menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Ak ste čakali na perfektnú taburetku, Metamobil ju už má nachystanú

Pillow je inšpirovaný potrebou dobiť si baterky a odpočinúť si v priebehu dňa a tiež potrebou nasledovať príjemné, spoločenské rituály.

25. 5. 2018

"Pillow je inšpirovaný potrebou dobiť si baterky a odpočinúť si v priebehu dňa a tiež potrebou nasledovať príjemné a spoločenské rituály, ktoré ľudia praktikujú  v rôznych kultúrnych kontextoch. Moje cesty, moje štúdium kočovných kultúr v Ázii a na Blízkom východe a môj záujem o meniace sa spôsoby stretávanie sa v mestách Západu, mi umožnili premýšľať nad možnosťou kombinácie rôznych spôsobov  "byť spolu" a nad vytvorením kresla, ktoré umožňuje čo najviac pohybu, čo spĺňa potreby tých, ktorí chcú viac súkromia a tých, ktorí sa chcú socializovať ".

Andrea Anastasio

Takto dokonale opísal kreatívny proces dizajnér, ktorá stojí za skvelou novinkou Metalmobilu, talianskeho výrobcu sedenia a stolov pre office, lounge, verejné priestory.

Pillow je už na pohľad oveľa viac ako jednoduchá taburetka, ktorá dopĺňa pohovku: v skutočnosti jej štruktúra dáva používateľovi voľnosť a nezávislosť vo svojom priestore a ako samostatná taburetka sa jednoducho prispôsobí rôznym interiérom a architektonickým požiadavkám.

Sedák, ktorý je ústredným bodom tejto taburetky, hneď upúta pozornosť a zaisťuje rovnováhu, aj keď  vyzerá ako nestabilná.  Keďže sa Pillow tvoril po vzore klasických vankúšov, na ktorých sa sedí, ak on s ľahkosťou umožňuje pohyb s maximálnou ľahkosťou a všestrannosťou.

Rozmanitosť farieb a textúr podčiarkuje prispôsobivý charakter produktu, ktorý mu umožňuje dokonale prirodzene sa pohybovať z domáceho priestoru do pracovného prostredia, od uvoľnenej atmosféry loungu až po dynamickejšie prostredie čakacích priestorov. 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.