menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Orgatec privítal Cool Working v doterajšom najväčšom vidaní

Od 24. do 29.októbra sa Orgatec stal globálnym epicentrom kancelárskeho nábytku. Nemecký veľtrh dosiahol rekordný počet návštevníkov 55.000 ľudí zo 118 rôznych krajín sveta.

29. 10. 2016

Multikultúrny Orgatec bolo miesto, ktoré si Actiu vybralo pre predstavenie svojich nových produktov – celkom päť nových kolekcií. Cieľom bolo umiesniť filozofiu COOL do reality - jeho pohodové pracovné prostredie, nový spôsob práce, ktorý je sústredený okolo ľudí. Filozofia sa zameriava na ich zdravie a nové požiadavky pracovných priestorov tých spoločností, ktoré sa rozhodnú pre zlepšenie spokojnosti svojich zamestnancov. 

Cool, pracovná filozofia, je vytvorená ľuďmi pre ľudí. Spoločnosti, ktoré používajú priestor a nábytok ako nástroj, môžu pomôcť svojim zamestnancom, aby sa stali lepšími odborníkmi a to podporou komunikácie a spolupráce, vytvorením priestoru pre reflexiu a oddych, alebo komfortné a funkčné pracovné stanice, ktoré bránia rušeniu. Aby mohli spoločnosti splniť tieto ciele, je návrhom ACTIU byť aktívnym spoločníkom na ceste k tejto zmene, ktoré môžu zvýšiť produktivitu firmy prostredníctvom zlepšenia spokojnosti svojich zamestnancov.

 ACTIU vydalo "COOL Working Travel Guide Book", ktorý slúžil ako manuál. Stiahnuť ho môžete tu

Malá kniha prechádza cez všetky hlavné trendy vo svete kancelárií a paradigiem, ktoré menia pracovné priestory, ale aj priestory všeobecne a čo najlepšie podporujú produktivitu a riešenia, ktoré ACTIU môže poskytnúť a vytvoriť. 

Orgatec hral úlohu pri preukázaní tejto novej filozofie pomocou návrhu samotného dizajnu ich stánku, ktorý bol vytvorený v spolupráci s Odos design a Cosina Estudio dizajnu a interiérových dizajnu štúdií.  Skladal sa z 600-metrov štvorcových priestoru za použitia veľmi veľkej drevenej konštrukcie, kde boli zasadené rôzne kultúry s cieľom ukázať globálne potreby súčasných pracovných priestorov. Prešlo tade tisíce ľudí z piatich kontinentov, ktorí majú záujem o produkty ACTIU, ich novú prácu a nábytok.

 

 Keď už hovoríme o nových produktoch, Twist, je operatívny stolový systém, ktorý podporuje spoluprácu medzi rôznymi tímami. Bol jedným z najuznávanejších produktov na veľtrhu. Ovácie si získal vďaka svojmu veľkému objemu flexibility a jeho chápaniu pracovných priestorov, ako neoddeliteľný celok od technológie, pre jeho integráciu v pripojení portov. V skutočnosti, Twist je založený na "bunkovej", štruktúre, ktorá umožňuje nové pracovné stanice, ktoré majú byť začlenené s tradičnými stolmi viac univerzálnym spôsobom. Tento nový vývoj bol veľmi dobre prijatý dizajnérmi a architektmi, ktorí boli schopní vyskúšať jeho kvalitu na veľtrhu.

 

Čo sa týka dvoch nových kancelárskych stoličiek navrhnutých Alegre Design, taktiež zožali vrelé privítanie; ľudia boli ohromení TNK Flex, ktorá kladie dôraz na ergonómiu a pohodu, rovnako ako skutočnosť, že je to stolička, ktorá sa hodí pre každého používateľa. Kancelárska stolička taktiež získala dve udelené ceny v priebehu veľtrhu: Najlepšia kancelárska stolička od Archiproducts a nominovaná bola na i-Novo de Archiexpo.

 Stolička eFIT, zameraná na mladší trh so sviežim a inovatívnym dizajnom, ktorá tiež venuje osobitnú pozornosť pohodliu s bedrovou opierkou, bola veľmi ceneným produktom v oboch formátoch ako pracovná stoličky, tak aj lavica.

 

Bend je nové mäkké sedenie inšpirované kamennými vzormi sa návštevníkom páčil nielen na pohľad, ale aj pocitovo. Všetci chceli vyskúšať jeho flexibilitu, možnosti a jeho schopnosť transformácie do rôznych konfigurácií, ktoré môžu byť prispôsobené špecifickým potrebám daného miesta. 

 

Sortiment ACTIU, ktorý už bol prezentovaný skôr, zosilnel v mnohých ohľadoch a je vnímaný ako poznávacia značka firmy. To je prípad kresla Badminton a stoličky Wing navrhnutých Ramos & Bassols design studio. Badminton bol opäť najviac fotografovaný produkt účastníkmi a stolička Wing bola ocenená za svoju konštrukciu a ľahkosť zo strany Red Dot a iF Design Awards vlani.

 

Hostia si tiež mohli vyskúšať Longo, nedávneho víťaza Neocon award za najlepší nábytok v oblasti čakacích priesorov. Longo je schopné integrovať mäkké sedenie do kancelárie a vďaka možnostiam rôznych modulov a príslušenstva, Longo zaberalo veľkú časť ACTIU stánku.

 

A nakoniec, ACTIU oslávilo svoju prácu rozlúčkovou party, čo sa ukázalo byť čerešničkou na torte a nezabudnuteľným zážitkom. Mnoho ľudí, ktorí si nechceli nechať ujsť túto rozlúčkovú oslavu sa zhromaždilo v areáli veľtrhu. Oslava bola ukážkou toho, že nad prácou, projektmi a firmami sú to najdôležitejšie ľudia a dobré vzťahy, ktoré sami tvoria. 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.