wilkhahn sa posledné roky zameriava na aktivitu a riešenia, ktoré sú multifunkčné a tento krát priniesol inovácie, ktoré zlepšujú interakciu a zdravie.

20. 11. 2018

 Nové Occo SC (vzadu vpravo) je o niečo štíhlejšie,  ale napriek tomu je stále jednoznačne jedným z členov rodiny Occo. Foto: Wilkhahn

Occo SC

Nová škrupina a výrezová časť Occo SC poskytuje rovnako ako jeho predchodca vynikajúci komfort a umožňujú používateľovi zaujať rôzne polohy. Kompaktné rozmery stoličky, ktorú navrhol ateliér Jehs & Laub umožňujú tiež efektívnejšie využívať priestor vďaka stohovateľnosti.

Occo SC je k dispozícii v rovnakých farbách a variantoch ako Occo – stohovateľné štvornožky z hliníka, alebo dreva,  alebo variant so štvorramenným krížom či päťramenným krížom s kolieskami kolieskami. Práve vďaka kombinácie farieb a rámov si môžeme vybrať až zo 192 rôznych variantov, ktoré zaručia aby perfektne zapadali do identity priestoru.

 

Landing

Moduly steny Landing absorbujú zvuk a môžu sa skombinovať v najrôznejších obmenách tak, aby pri nich ľudia jednoducho komunikovali. Zvukovo tlmiace moduly sú k dispozícii v dvoch verziách: plochý a trojrozmerný tvarovaný modul, ktorý sa dá použiť v troch rôznych podobách a to závislosti od spôsobu montáže: ako stolík, ako opierka na ktorej sa dá sedieť a tiež ako vrchný modul, ktorý vytvorí paraván pri ktorom sa dá telefonovať, či pohlcuje zvuk.

 

 Landing je zavesený na nástennom kovaní a môže byť použitý v ľubovoľnom počte kombinácií. Rôzne konfigurácie zlepšujú akustiku, vytvárajú kútiky pre rozhovory, alebo telefonáty, miesta na ponechanie nápojov, či telefónov, či poskytujú oddych nohám pri stoji.

Všetky moduly majú veľkosť 60 × 60 centimetrov a dajú sa čalúniť látkou Racer, ktorá je dostupná v šiestich farbách. 

 

Sitzboch

Posledná z noviniek Wilkahnu odprezentovaná na Orgatecu sa opäť zamerala na interakciu. Ich filozofia spočíva v koncepte, že ak chceme povzbudiť ľudí, ktorí chodia cez administratívnu budovu, aby si medzi sebou komunikovali potrebujeme miesta, ktoré prekvapia, vyvolávajú zvedavosť a sú dlhodobo atraktívne. To je dôvod, prečo dizajnérske štúdio RSW vyvinulo „sedlo“ Sitzbock, ktoré umožňuje rôzne polohy tela.

 

 Sitzock má výšku 70,7 centimetrov a šírku 62,7. Rovnako ako na skutočnom koni sa na Sitznochu dá sedieť na okraji, obkročnom, či oprieť sa. S hmotnosťou iba 4,8 kg sa dá ľahko umiestniť a vytvoriť z neho zoskupenia na spontánne stretnutia a až štyri sa dajú zostohovať a použiť tiež v exteriéry.

Voliteľne prichádza aj s plsťovou prikrývkou, ktorá je dostupná aj v štyroch farbách- antracitovej, grafitovej, mango alebo žltej farbe pre rôzne farebné kombinácie. Umiestnené v malých stádach, Sitzboch vytvárajú atmosféru, ktorá je hravá vyzýva k interakcii a zabezpečuje ergonómiu.

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.