menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Centrála módneho reťazca Shasa prekypuje mladou hravosťou.

Mladícka energia sa preniesla do mexickej centrály módneho reťazca Shasa. Moderná architektúra stelesňuje módu firmy, ktorá sa zameriava na dievčenskú a ženskú klientelu.

4. 7. 2016

Spoločnosť Shasa bola založená v roku 1995 ako reťazec patriaci do kategórie „fast fashion“. Svojim zákazníkom ponúka oblečenie, šperky, doplnky, obuv a kozmetiku. Shasa v súčasnosti pôsobí na dvoch kontinetoch a štyroch krajinách.  Zameriava sa na trh v Južnej Amerike a Ázii. Na konci minulého roka zamestnával 1200 zamestnancov a jeho obchody majú rozlohu od 700 do 1300 metrov štvorcových. 

 

Nová centrála v Mexico city bol výsledok vývoja firmy a dizajn interiéru je vyjadrením jej činnosti a módy. Oslovujú mladú klientelu, zameriavajú sa na výlučne na ženy a na rýchlo sa meniace trendy. Celkovo je priestor veľmi sviežim a moderným odrazom súčasných trendov v dizajne a architektúre a vkusu klienta. 

 

Centrála Shasa je umiestnená v otvorenom priestore s vysokými stropmi, kde sú na vyššom poschodí menšie kancelárie pre manažérov a vedenie, ktoré sú už zariadené serióznejšie. Klient si pre tieto priestory vybral elegantný Arkitek so skrinkami Block od španielskeho Actiu.

 

Hlavné miesto pre operatívu je na prízemí a tvorí ho veľký, svetlý open space v industriálnom duchu. Steny sú obložené bielym, širokým tehlovým obkladom a na jednej strane dominuje graffiti s pestrým, ženským, abstraktným motívom. Taktiež sa v open space nachádza aj presklená miestnosť s figurínami kolekcie firmy.  

Priznaná vzduchotechnika ešte viac zvýrazňuje industriálnu povahu priestoru. K týmto výrazným prvkom si klient zvolil stôl Vital od Actiu so striebornými nohami a pre vytvorenie súkromia si vybrali kombinované paravány. Tie pozostávajú z ľahkého hliníku a polopriesvitnej metakrylátovej časti navrchu, ktorá nebráni prenikaniu svetla a je veľmi moderným prvkom v interiéry.

 

Pre zaistenie dostatku svetla na pracoviskách boli k stolom Vital doplnené svetelné systémy Luminaria od Actiu, ktoré sú veľmi efektívne pre zvýšenie osobného svetelného komfortu. 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.