menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Dizajn mesiaca: Mozaik od Allermuir

Moziak od anglického Allermuiru je výnomočný modelulárny systém, ktorý narozdiel od konkurencie neurčuje pravidlá pre konfiguráciu.

2. 8. 2018

Mozaik je minimalistický modulárny systém, ktorý zahŕňa mäkké sedenie, konferenčný stolík a knižnicu. Mäkké sedenie sa skladá z geometricky navrhnutých taburetiek v rôznych výškach a tak  Mozaik môže vytvoriť neobmedzený počet zaujímavých kompozícií.

 

Jadrom dizajnu je v tomto prípade univerzálnosť. Čo je zvláštne, v modulárnom sedení existujú limity  ako môže byť systém nakonfigurovaný, čo limituje jeho možností. Pri vytváraní Mozaiku sa Allermuir a dizajnér Mark Gabbertas, ktorý ho ma na svedomí, rozhodli vypustiť túto bežnú prax modulárneho sedenia.

 

Mozaik je teda neurčuje ako správne nakonfigurovať sedenie. Každá farebná kombinácia a konfigurácia odráža osobný pohľad pre jeho použitie.

 

Súčasťou kolekcie sú aj ďalšie dva produkty – konferenčný stolík a knižnica. Tie majú taktiež odlišné veľkosti a výšky, no zachovávajú si subtílnu konštrukciu, ktorá je spoločným menovateľom Mozaiku.

 

Univerzálnosť Mozaiku teda platí aj v prípade jeho využitia -  dá sa použiť nielen v akýchkoľvek verejných priestoroch od officu, kaviarne, reštaurácie, či čakacieho priestoru a retailu, ale zapadne aj do akéhokoľvek rezidenčného projektu.   

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.