menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Príďte si vyskúšať kancelársku stoličku A+S so špeciálnou mechanikou
Kolekcia Muvit : Mobilný nábytok, ktorý transformuje kancelársku kultúru
Všetky články

Spokojnosť na pracovisku: 5 trendov tohto roka

Nielen individuálny prístup a flexibilná firemná kultúra pomáha spoločnostiam prilákať a udržať si špičkové talenty.

29. 1. 2015

Či už je to šalát dochutený kuchárom podľa vašej chuti, alebo ide o objavovanie perfektnej  smartfónovej aplikácie, naša kultúra už dnes nielen viac a viac oceňuje osobné skúsenosti, ale už ich aj očakáva. Pracovisko sa nelíši. Profesionáli a najmä miléniová generácia vie povedať: "Nie, vďaka".  Pripútaní k pracovisku 8 hodín denne, tak hľadajú kultúru vo výbere a kontrole a lídri to berú na vedomie.

Spoločnosť Turnstone nedávno uskutočnila prieskum na vzorke viac ako 500 malých firiem, ktoré zamestnávajú menej ako 100 ľudí. Zistila, že kancelárska kultúra je významným ukazovateľom  pocitu spokojnosti na pracovisku.

Nielen individuálny prístupflexibilná firemná kultúra pomáha spoločnostiam prilákať a udržať si špičkové talenty, ale existujú významné indikátory, že sa tento faktor sa dotýka aj obchodných výsledkov. Turnerstone   verí, že táto vplyvná vlna udá trendy v spokojnosti  na pracovisku v roku 2015 a to najmä keď sú spojené s nasledujúcimi komponentmi  firemnej kultúry:

1.Pripustiť, že nie každý pracuje rovnako

Súkromie sa stalo horúcou témou na pracovisku, keď si zamestnávatelia uvedomili, že jedno prostredie nie je vhodné pre všetkých. Kým niektorí ľudia fungujú najlepšie obklopení prirodzeným hlukom kancelárie, alebo neustále počúvajú hudbu 80-tych rokov, iní potrebujú svoje tiché miesto, aby mohli najlepšie pracovať.

Výskum Steelcasu zistil, že ponúkať spektrum miest v kancelárii, je najlepší spôsob, ako uspokojiť potreby  tímu, čo naznačuje, že aj priestor na spoluprácu by mal byť vybavený tak, aby podporoval samotu.

 

2.Výber a kontrola

Usporiadanie kancelárie s rôznymi zónami dáva zamestnancom možnosť pohybovať sa v ich prostredí po celý deň. Ľudia, ktorí začínajú kontrolou e-mailu v lounge sa môžu premiestniť  k stolu, kde sa venujú  úlohám na ktoré sa potrebujú plne sústrediť ako je napríklad zostavenie finančnej správy, písať, alebo kódovanie.

Extra body u tímu sa dajú získať tak, že vedenie môže umožniť zamestnancom pracovať na diaľku, ak to má význam. Táto výhoda dáva zamestnancom moc vybrať si, kde budú pracovať najlepšie a tak  nasledovať tú správnu možnosť a súčasne tak podporovať rastu produktivity a zlepšovať osobný postoj.

 

3.Prioritou je vytvoriť  spokojnosť na pracovisku


Dať zamestnancom možnosť meniť miesto v priebehu dňa nie je len ohľaduplné, ale  je to inteligentné. Dobre navrhnuté spektrum miest zahŕňa rôzne miesta na chôdzu, výškovo nastaviteľné stoly a aktívne stoličky (napríklad Stand-Up od Wilkhahnu), navrhnuté tak, aby kompenzovali niektoré riziká spojené so sedavou prácou.

Poskytovanie výživného občerstvenie a nápojov pomáha zamestnancom dobiť si energiu  počas dňa a odvádza od plánov navštíviť  fast-food, alebo automat so sladkosťami.

 

 

 

4. Začleniť rôzne druhy sedacieho nábytku

Každá práca nie je rovnaká. Stavebné oddelené miesta pre brainstorming, osobné stretnutia, či sólovú prácu a socializáciu sú dôležité a navrhuje možnosti výberu a riadenie profesionálnych požiadaviek.

Na začiatok je vhodné uznať, že rôzne druhy práce vyžadujú rôzne priestory a dispozície nábytku a  popri tom pokračovať v nazeraní cez profil zlepšovania firemnej kultúry . Pridať oddychovú miestnosť s posedením, alebo miesto pre stretávanie sa na firemných udalostiach je dôležitým prvým krokom k vytvoreniu zábavno- relačného pracoviska.


5. Sedenie verzus hýbanie sa


Všetci sme už videli titulky článkov: Naša spoločnosť sa potrebuje viac pohybovať. Zostať aktívny udržuje prietok krvi, zlepšuje mozgovú činnosť a prispieva k celkovému zdraviu. Ak chcete pridať viac pohybu do nového dňa, skúste stretnutia počas ktorých sa môžete prechádzať, používajte bezdrótový telefón, aby ste tak mohli vstať a chodiť počas hovoru, alebo usporiadajte firemnú fitness súťaž rozdáním krokomerov a vyzvite zamestnancov, aby urobili viac krokov než ich spolupracovníci. Zámerným nastavením si  času, aby zamestnanci vstali a hýbali sa tak prispejete nielen k dobrému telesnému stavu, ale nasmeruje to tím k modelovaniu zdravého životného štýlu .

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.