menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Nábytkové novinky roku 2016

Dostávame sa opäť k tomu, na čo sa väčšinou ako zákazníci tešíme a očakávame. Talianske firmy Kastel a Luxy v tomto roku nachystali niekoľko noviniek.

18. 4. 2016

 Dostávame sa opäť k tomu, na čo sa väčšinou ako zákazníci tešíme a očakávame. Talianske firmy Kastel a Luxy v tomto roku nachystali niekoľko noviniek. Väčšina z nich patrí do kategórie loungového sedenia, alebo sú určené na meetingové účely.  S čím teda prišli tieto firmy zameriavajúce sa na sedací nábytok? Poďme sa na to po poradí pozrieť.

 

Novinky firmy Kastel – Kendo a Kuark

 

Kendo

Kastel prišiel s novinkou Kendo, ktorá updatovala ich sortiment o produkt, ktorý im chýbal. Okrem robustnejšej Kuadry Top nebol v ich ponuke subtílnejší „krabík“. Je to sedačka, ktorá je vhodná do open spaceov, alebo na verejné miesta, ktorá dáva súkromie pre telefonáty, či stretnutia. Jeho obrovskou výhodou oproti ostatným výrobkom iných firiem je sú najmä jeho tri vlastnosti.

Jedna z nich je prídavný stolík, ktorý je dostatočne vysoký na manipuláciu s tabletom, či notebookom. Ako druhá je možnosť vybaviť si sedačku USB portom, či nabíjačom na tablet, notebook, či telefón.  Poslednou vecou je výška sedenia, ktorá je 46cm, čo je optimálne aj pre pracovné stretnutia a tak neostáva len v kategórii čakacie, alebo loungové sedenie.

V rade Kendo vyrába Kastel niekoľko variant – klasické sedačky a kreslá, a tiež ich varianty s vypolstrovanými vysokými stenami a tiež taburetky v dvoch rozmeroch. Kendo sa práve pre jeho verzatilitu zaradil do jedného z najlepších produktov, ktoré ponúkajú nielen pekný dizajn, ale účelnosť a praktickosť.

 

Kuark

 Je kreslo Kuark z peny, ktorá je pevná a odolná proti UV žiareniu a je certifikované ako vhodné na vonkajšie používanie. Typický taliansky rukopis Kastelu sa dá zachytiť aj na tomto výrobku – je to moment, keď zistíte, že napohľad klasicky detailne prepracovaná vec vyčnieva z radu svojou nadčasovosťou v moderných tvaroch.   To isté platí pre toto kreslo, ktoré je určené do čakacích priestorov, do jedálenských zariadení a na rôzne účely pre verejné priestory. Kuark nájdeme v rôznych pestrých farbách, ktoré sú typické pre Kastel a ponúka aj možnosť s polstrovaným sedákom.  Kreslo je výborné tam, kde hľadáme prvky, ktoré pôsobia robustnejšie a majú súčasne jemné  geometrické línie.

 

Novinky firmy Luxy – Llounge a Meraviglia 

LLounge

Luxy je talianska firma, ktorá ponúka sortiment sedacieho nábytku do kontrakčných priestorov. Jeho vkus sa vyhraňuje na klasické tvary sedačiek, kresiel a stoličiek, no darí sa mu byť chic svojim vlastným spôsobom. Na trh prišlo Luxy hneď s dvoma novinkami jednou z nich je aj lougove kreslo s prislúchajúcim meno – Llounge. Kreslo má zníženú výšku sedenia s ergonomicky tvarovaním sedákom, ktorý ešte zvyšuje pohodlie užívateľa. Je to širšie kreslo, takže sa hodí pre relaxačné a lougové zóny a neobmedzuje svojimi rozmermi možnosti, ktoré kresielko poskytuje. Luxy taktiež ponúka mnoho variant podnoží s jednou novinkou. Ide o podnož v tvare X, ktorá je praktická,  kreslom sa ľahšie manipuluje a dáva produktu avantgardný nádych.

 

Meraviglia

Ďalšou z noviniek Luxy je rokovacia stolička Meraviglia. Stolička istou časťou pripomína multifunkčného predchodcu Prima, ktorá má podobný vrchný výrez na operadle. V ostatných detailoch ostáva odlišná ako výstrednejšia Prima. Stolička sa dá použiť ja v jedálenských zariadeniach na čo ju predurčuje najmä voliteľná drevená podnož. Jej prevedenie na tenkých klzákoch v chróme, bielej, alebo čiernej, je najlepšia možnosť kombinácie stoličky s podnožou. Zvýrazňuje sa tým jej retro urbanistický dizajn a stolička získava typický charakter. Okrem drevenej a lyžinovej podnože Meraviglia ponúka tri rozdielne kríže a kruhovú podnož so širokou škálou čalúnení sedáka. 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.