menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Dánski nábytkári Engelbrechts sú príkladom, že menej je viac

Engelbrechts, dánska nábytkárska firma má neobvyklý produktový marketing, ktorý nemá väčšina firiem z brandže. Tajomstvom je ich malé, ale kvalitné portfólio.

25. 8. 2016

Stolička Chairik, jeden z hlavných reprezentantov firmy

 

7. To je číslo, ktoré označuje počet modelov nábytku, ktoré doteraz firma Engelbrechts vydala od jej založenia v roku 1989. Prekvapivo málo, však?

Táto dánska firma predáva kultové modely, ktoré nájdete takpovediac v každej druhej firme, ateliéri, reštaurácii, škole, či ostatných verejných priestoroch. Dlhodobá ambícia Engelbrechtsu je, aby boli preferovanou značkou architektov, čo sa im vďaka ich kultovosti darí.

Engelbrechts sídli v dánskej Kodani a za ich všetkým nábytkom stoja významní domáci dizajnéri ako Erik Magnussen, Jørgen Rasmussen, Anders Hemansen a Morten Engelbrecht, ktorí patria medzi svetovú špičku.

Vymyslime niečo krásne a funkčné

Filozofiou nábytku je byť vyrobiť estetický, sochársky, funkčný nábytok. Všetko nadbytočné ide preč. Zároveň ich misia je veľmi jednoduchá, hoci omnoho náročnejšia na realizáciu – pridať hodnotu priestoru a vytvoriť šťastie u používateľa práve cez estetický, sochársky a funkčný nábytok.

Ak pozornejšie začnete skúmať nábytok od Engelbrechtsu, tak ho začnete vnímať ako jasné remeslo, ktoré zručne spája inováciu a tradície. Príkladom je stolička Chairik, dokonalá rokovacia stolička. Tá má neuveriteľných 29 modelov a medzi nimi aj veľkosť XL, ktorá sa prispôsobila súčasnej požiadavke na rozmer sedenia. 

 

 Kevi, ikona dánskeho dizajnu

 

Byť ekologický nie je fráza, ale postoj

Engelbrechts okrem dodržiavania prísnych ekologických smerníc a nariadení presadzuje aj niekoľko postojov, ktoré zaujmú verejnosť viac ako nariadenia „zhora“. Ako prvý je nevyrábať jednorazový nábytok, alebo kusy, ktoré vydržia pár rokov a idú do odpadu.  Ďalší postoj je prijať staré produkty opraviť ich a použiť opäť.  A ďalším je použitie „čistej“ technológie a jej presadzovanie, všade, kde to je ekonomicky a technicky možné.

V našom showroome nájdete niekoľko produktov Engelbrechts, ktorú máme ako jediní na Slovensku. Príďte si pozrieť škandinávsku kvalitu do centra Bratislavy - do nášhom showroomu na Cintorínskej 9. 

 

Solitér má meno Plateau

 

 Chairik v 29-tich prevedeniach je najvhodnejším riešením pre reprezentatívne priestory 

 

Kdekoľvek a kedykoľvek ...Chairik môže byť umiestný všade 

Fantázií sa medze nekladú

 

 Farby a Chairik odjakživa šli dokopy

 Engelbrechts pre giganta Carlsberg pokreslil Chairik ich korporátnymi farbami a logom

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.