menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Wilkhahn prichádza s ohromujúcimi novinkami

Wilkhahn rozšíril svoj sortiment o dva programy, ktoré si okamžite získajú každého nielen svojim dokonalým dizajnom, ale pohodlím a kvalitou, ktorá je zárukou značky.

19. 12. 2016

Metrik

Nová stohovateľná stolička METRIK od Wilkhahnu vyniká sochárskym tvarom a rysmi, ktoré prinášajú moderný automobilový dizajn. Polygonálne tvary a zaoblené rohy sú súčasťou tela stoličky, ktorý je definovaný pomocou  oceľového rámu a sedáka. Sedák a rúrkový rám majú rovnakú farbu, aby podčiarkli integrovaný dizajn. Ako výsledok má stolička hladký vzhľad. Plastický tvar vnútornej časti stoličky s integrovaným sedadlom ponúka vynikajúci komfort, ktorý môže byť ďalej obohatený o ďalšie odpruženie na zadnej strane.

 Čalúnenie je v rôznych povrchoch a farbách a k dispozícii sú tiež  odlišne farbené sedáky a rámy v celkovo šiestich farbách. Toto spektrum pokrýva čierna, biela a šedá a šedo-béžová, oranžovo-červená a modro-šedá. Chrómovaný rám môže byť kombinovaný so všetkými farbami. Možné je stohovať až šesť stoličiek.

 

 

Occo

Dizajnéri Markus Jehns a Jürgen Laub pre Wilkhahn navrhli stoličkový a stolový program, ktorý je perfektne vzájomne zladený. Volá sa Occo. Occo kombinuje obrovskú všestrannosť a široký výber s jasným a okamžite identifikovateľným dizajnérskym jazykom. Špeciálny tvar prázdneho operadla v zadnej strane a po stranách umožňuje stoličky stohovať (a keď je rám kovový, či pochrómovaný) a zabezpečuje aj vynikajúci komfort sedenia. Sedadlo samo o sebe je veľmi pevné, ale operadlo je mimoriadne flexibilné vďaka svojmu tvaru a rôznej hrúbke materiálu.

Charakteristický tvar korpusu sedadla a operadla predstavuje písmená, ktorým Occo vďačí za svoj názov. Pri pohľade spredu, stolička vyzerá ako O a zo strany sa podobá na C. Štyri typy rámov, tri typy odpruženia a šesť typov kostry produkujú celkom 72 variant, ktoré reagujú na prakticky všetky funkčné a konštrukčné požiadavky.

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.