menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Aké sú kobercové trendy roku 2016

Buďte v obraze a zistite ako sú súčasné kobercové trendy tohto roka.

4. 6. 2016

©Interface

 Ak hovoríme o jednej z hlavných udalostí, ktorá diktuje trendy v oblasti textílií, kobercov a podláh, tak je to Domotex v Hanoveri. Okrem toho, že má vedúce postavenie v oblasti podlahovín je eminentné postavenie komisie, ktorá prideľuje ceny.  Naším záujmom v tomto článku je sa zoznámiť so súčasnými trendami v oblasti kobercov.

Aký je vzhľad dnešných kobercov?

Piere Lissoni, jeden z najlepších talianskych dizajnérov vidí v oblasti kobercov, ktoré nie sú štvorce, ale sú samostatné kusy,  inklináciu k ručne tkaným výrobkom. Mnohé sa inšpirujú určitými miestnymi kultúrnymi vzormi, jedinečnými pre určitú oblasť, či kmene a rodiny a používajú rôzne výjavy z ich prostredia, ktoré ich identifikujú.

Taktiež podľa neho podstatným faktorom v súčasnosti je aj ponuka materiálov a ich udržanie na trhu. To oceňujú zákazníci a tiež odborníci a nie je výnimkou, že niektoré firmy ponúkajú vyše 300 rôznych farieb.

Ako architekt sa Lissoni v projektoch snaží integrovať mäkké, bohaté povrchy (vlna, hodváb, ratan, kokosové vlákno) na kusových kobercoch, ale na podlahách v prízemiach necháva vyniknúť betón, či drevo, miesto celoplošných kobercov. Špeciálnu pozornosť dáva kontrastu medzi základnou podlahou a kusovým kobercom, či štvorcami.

Aký je teda trend - čo teda „ide“ ?

Táto sezóna sa dá zhrňúť takto:

Trendom sú farby- „nefarby“, teda naturálne farby s pastelovými tónmi ako je rosé, svetlo modrá a mätová. Vzory v komerčnom použití sú stále povolené, ale dnes sú už kreatívne, zaujímavo skladané, nie sú to úplne typické geometrické vzory. Strieda sa tiež výška vlasu, čím koberec naberá plastickosť a pôsobí v priestore ako dynamický prvok.

Trendom sú koberce s kontrastnými a jednofarebnými vzormi, ktoré zachytávajú pozornosť ich expresívnou povahou. Vytvárajú wow efekt a fascinujú užívateľa priestoru počas bežného dňa.

 Dnes sa nemusíme vyhýbať dlhému vlasu koberca – tie sú odolné a dávajú možnosť sklonom vlasu a spracovaním vytvoriť rôzne vzory a dojmy, ktoré by sa na „klasickom“ štvorci ťažko dali dosiahnuť.

Významným prvkom v interiéri sú dnes aj koberce, ktoré pripomínajú obrazy, krajinky, portréty, či napodobňujú dokonca kovy, či prírodné štruktúry a tiež koberce, kde figurujú klasické a umelecké ornamenty a abstraktné tkanie.

 

 

 ©Interface

 

 ©Interface 

  

 Koberec Silai od Gan rugs. Ručná práca a kvalitné prevedenie je výsadou značky. Nájte ho v našej ponuke kobercov, viac tuhttp://spaceplan.sk/sk/produkty/gan-rugs/z27

 

 Koberec Valencia od Gan rugs. Valencia ponúka viac prevedení a nízke sedenie (viď.obr). Nájte ho v našej ponuke kobercov, viac tuhttp://spaceplan.sk/sk/produkty/gan-rugs/z27

  Koberec a taburetky Canevas od Gan rugs. Canevas jedinečne oživí verejné priestory aj domov. Nájte ho v našej ponuke kobercov, viac tuhttp://spaceplan.sk/sk/produkty/gan-rugs/z27

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.