menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Hľadáte moderný nábytok? Z noviniek True Design si vyberiete

Taliansky výrobca nábytku True Design opäť ohúril trendovými novinkami pre čakacie priestory, kancelárie a kaviarne. Ktoré by ste nemali prehliadnuť?

7. 5. 2019

True Design navrhuje nový nábytok nezastaviteľným tempom. Taliansky výrobca nábytku opäť ohúril rozmanitými kolekciami pre kancelárie, kaviarne a čakacie priestory. Ktoré novinky z portfólia by ste nemali prehliadnuť? Pomerne krátku, ale zároveň bohatú históriu spoločnosti charakterizuje dynamické tempo, s ktorým pracuje. Minulý rok vydal True Design 13 moderných a štýlových noviniek. Každá z nich je jedinečným prírastkom do ich pestrej kolekcie. Zákazníkom dáva možnosť ešte širšieho výberu. Na prvý pohľad je jasné, že nový nábytok od True Design si zachováva typický dizajnový jazyk. Trendový, taliansky, hravý, formálny a elegantný. Taký je tento dizajnovo pestrý mix, ktorý šliape chodník k úspechu. Každoročne sa jeho obrat zvyšuje o 10 %.   Nový nábytok tentokrát tvoria rôzne typy sedenia a doplnkov. Väčšina produktov disponuje plnými a oblými tvarmi s cieľom zaujať a prilákať pozornosť užívateľa. Okrem toho majú všetky z nich robustné prevedenie, ktoré zabezpečí väčšie pohodlie a odolnosť na miestach, akými sú kaviarne, lobby alebo relax zóny.

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Hybridný E-quo

E-quo je nezvyčajný a hybridný výrobok, ktorý charakterizujú čisté línie a tvary. Vysoké sedenie s viacerými miestami pripomína čosi medzi klasickou lavicou a miestom na krátku prestávku. Využiť sa dá nielen v jedálenských priestoroch a relax zónach, ale tiež ako miesto na rýchle stretnutia. Lavicu dopĺňa masívny a prakticky použiteľný vysoký stôl. V  kombinácii spoločne vytvárajú funkčný a estetický meeting point. V kompaktných rozmeroch je E-quo vybavené elektrickým vedením a USB portmi, ktoré sú vhodné pre všetky elektronické zariadenia. Nájdeme ich na lavici aj stole, čo umožňuje dobíjať laptop, telefón alebo tablet. To poskytuje miesto na písanie rýchlych poznámok, telefonovania alebo pohodlného navigovania z vášho zariadenia.  

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Objemná Sho

Sedačku, alebo kreslo z kolekcie Sho, si musíte všimnúť vďaka objemným tvarom. Ich zvlnené línie sú uzavreté pevnou časťou, ktorá je operadlom a lakťovou opierkou zároveň. V kolekcii Sho nájdeme kreslá, dvojmiestne alebo trojmiestne sedačky a taburetky. Všetky sú k dispozícii v dvoch verziách s nízkym alebo vysokým operadlom, ktoré zvyšuje pocit komfortu a súkromia.  Ešte funkčnejšie sú vďaka príslušenstvu, ako elektrické zásuvky a stolíky.  

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Flexibilný Code

Ide o jednoduchý a flexibilný systém sedenia, ktorý je vďaka svojim nekonečným možnostiam vhodný pre akýkoľvek priestor. Code má typické geometrické tvary. V kolekcii nájdete veľké a menšie taburetky s opierkami či stolíkmi.  

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Univerzálny Ethrio

Ethrio je jednoduchý regálový systém, ktorý vyhovuje akémukoľvek typu priestoru. Jednoduchým radením môžete vytvárať nespočetné množstvo konfigurácií v rôznych tvaroch a rozmeroch. Jeho konštrukcia je vyrobená z lesklej ocele. Farba sa zvolí na základe vkusu zákazníka. Kombinovať sa dá s policami v rôznych dekoroch.  

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Pohodlná Nosmoking

Nosmoking je kolekcia pohodlných sedačiek a kresiel navrhnutá tak, aby perfektne zapadla do čakacích a veľkých priestorov či lounge. Dizajn charakterizujú kompaktné tvary a nezvyčajné proporcie, vďaka ktorým sa zaraďuje medzi klasické sedačky. Opierka chrbta je nezvyčajne vysoká. Je zakončená dvomi krátkymi „ušami“, ktoré poskytujú neočakávaný efekt súkromia a pohodlia. Konštrukcia sedadla a operadlo sú navrhnuté ako samostatné prvky, ktoré vytvárajú dynamické čiary, čo dáva bočnému pohľadu charakteristický tvary.  

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Kontrastné Grillo

Kreslo Grillo sa dá ľahko rozpoznať vďaka kontrastu medzi rámom a sedadlom. Rám je vyrobený z tepelne zakriveného dreva, ktoré dynamicky lemuje celý kus. Hlboké kreslo s opierkou sa dá využiť v akýchkoľvek loungových priestoroch, ktoré si vyžadujú nadčasovosť a jednoduchosť.

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Variabilný Blade

Blade je kolekcia stolov inšpirovaných tradičnými kresliacimi a pracovnými stolmi. Je dostupná v rôznych veľkostiach, farbách a rozmeroch. Uplatnenie nájde v rokovacích miestnostiach, kolaboračných zónach alebo coworkingu. Blade pôsobí ľahko vďaka rámu, no vyvažuje ho plát z masívneho dreva s mäkkým tvarom a hranami. Profil vyzerá prirodzene. Je zároveň tenký a surový. To tvorí kontrast medzi masívnym vzhľadom materiálu a jeho tenkým tvarom.  

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966

Akustický Patch

Patch sú akustické panely, ktoré čiastočne oddeľujú prostredie a zároveň pohlcujú zvuk. Konštrukcia umožňuje otvárať a zatvárať jednotlivé prvky podľa potreby. Okrem toho, že ponúka akustický komfort, je tiež atraktívnym doplnkom. Použiť sa dá na pracoviskách, v otvorených priestoroch, lounge, ale aj v rezidenčných priestoroch.  

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Geometrický Stone

Ďalším modulárnym sedením True Designu je Stone. Masívne prvky v tvare geometrických balvanov môžu slúžiť buď ako samostatná sedačka, ostrov prvkov, alebo individuálne ako taburetky. Až 8 rôznych modulov dáva priestor k tvorbe najrôznejších kombinácií. Je ideálnym riešením pre čakacie priestory, miesta na neformálne stretnutia, diskusie a tímovú prácu.  

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Klasický Tod

Tod je inšpirovaný klasickými malými stolíkmi na sedenie, alebo lepšie povedané, na dojenie. Dizajn kolektívnej pamäte sa tak, ako mnohé iné, dostal do miest, ako kancelárie, kolaboračné zóny, kaviarne a vzdelávacie zariadenia. Tod nájdeme nielen v nižšej verzii pre bežnú výšku stola, ale aj vo vyššom prevedení pre barové sedenie.  

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Odkladací Wave

Police a úložné priestory od True designu majú v posledných rokoch veľký úspech. A Wave nie je výnimkou. Táto kolekcia knižnice, políc a stolíka je zakrivená podľa vzoru vĺn. Tie nie sú iba estetickým prvkom. Bez zanedbania funkčnosti sa dajú využiť ako šikovné miesto na odkladanie. Wave ponúka aj konferenčný stolík, ktorý je čarovným doplnkom. Všetky prvky sú vyrobené z ohýbaného plechu a dokonale zapadnú do všetkých verejných priestorov či domova.

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Malorozmerný To-to

To-To je systém sedenia pre verejné a súkromné priestory. Je zložený z prvkov malých rozmerov. Tie sa ľahko pohybujú, zostavujú a skladajú podľa potrieb mobility, ktoré charakterizujú súčasné pracovné prostredie. Vďaka lichobežníkovému tvaru sa môže kombinovať v konfiguráciách, v ktorých sa prvky striedajú a vytvárajú lineárne, zakrivené a alternatívne geometrie. To-To je najmä pohodlný systém, ktorý dokonale spĺňa požiadavky mobility dnešných pracovných priestorov. Ľahko sa prispôsobuje každému priestoru. Je ideálnym riešením pre verejné priestory.

https://www.spaceplan.sk/sk/designnews/hladate-moderny-nabytok-z-noviniek-true-design-si-vyberiete/9966Konferenčný Cloud

Konferenčný stolík Cloud sa skladá z dvoch okrúhlych plátov. Ten menší, vyrobený z laserovo vyrezaného oceľového plechu, sa dá vďaka magnetickému systému pripojiť na akékoľvek miesto na stolíku. Tvar stolíka pripomína oblak a umožňuje mnoho rôznych konfigurácií, ktoré vyhovejú rôznym funkciám a potrebám užívateľov.
Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.