menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Nachystaní na dovolenku? Skúste Sicíliu, kde to tento rok žije

Palermo je Hlavné mesto kultúry 2018 a práve v suteréne budovy Liberty, kde sa narodila Natalia Ginzburg, nájdete reštauráciu Cento 61.

12. 6. 2018

 Vďaka iniciatíve dvoch mladých, ale veľmi skúsených majiteľov a vďaka kreativite štúdia DiDea získala táto reštaurácia nádych francúzskeho bulváru. Cento 61 je to skutočne živým miestom so súkromnou záhradou a ideálnym miesto na pohodlné posedenie a trávenie kvalitného času s priateľmi a rodinou, s dobrou hudbou a skvelým jedlom. Neodmysliteľné sú perfektné nápoje od miestnych baristov!

DiDea Studio, zložené z architektov Nicola Giuseppe Andoa, ​​Emanuela Di Gaetana, Giuseppe De Lisiho a Alfonso Riccioa, prijalo dizajnovú výzvu premeniť suterén, päť metrov pod úrovňou zeme, do vzdušného priestoru, vylepšiť záhradu a vybrať povrchy a materiály, ktoré zosilňujú vnútorný jas .

 

Interiér reštaurácie je prístupný zo záhrady. Jedným z hlavných dizajnových čŕt projektu je použitie bieleho lakovaného kovu, ktorý je premenený na sieť, alebo ako rám, čím tvorí priemyselné ozveny a jasnosť v rôznych oblastiach so striedajúcim sa zlatým kovom, dubovými panelmi a Calacattským mramorom.

To, čo určite nadchne pohľad, bolo miešanie farieb na stoličkách a kreslách od Billiani, čo je jeho zámerom pri navrhovaní a výrobe všetkých kusov. Práve to pomáha celý priestor oživiť. Dizajnéri zvolili pastelovo modrú, bielu a žltú na stoličkách W.  a kobaltovo modrú na kresielkach Croissant .

 

Extrémne podrobné plánovanie sa jasne premietlo do výsledku. Cento61 pribudlo do zoznamu dizajnových spotov v Palerme, kde sa snúbia absolútne súčasné dizajnové prvky s tradičnou architektúrou. Ak teda budete mať cestu do hlavného mesta Sicílie, zastavte sa v Cento61 a otestujte lokálnu vychýrenú kuchyňu, nápoje, atmosféru a tiež pohodlie stoličiek od Billiani.

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.