menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Case study: Cofely

Spoločnosť Cofely je na Slovensku lídrom v oblasti energetiky a tiež komplexnej správy budov. Je je lídrom v poskytovaní energetických služieb.

27. 1. 2016

Recepcia Cofely

Spoločnosť Cofely je na Slovensku lídrom  v oblasti energetiky a tiež komplexnej správy budov. Je jedným z najväčších privátnych výrobcov tepla a je lídrom v poskytovaní energetických služieb. Po zmene značky, loga a obchodného mena mena Cofely zmenilo aj sídlo.

Pre tento projekt sme nakreslili klientovi spaceplan a poskytovali dodávku nábytku. Projekt sa delil na dve fázy – prvá bola kompletná dodávka so zariadením a v druhej fáze pribudli ešte rôzne interiérové doplnky. Išlo najmä o doplnky, ktoré súviseli s potrebou zvýšiť komfort na pracovisku.

Cofely pôvodné sídlilo na Plynárenskej pri BBC-čku v priestoroch, ktoré sa delili na mnohé malé kancelárie. Veľkou zmenou pre firmu bolo presťahovanie celej operatívy do open spacu. Samostatné kancelárie ostali len tým najvyšším – riaditeľom.  Manažéri sa presťahovali a spoločne zdieľajú jeden priestor určený pre manažment.

 

Zasadacka Cofely

Klient chcel použiť ešte pár kusov nábytku v orechovom dekore a niečo v dube, tak sme ladili nábytok v týchto tónoch. Celý priestor nemal mnoho priestoru pre silent boxy, či relax zóny a tento účel spĺňala kuchynka uspôsobená na tento účel.

V rámci zariaďovania priestoru sme sa riadili tým, čo poskytovali možnosti budgetu, ale klient bol veľmi otvorený radám a nápadom, ktoré mali zlepšiť komfort na pracovisku. Koberec klient vybral podľa firemnej farby – išlo o modrú a k nemu sa doladili šedé paravány a šedé stoličky.

Výzva v projekte?

Určite môžeme konštatovať, že to bol opäť čas na dodávku. Z neznámych príčin firmy majú firmy veľmi málo času na dodávky nábytkov. Tu sme nábytok dodali v neštandardne krátkom čase. Na „mieste činu“ už bola montáž bez problémov.

Naša rada klientom znie: rátajte 5-6 týždňov s dodávkou nábytku. Dajte si čas pre výber, výbery látok a riešte to v predstihu. Budete mať čas si prekontrolovať veci, ktoré vám možno uniknú v podkladoch (výkresy na odsúhlasenie, veľkosti nábytkov...).

 

Príjemným osviežením je moderný oddychový priestor kuchynky, pre neformálne stretnutia a „odpojenie sa“.

 

Call room Cofely

Call room-y sú miesto pre telefonické rozhovory - sedenie je nižšie práve kvôli tomu, aby sa zamestnanci venovali práci na svojich pracoviskách.

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.