menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Modná kancelária s nádychom mesta

Kancelária s atmoférou domova v ktorej sídli dánska módna skupina, si vybrala jednoduché čierne a biele zariadenie, ktoré vytvára neutrálne pozadie pre farebnú módu.

30. 1. 2018

 Photo credit: Paustian, photographer: Dennis Thanh

 

Brands of Scandinavia je dánska módna skupina reprezentujúca niekoľko škandinávskych módnych značiek. Interiéroví dizajnéri v ateliéri Paustian vytvorili nové kancelárske priestory s ostrou čiernobielou kompozíciou pre centrálu spoločnosti v Koldingu na juhu Dánska.

Jeden a pol-podlažný interiér je šikmou strechou, ktorá mu dáva pokojný takmer grafický vzhľad. V miestnostiach, ktoré pôsobia domáckym dojmom ako je lounge, alebo kuchyňa, sú ostré línie zámerne kontrastované s mäkkými prvkami, ako sú taburetky, kožušinové deky, alebo vankúše.

 

Pokojná atmosféra. Photo credit: Paustian, photographer: Dennis Thanh

Veľký viacúčelový starožitný stôl s otočenými nohami je základom tohto konceptu. Spolu s bielymi stenami a svetlosivou podlahou osvetľujú pásy na vonkajších stenách vytvárajú svetlú atmosféru.

Open space je rozdelený na tri plochy, ktoré sledujú strechu budovy. Nachádza sa tam 32 pracovísk pre dve až tri osoby. Centrum miestnosti je navrhnuté ako meeting spot a kde je veľký pult s ôsmimi barovými stoličkami.

Pracovné priestory sú vybavené pracovným stolom Paustian WD01 a skrinkovým modulom; stoličkou od Wilkhahn IN, je trojdimenzionálnou kancelárskou stoličkou s patentovanou technológiou Trimension®, ktorá podporuje pohyb, čo umožňuje dynamický a uvoľnený spôsob práce.

Interiéroví dizajnéri spoločnosti Paustian si vybrali IN aj preto, že ich dizajn je v súlade s dôkladne štýlovým prostredím módnej spoločnosti. Ako jediná farba, čierna nie je obmedzená len na pracovné priestory, je to tiež prevláda na dekoroch stolov. Ako výsledok, Paustian vytvoril tmavú, neutrálnu základnú farbu, aby zabránil rušivému vplyvu na sústredenie a prácu. Viac o ergonomickej stoličke IN a sortimente Wilkhahnu nájdete tu

 

 

Čiernobiele zariadenie vytvára neutrálne pozadie pre farebnú módu. Photo credit: Paustian, photographer: Dennis Thanh

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.