menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Príďte si vyskúšať kancelársku stoličku A+S so špeciálnou mechanikou
Všetky články

Spaceplan zastupuje Senator group

Do širokého portfólia nám pribudla dlho očakávaná anglo-saská značka Senator group, ktorú mnohí z nás poznajú najmä ako Alleirmuir, Senator a Torasen.

14. 8. 2017

Colin Mustoe, predseda Senator Group, začal s výrobou nábytku v roku 1976 z rodinného sídla v Blackburn. Spoločnosť je teraz jedným z najväčších britských výrobcov kancelárskeho nábytku a robia všetko od jednoduchých stolov až po neobvyklé, funky pohovky.

Firma v priebehu rokov zmenila svoje strategické smerovanie – vyrábajú všetko od cenovo dostupného základného nábytku až po pútavé kusy, ktoré sa veľmi líšia od všetkého, čo predáva súťaž - a nesú vyššiu cenu.

 

"Je dôležité, aby sa spoločnosť rozvíjala stabilne, skôr aby rástla kvôli rastu samotnému"

 

V súčasnosti firma navrhuje všetko v rámci firmy, využíva inovatívnu technológiu 3D tlače, aby priniesla nové návrhy z papiera na prototyp za niekoľko týždňov. Špičkový dizajnérske zručnosti nie sú lacné.

Mustoe hovorí: "Senator investuje podstatnú časť do dizajnu s veľkým rozsahom vytvárania prototypov a do konštrukčného tímu, interných dizajnérov a selektívne využíva externých dizajnérov v tuzemsku aj v zahraničí".V súčasnej dobe firma zamestnáva okolo 1100 ľudí.

V súčasnosti sa mimo Spojeného kráľovstva vytvára 35% obratu a táto spoločnosť z Lancashiru sa zameriava na zvýšenie medzinárodných tržieb v nadchádzajúcich rokoch.

"Najdôležitejším trhom mimo Veľkej Británie je v súčasnosti USA, kde máme vlastné výrobné závody a značnú výrobu a predaj, čo podľa nášho názoru bude v nasledujúcich rokoch konkurovať Veľkej Británii," hovorí Mustoe. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 http://www.telegraph.co.uk/business/private-equity-investment/senator-group/

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.