menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Malá zmena v dizajne robí veľký rozdiel

Crassevig je vynikajúci príklad toho, ako sa dá minimalizmom so zmenenými tvarmi vytvoriť pôsobivý výsledok.

16. 2. 2016

 Keď sa rozhliadneme tam, kde sa pracuje s dizajnom vidíme jednu vec – snahu o to držať krok s trendmi súčasnosti. Píše sa, že zmena je základnou konštantou vesmíru. Preto je úplne pochopiteľné, že sme neostali pri dizajne z čias paleolitu, ale prišli sme až sem. Je však otázka, či nám prináša úžitok dizajn, ktorý sleduje ako jedinú hodnotu odlíšenie sa.  Odpovedí je viacero, ale jedna vec, ktorú na Crassevigu môžete oceniť je zmysel pre nadčasovosť.

 Kreslo Dondolo od Crassevig

Kreslo Dondolo pôsobí ako výrazný element, alebo vhodný doplnok

 

Crassevig pracuje s rovinami, kde je jednoznačne oddelená funkcia jednotlivých materiálov a naplno ich využíva k pohodliu zákazníka. Dizajn nie je postavený na tom, aby uspokojil nutne vyhľadávačov trendov. V čom tkvie ich odlišnosť? 

 

Kreslo Stem od Crassevig

Stolička Stem je jasná definícia toho akú úlohu hrá pri stolička látka, kov, či plat

 

Odlišnosť Crassevigu je v nadčasovosti dizajnu, kľúčovej úlohe dreva a vzdušnosti, ktorú do priestoru ich produkty dostávajú. Dobrý dizajn nie je o tom byť trendy. Dobrý dizajn znamená nikdy nevyjsť z módy. To Crassevig určite spĺňa. Viac tu.

 

Stolička Mixis v drevenom dekore so stolmi vytvára pocit tepla v interiéri

 Úloha dreva je pre firmu kľúčová, samotná filozofia a história firmy je spätá so škandinávskym dizajnom, kde majiteľ hľadal inšpirácie. Väčšinu stoličiek preto definuje drevený dekor, doplnený o kov, kožu,  či čalúnenie. Úloha plastu nie je v oblasti group seating pre značku prvoradá.

 

Stolička Nett je vzdušný, no solídny prvok

 Výsledok dizajnu – je to vzdušnosť, opak ťažkosti, či hýrivej trendovosti. Minimalizmus s výranými črtami je cenný najmä, ak chceme ako architekti dostať do priestoru ďalšiu pridanú hodnotu práve cez fit-out.

 

Crassevig na výstave v Kolíne

 Ak vsádzate na dizajnovú nadčasovosť, minimalizmus a vzdušnosť Crassevig je určite to, čo potrebujete. 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.