menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Príďte si vyskúšať kancelársku stoličku A+S so špeciálnou mechanikou
Kolekcia Muvit : Mobilný nábytok, ktorý transformuje kancelársku kultúru
Všetky články

Výhody vysokého sedenia v kancelárii

Dnešné kancelárske priestory sa nezaobídu bez vysokého sedenia, ktoré v sebe skrýva výhody, ktoré zvyšujú efektivitu zamestnancov.

1. 11. 2018

Vysoké sedenie, ktoré nájdeme v rôznych variáciách je jedným z mnohých populárnych riešení v rámci dizajnu. Okrem toho, že je estetickým prvkom v sebe nesie rôzne výhody, ktoré pomáhajú zvyšovať spokojnosť na pracovisku a kvalitu práce.

 

1.       Dočasné a rýchle

 To kde použijeme vysoké stoličky v podstate neovplyvňuje aký majú efekt na používateľa. Barové stoličky sú síce pohodlné, ale bežne sú určené na špecifické používanie. Vysoké stoličky síce nájdeme v coworkingoch, ale nie je určené na prácu, kde sa musíte intenzívne sústrediť. Naopak sú vhodné pre menšie stretnutia, prezentácie, či brainstormingy. Ak sú u vás časté menšie stretnutia, ktoré netrvajú dlho, môžete umiestniť do vašich priestorov vysoké sedenie so stolom a prípade akustickým paravánom. Pred tým ako sa začne používať, nezabudnite vysvetliť zamestnancom aké je najlepšie využitie tohto meeting pointu, aby z neho mohli všetci vyťažiť čo najviac.

 

2.       Efektívnejšie

Psychologický efekt vysokého sedenie nás núti zrýchliť. Výskum anglického lídra vo výrobe kancelárskeho nábytku, Senator, uskutočnil prieskum, ktorý niesol názov Jedna veľkosť nesedí všetkým a prišiel na to, že 75% opýtaných preferuje poslať e-mail za svojim pracovným stolom. Čo to znamená pre užívateľa? Ak vo vašej firme prebiehajú menšie stretnutia príliš dlho ako by to malo byť, vybavte rokovacie priestory vysokým, alebo dočasným sedením. Porady, či brífingy budú mať svižnejší priebeh a obsadenosť priestorov sa môže tiež zlepšiť.

 

3.       Psychologická a fyzická zmena

Problémom dnešnej doby je statické sedenie a jeho efekty, ktoré je už nejakú dobu diskutovanou témou. Týmto problémom sa zaoberajú najintenzívnejšie niektorí z našich partnerov ako je Wilkhahn, Actiu, Forma 5 a Senator. Vedci dokázali, že po 70 minútach sedenia naše telo prechádza do stavu hybernácie a znižuje sa schopnosť sa sústrediť a teda byť produktívny. Zmena pozície a polohy tela pri vysokom, či dočasnom sedení pomáha predísť tomuto javu.

Na druhej strane psychologický efekt vysokého sedenia je celkom zrejmý. Ak umiestnime do kuchynky barový pult a stoličky, či vysoké dizajnové sedenie, navodíme pocit baru, či reštaurácie pri promenáde, čo pozitívne pôsobí na zamestnancov. Takýmto spôsobom sa dajú vytvárať rôzne nálady a atmosféra a ak budú vaši zamestnanci v práci uvoľnení a v pozitívnej nálade vďaka dizajnu, tak sa vaša investícia oplatila.

 

Moderná výnimka

Aj keď bolo vysoké sedenie zmieňované ako dočasné, v našom portfóliu nájdeme výnimku. Je celkom zaujímavé, že tento typ sedenia nebol navrhnutý a používaný. Dánska firma Plus Halle prišla pred troma rokmi na trh s kolekciou Nest, ktorá ponúka vysokú aj nízku variantu. Nest je kolekcia kresiel a sedačiek, ktorá vo vysokom variante spočíva na trúbkovej, zaoblenej konštrukcii s opierkami na nohy.  Sedacia časť je prevedená tak pohodlne, že nezbadáte rozdiel medzi „klasickým“ kreslom, či sedačkou a Nestom.

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.