menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Akustický stôl je realitou vďaka švédskej Abstracte

Abstracta je švédsky špecialista na akustické panely a nábytok a aby uspokojil všetkých zákazníkov, vyrobil akustický stôl Jetty.

20. 7. 2018

 Stôl je jednoducho stôl a okrem dizajnu, mobility, špeciálnej technológie, je to asi všetko, čo sa dá pri jeho návrhu riešiť. Abstracta mala pri vydaní novinky Jetty inú víziu a preto sa snažila riešiť akustiku stola.

 

Na prvý pohľad to znie zvláštne, ale ak si to zrekapitulujeme, akýkoľvek stôl s pevnou doskou iba odráža zvuk s tým, aby ho pohltil minimálne. Dizajnér Sttafan Holm navrhol stôl, ktorý po dizajnovej a technickej stránke, poskytuje reálne akustický komfort a absorbuje zvuk.

 

Plát nového akustického stola Jetty je vybavený špeciálnou doskou Strata, ktorá sa skladá z niekoľkých vrstiev pochádzajúcich z prírodných materiálov, ktoré interagujú tak, že pohlcujú okolitý hluk a tlmia zvuk, ktorý je spôsobený pri jeho používaní.

Jetty pôsobí svojou jednoduchosťou, ktorá v tomto prevedení pripomína skôr japonský ako škandinávsky dizajn, čo je typické pre prácu jeho dizajnéra, Sttafana Holma.

Tento dizajnovo a technologicky špeciálny akustický stôl nájdeme v dvoch veľkostiach – 4800mm a 2400mm. Za povšimnutie stojí doska Strata, ktorá pripomína vrstvovitý zemský plášť a jeho minimalistické detaily.

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.