menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Nábytkové novinky roku 2016 od laCividiny

Ten rok je pre laCividinu veľmi plodný. Na výstave v Miláne predstavila svoje novinky a kto by to bol povedal, že ich bude toľko!

15. 5. 2016

 Ten rok je pre laCividinu veľmi plodný. Na výstave v Miláne predstavila svoje novinky a kto by to bol povedal, že ich bude toľko!

Talianska LaCividina začala s výrobou nábytku v roku 1976 v taliaskom regióne Friuli-Venezia Giulia. Snáď je to vášeň pre dizajn a obchodnícke schopnosti a nasadenie, ktoré posunuli firmu mimo hraníc. Predáva sa početne po celej Európe, ale expanduje aj do zámoria a do arabských krajín.

Nadčasový dizajn produktov je typický rukopisom firmy a tomuto konceptu ostávajú verné aj novinky tohto roka.   Kam sa posunuli nové kolekcie? Čo môžeme čakať? Poďme sa na to pozrieť.

Začneme rovno solitérom Myplace. Ide o loungové kreslo, ktoré ponúka 18 rôznych prevedení, čím sa mení a zároveň si zachováva svoj charakter. Nielen vďaka rôznym podnožiam, ale práve vďaka zmenou hlavovej opierky a podrúčiek dostáva kreslo iný rozmer. Práve tento druh kresla je u architektov a zákazníkov dnes veľmi obľúbený a Myplacu sa podarilo svojou versatilitou byť  o krok vpred . Kreslo má jemnejšie a vyzretejšie línie, pôsobí mäkko, elegantne. V priestore je neprehliadnuteľné a dáva jasne najavo, že architekt a zákazník vyberajú len tie najlepšie súčasné trendy.

 So svojimi plnými, lákavými tvarmi, rada Tailor ponúka štedrý komfort v suverénnom, harmonickom množstve a krajčírskej kvalite spracovania. Tailor je navrhnutý tak, aby uspokojil všetky potreby na mäkké sedenie s jeho radou produktov: kreslá, pohovky rôznych dĺžok, či pre čakárne. K dispozícii je prevedenie podnože na sánkových, alebo dubových plných nohách v čiernych, alebo prírodných odtieňoch. Spracovanie spojovacích kĺbov sedačiek je cez plynulý prechod sedáku až k lakťovej opierke, čo dáva úplný, kontinuálny pocit.

 

Pinch? V preklade štipka. To je meno nového programu kresiel a sedačiek a silent boxov, ktorá vychádza ako odpoveď na požiadavky trhu, ktorý silno volá po tomto druhu nábytku. Na pracoviskách stále vládnu otvorené, veľké open spacey, takže laCividina odpovedá Pinch. Objemovo subtílnejšiu sedačku zvýrazňuje viditeľný priznaný rám lemujúci vonkajšie steny, ktorý je väčšinou súčasťou vnútornej konštrukcie. Sedačka si akoby udržiava priame línie, ale zároveň je zaoblená takže pôsobí retro s štipkou modernej, ležérnej elegancie.

Malých šikovných a originálnych stolíkov, patriacich do kategórie konferenčných, alebo tzv. coffe tables, nie je nikdy dosť. laCividina zaradila do svojho sortimentu stolík Mil, ktorý ide po stopách svojich predchodcov, pretože je to príručný loungový stolík, ktorý je dobrý na odkladanie časopisov. Noha stolíka je z bukového dreva v tvare blokového plného kríža s oblými hranami  a plát stolíka je stále okrúhly a môže byť buď v prevedení z dreva, skla, alebo kararského mramoru. Skutočne krásny kúsok do priestoru, ktorý chce osloviť kvalitou a šmrncom.

Po predvoji modely Ala, prichádza jeho zmenšená verzia Ala small. Ala je veľmi originálne kreslo, ktoré zapadá na miesta, ktoré nemusia byť dizajnovo vyhranené, ale stačí, že pôsobili sebavedomo a kvalitne. Ala small je zmenšená verzia jej väčšej lougovej verzie a tak viac zapadá aj do čakacích priestorov v rámci officov, či do kancelárii vyššieho manažmentu. Novinkou je tiež prešívané polstrovanie, ktoré prináša ešte jedinečnejší pocit z tohto nábytku. 

laCividina určite nepatrí medzi značky pre nenáročného zákazníka, ale práve preto ju radíme vybrať, keď hľadáme niečo výnimočné, niečo nadčasové a originálne. 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.