menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Všetky články

Ako sa dá zmeniť predajňa na galériu?

Všetci máme radi prekvapenia a jedno také si pripravilo Actiu, ktoré svoj showroom zmenil počas Clerkenwell design weeku na nepoznanie.

30. 5. 2017

Clerkenwell Design Week (CDW) sa skončil a opäť to bola dizajnová show. A to presne taká, aká by v Londýne mala byť!

Keď ste o Clerkenwelli ešte nepočuli, ide o časť Londýna, ktorá je len pár staníc metra od King´s Crossu. Clerkenwell je časť Londýna, ktorá ma za sebou dlhú a bohatú históriu. Sústredili sa v nich cirkevné rády, nevestince, preslávila sa ako módna, industriálna či talianska štvrť, rekreačná oblasť bohatšej vrstvy kam chodili napríklad aj Oliver Cromwell.

 Sídlili tu aj tri väzníie a tiež sa toto miesto miesto spájalo s politickým radikalizmom - pôsobil tu Vladimir Lenin a neskôr sa tu stretávala Komunistická strana. Sústreďovala sa tu tiež remeselná špička – nechýba známa výroba hodín a vznikla tu najstaršia európska tlačiarenská spoločnosť Witherbys.

Clerkenwell dnes

Po druhej svetovej vojne sa Clerkenwell opäť začal meniť na industriálnu oblasť a postupne sa z neho stala najznámejšia londýnska štvrť s najhustejšou koncentráciou architektonicko-dizajnérskych zariadení na svete.

Na CDW 2017 bolo prítomných 250 vystavovateľov, 90 zapojených showroomov, 10 inštalácií, 7 výstav a worshopy kože, tajomná záhrada, ohromujúcich konštrukcie,  „live“vyrezávanie dreveného nábytku, flotila Twizov od Renaultu, podnetné a myslenie provokujúce rozhovory a viac produktov ako ste si schopní predstaviť!

Na CDW 2017 samozrejme vystavovalo aj Actiu, ktoré nesídli nikde inde ako v Clerkenwelle. Jeho showroom skutočne po minulom roku nabral na štýle a okrem nábytkových noviniek perfektne zakomponoval v priestore expresívny dizajn vizuálneho umenia. Priestor získal nevídanú dynamiku a zmenil sa na inšpiratívne miesto, ktoré skôr pripomína galériu ako len predajňu moderného kancelárskeho nábytku.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.