menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Zariaďovali sme SAS
Coffice: Spoznajte nový koncept v zariaďovaní, ktorý posunie vašu firmu
Zmeniť svoju kanceláriu znamená revolúciu. Vyzerá to takto.
Všetky články

Dánski nábytkári Engelbrechts sú príkladom, že menej je viac

Engelbrechts, dánska nábytkárska firma má neobvyklý produktový marketing, ktorý nemá väčšina firiem z brandže. Tajomstvom je ich malé, ale kvalitné portfólio.

25. 8. 2016

Stolička Chairik, jeden z hlavných reprezentantov firmy

 

7. To je číslo, ktoré označuje počet modelov nábytku, ktoré doteraz firma Engelbrechts vydala od jej založenia v roku 1989. Prekvapivo málo, však?

Táto dánska firma predáva kultové modely, ktoré nájdete takpovediac v každej druhej firme, ateliéri, reštaurácii, škole, či ostatných verejných priestoroch. Dlhodobá ambícia Engelbrechtsu je, aby boli preferovanou značkou architektov, čo sa im vďaka ich kultovosti darí.

Engelbrechts sídli v dánskej Kodani a za ich všetkým nábytkom stoja významní domáci dizajnéri ako Erik Magnussen, Jørgen Rasmussen, Anders Hemansen a Morten Engelbrecht, ktorí patria medzi svetovú špičku.

Vymyslime niečo krásne a funkčné

Filozofiou nábytku je byť vyrobiť estetický, sochársky, funkčný nábytok. Všetko nadbytočné ide preč. Zároveň ich misia je veľmi jednoduchá, hoci omnoho náročnejšia na realizáciu – pridať hodnotu priestoru a vytvoriť šťastie u používateľa práve cez estetický, sochársky a funkčný nábytok.

Ak pozornejšie začnete skúmať nábytok od Engelbrechtsu, tak ho začnete vnímať ako jasné remeslo, ktoré zručne spája inováciu a tradície. Príkladom je stolička Chairik, dokonalá rokovacia stolička. Tá má neuveriteľných 29 modelov a medzi nimi aj veľkosť XL, ktorá sa prispôsobila súčasnej požiadavke na rozmer sedenia. 

 

 Kevi, ikona dánskeho dizajnu

 

Byť ekologický nie je fráza, ale postoj

Engelbrechts okrem dodržiavania prísnych ekologických smerníc a nariadení presadzuje aj niekoľko postojov, ktoré zaujmú verejnosť viac ako nariadenia „zhora“. Ako prvý je nevyrábať jednorazový nábytok, alebo kusy, ktoré vydržia pár rokov a idú do odpadu.  Ďalší postoj je prijať staré produkty opraviť ich a použiť opäť.  A ďalším je použitie „čistej“ technológie a jej presadzovanie, všade, kde to je ekonomicky a technicky možné.

V našom showroome nájdete niekoľko produktov Engelbrechts, ktorú máme ako jediní na Slovensku. Príďte si pozrieť škandinávsku kvalitu do centra Bratislavy - do nášhom showroomu na Cintorínskej 9. 

 

Solitér má meno Plateau

 

 Chairik v 29-tich prevedeniach je najvhodnejším riešením pre reprezentatívne priestory 

 

Kdekoľvek a kedykoľvek ...Chairik môže byť umiestný všade 

Fantázií sa medze nekladú

 

 Farby a Chairik odjakživa šli dokopy

 Engelbrechts pre giganta Carlsberg pokreslil Chairik ich korporátnymi farbami a logom

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?