menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

8 nemoderných kusov nábytku, ktoré už nepatria do kancelárie

Kancelária môže byť miesto, ktoré reprezentuje firmu, alebo vás môže vrátiť o niekoľko desaťročí späť. Prečítajte si, čo ste mali určite vyradiť, aby ste určite nemali retro office.

11. 9. 2017

Firemná prezentácia je veľmi dôležitá. Marketing, prezentácie, komunikácia so zákazníkmi. Často krát však firmy zabúdajú na jednu vec.

A to, v akých priestoroch fungujú a aký nábytok používajú. Aj keď by sa to nemusí zdať, ale potencionálni zamestnanci dnes veľmi často kladú otázku, kde budú pracovať.

Ak nechte odradiť zákazníka, alebo šikovného zamestnanca, určite vyškrtnite z vášho inventáru tieto veci a nahraďte novými. Prečo by vás práve tieto veci mali vyradiť z hry?

 

1. Čerešňa

Dekor, ktorý bol v minulom miléniu srdcovkou snáď všetkých podnikateľov. Čerešňový nábytok s jemne ružovo-červeným nádychom, bol veľkým trendom, ale čo bolo, už dnes neplatí a ak to je možné, zbavte sa ho čo najrýchlejšie.

 

2. T-čková noha

Existujú veci, ktoré sa dnes stále predávajú a nie sú moderné, a nie to nie je to klasika, ktorou nič nepokazíte. Je to aj v prípade podnože v tvare T. Tá rozhodne nie je klasická, stále sa predáva, ale žiadny architekt, či dizajnér by ju do vašich priestorov určite nevybral.

 

3. Sivé pracovné dosky

Sivá pracovná doska bol trend, asi taký silný, ako je dnes biela. Sivý dekor vo veľkom počte ale robí vaše priestory depresívnejšie a tmavé, čo negatívne ovplyvňuje výkon a pohodu zamestnancov.

 

4. Pracovné stoly rôznych tvarov bez použitia

Najčastejšie sa dnes pre samostatné pracoviská vyberajú obdĺžnikové stoly. Ďaleko za nimi zaostávajú pracovné dosky v tvare L, ktoré sú ale praktické a estetické. Ak máte v kancelárii tvar stola s rôznymi výrezmi a skôr zavadzajú ako spĺňajú účel, neváhajte ich vyradiť.

 

5. Neergonomické stoličky

Stolička je kľúčová vec, pokiaľ sa jedná o zdravie a investíciu. Pre osobu pracujúcu v administratíve je to dokonca vec, ktorá radikálne ovplyvňuje zdravie. Nemoderné a zastaralé stoličky nie sú len otázkou estetiky, ale ovplyvňujú zdravie, efektivitu a sústredenie zamestnancov.

 

6. Kartotékové skrine

Určite patria na miesta, kde je potrebné archivovať dokumenty, ale ak ich ešte stále máte vo vašich priestoroch, vyberte modernejšiu verziu skríň.

7. Vyblednutá dyha

Dyha prirodzene mení svoj odtieň, čo nie je takým problémom ako to, že si vyžaduje starostlivosť používateľa. Ak však vás nábytok nesie stopy používania a jeho odtieň je výrazne vyblednutý, určite ho vymeňte.

 

8. Rokovacie stoličky typu Leda

Jedna z najpopulárnejších stoličiek v rámci nízkeho budgetu. Síce šetrí vaše prostriedky, ale existujú už sofistikovanejšie riešenia konferenčných stoličiek za rovnakú cenu.  

Potrebujete poradiť s nábytkom, alebo jeho rozmiestnením. Napíšte, alebo nám zavolajte tu.

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.