menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Slobodný španielsky dizajn pre kancelárie nájdete vo Forme 5

Otvorené myslenie, odvaha používať farby a fantáziu je všadeprítomná v kolekciách nábytku pre kancelárie a verejné priestory od Formy 5

1. 3. 2019

Forma 5 je španielsky výrobca nábytku pre kancelárie a verejné priestory, ktorý už 35 rokov prináša najmodernejší a slobodný dizajn. Forma 5 vznikla a dodnes sídli v andalúzskej Sevile. Vďaka vynikajúcej priemyselnej histórii regiónu a vynikajúcim španielskym dizajnérom sa jej darí presadiť na trhu kancelárskeho nábytku s obrovskou konkurenciou. Za sebou má vyše 6000 projektov v 60-krajinách sveta od korporácií, malých neziskoviek, či exekutívnych priestorov. https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/slobodny-spanielsky-dizajn-pre-kancelarie-najdete-vo-forme-5/9203 Minulý rok na Orgatecu Forma 5 predstavila 5 nových prototypov nábytku a dva z nich už dnes nájdeme v ponuke. Kolekciu dizajnových pracovných stoličiek  Dot.Pro (viď. vyššie) a pracovné a kolaboračné stoly s prírodným nádychom Timber. Hlavnou myšlienkou jej prezentácie nábytku na Orgatecu bola nová koncepcia kancelárie: kancelária pre ľudí, kancelária, kde sa cítite dobre. Cez emocionálny dizajn evokujúci teplé a domáce prostredie, Forma 5 vytvorila miesto, kde mobilná práca ponúka množstvo príležitostí na spoluprácu a stretávanie. Prvky mäkkého sedenia zvýšili atraktívnosť priestorov, čo ešte pridal fakt, že boli čalúnené v príjemných a teplých materiáloch. Elegantný a praktický návrh priestoru bol založený na troch základných zónach: emocionálne orientovaný dizajn, ktorý slúži ako inšpirácia pre užívateľa, „zdravé priestory“ s udržateľným využívaním zdrojov a nakoniec integrovaná technologická ponuka, podporuje všetky typy spolupráce.
Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.