menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Všetky články

SPACEPLAN otvoril showroom kancelárskeho nábytku

Po niekoľkoročnom sťahovaní máme stále sídlo a showroom v priestoroch bývalých tlačiarní v centre Bratislavy a neváhali sme to osláviť!

1. 10. 2016

Ako mnohé firmy, ktoré sa venujú dizajnu sme aj my hľadali výnimočné miesto pre naše pôsobenie a vystavovanie produktov. V Bratislave, kde nie je veľa miest, ktoré by spĺňali naše požiadavky, sme nakoniec našli priestor, ktorý bude nasledujúcich niekoľko rokov našim sídlom.

Náš firemný domov sme našli tam , kde by ste ho asi nečakali taký typ priestoru– v „typickej“ administratívnej budove, ktorá možno neevokuje, že má za sebou dosť dlhú históriu. Ide o budovu z 30-tych rokov, ktorá prešla rekonštrukciou a dnes patrí do komplexu BACC, Bratislava city center, komplexu administratívnych budov v bratislavskom centre.

Rekonštrukcia priestorov prebiehala päť mesiacov a definitívne sme sa prisťahovali na začiatku leta. Počas tejto doby sme sa aklimatizovali a vytvárali koncepciu fungovania v priestore, ktorá už bola naplánovaná, no podstatné bolo objednať nábytok, ktorý by sedel tomu, čo sme potrebovali v priestore dosiahnuť.

V každom prípade, mali sme veru čo robiť pred otváraním showroomu, pretože bolo potrebné vytvoriť príjemnú atmosféru a graficky spracovať podklady a vybaviť showroom do stavu, ktorý by vytvoril konečný stav „se vším-všudy“.

 

Slávnostný večer sa niesol v neformálnom duchu v  španielskych chutí a tónov

 Medzi pozvanými boli naši partneri, klienti a architekti a tiež nás prišiel podporiť majiteľ spoločnosti ACTIU, Vincente Bergebal, ktorý prišiel spoločne s manželkou a business development managerkou, Aleksandrou Chmiel. Taktiež prišla Claudia Huge, ktorá robí 25 rokov v nemeckom Wilkhahne a po mnohých pozíciách vo firme dnes pracuje pre export&licensing.

Otvorenie showroomu sa začalo príhovormi generálneho riaditeľa Ladislava Vilnera. Vo vtipnej prezentácii opísal príbeh priestorov a poďakoval publiku, pretože to kým je SPACEPLAN dnes, je vďaka nemu. Pokračovala Aleksandra Chmiel, ktorá predstavila Actiu jeho filozofiu, aktivity a partnerstvo so Spaceplanu. Pár slov a hlboké poďakovanie prejavil aj Vincente Bergebagal, ktorého nadchla koncepcia showroomu a nasadenie s akým náš tím pracuje.

Nakoniec v profesionálnej prezentácií Claudia Huge predstavila Wilkhahn a najmä koncepciu s ktorou Wilkhahn pracuje a tiež priamo výrobky a ich riešenia. Úspech mala prezentovaná stolička IN, ktorá pracuje s technológiou Trimension a jej cieľom je zabezpečiť dynamiku sedenia. Po prezentácii sme hneď dostali niekoľko predobjednávok na prezentované výrobky.

Okrem toho, že bolo toto otváranie významné pre SPACEPLAN, prinieslo aj úplnú svetovú premiéru dvoch výrobkov ACTIU, ktoré budú oficiálne odprezentované na Orgatecu v Kolíne na vyše 500metroch štvorcových. Ide o pracovný stôl Twist a pracovnú stoličku Effit. Viac podrobností prinesieme v reporte po Orgatecu.

Po oficiálnej časti sa program dostal do jeho neoficiálnej časti, kde boli pripravené hry s možnosťou výhier produktov od ACTIU a Wilkhahn, degustácia slovenských vín, španielska hudba, jedlo a víno. Celý večer sa nakoniec končil až v skorých ranných hodinách vo veselej nálade a veľmi príjemnými dojmami. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.