menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Prvá novinka roka: Ring od Metalmobilu

Posledné tri kolekcie Metalmobilu priniesli spojenie funkčnosti a mäkkého dizajnu s nádychom 70-tych rokov a prvá tohtoročná kolekcia Ring je jej ďalším pokračovaním.

3. 2. 2017

Ring je nová rada stoličiek, ľahkého kresla a vysokých stoličiek so striktnými, formálnymi líniami a jednoduchou konštrukciou. Monoblokový rám z trúbkovej ocele s dvoma čalúnenými operadlami vytvára elegantnú, štíhlu líniu a funkčný systém stoličiek.

Kolekcia Ring je dostupná v troch verziách a mnohých prevedeniach látok a vďaka svojej verstatilite zapadá do kaviarní, verejných priestorov, alebo do nápaditých kancelárií, či priestorov s rôznym použitím.

 

Nosný rám je premenený na dekoratívny prvok -"trúbka je kontinuálnou grafickou líniu, ktorá drží a podopiera polstrovanú kostru“ (Radice Orlandini Design Studio). Mäkká, vypuklá forma a geometrický vzťah s vonkajšou rúrkou dáva kolekcii vzhľad dizajnového a čistého rezu. Sú to práve dva kruhy tvoriace sedák aj operadlo, dávajú kolekcii jeho meno: Ring. 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.