menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Prečo sa v Ázii stavia tak rýchlo?

Rýchlosť akou stavajú v Ázii je ohromujúca, ale komu by mohlo napadnúť, že si kórejskí manažéri zvolia cestu drôg, aby podporili rýchlosť výstavby?

8. 8. 2016

Čo by sa mohlo pokaziť? Severokórejskím stavebním robotníkom podávajú pervitín, aby sa rýchlejšie dokončili projekty.

Projektoví manažéri na stavenisku v hlavnom meste severokórejského Pchjongjangu otvorene dodávajú svojej vyčerpanej pracovnej sile veľmi silné metamfetamíny s názvom "ľad", hovorí severokórejský zdroj. [...]
Úradníci projektu majú na starosti tvrdo tlačiť na robotníkov, aby dokončili rámové konštrukcie na budovách, medzi ktoré patrí 70-poschodový bytový dom a najmenej 60 iných konštrukcií, predtým ako sa počasie veľmi ochladí, uviedli zdroje. — Radio Free Asia

Tento projekt má byť postavený na ulici Ryomyong a je nazývaný „Pyonghattan“ jeho obriu veľkosť a údajne najvyšších bytov v krajine. Podľa správy vo Foreign Policy , sa šírenie metamfetamínu (takz. ľadu) začalo v Severnej Kórei v počas 90-tych rokov, kedy bol vyrábaný a predávaný ako liek. 

Zdroj: archinet.com

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.