menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Jeden kus nábytku stačí, aby ste zlepšili komunikáciu vo firme

Kancelársky nábytok dnes už nie je len otázka esteticky, či vkusu. Musí v kancelárií slúžiť ako nástroj k zlepšeniu v práci a práve to poskytuje nový dizajnový program Actiu.

20. 6. 2017

Kolaboračné zóny a priestory, kde sa zamestnanci stretávajú na formálnych stretnutiach, alebo na pauze s kolegami, preberajú vedúce priečky ich dôležitosti v office. Práve tam bol navrhnutý nový program Bend od Actiu.

Dizajn, ktorý sleduje potreby a pomáha pri práci

Od začiatku tohto milénia technológie umožňujú, aby sme komunikovali tými najrôznejším spôsobmi a čo tiež najrýchlejšie. Ruka v ruke s tempom doby ide aj design nábytku. Ten je kľúčový pre to, aby sme dokázali prácu, ktorú robíme zosúladiť s tým, aké sú požiadavky na jej vykonávanie. Ako to funguje?

Predstavte si, že robíte v tíme a to čo potrebujete, je mať miesto, ktoré slúži ako working spot, ale zároveň tento priestor podporuje kreativitu, dynamiku a easy flow myšlienok a diskusie.

Ako vyzerá meeting point kde sa pracuje

Psychologické faktory, zmena myslenia a potrieb dnešnej generácie dnes dáva priestor práve pre neformálne meetingovky, kolaboračné zóny, coworking, relax zóny, kde sa chodí pracovať a zároveň sa cítite ako doma, či v kaviarni.

Práve tam bol navrhnutý nový program mäkkého sedenia Bend. Nespočetné možnosti jeho využitia zaisťuje niekoľko druhov odlišných typov sedenia, ktoré Bend obsahuje.

 

 

Sedenie pre čakacie priestory je zámerne navrhnuté tak, že netvorí pravidelný kruh, ale jeho stred je posunutý. Dizajnéri tým dosiahli to, že je možné tieto do seba zapadajúce kusy radiť vedľa seba podľa potrieb, čo by pri bežnom kruhu nešlo.

Taburetky sú jedným z najpraktickejších aspektov mäkkého sedenia vôbec a Actiu sa rozhodlo im dať kolieska. A urobilo dobre.

 

Nápaditý, ultra pohodlný a versatilný je program programu Bend, ktorý obsahuje opierku. Hodí sa do akéhokoľvek priestoru a vybrať si z neho môže naozaj každý. Lavicové sedenie, ostrovček, kvetináč ako vnútorný ozdobný prvok a mnoho ďalších ponúka nové modulárne sedenie Bend od Actiu.

Široká ponuka druhov mäkkého sedenia Bend je samozrejme dostupná v mnohých látkových prevedeniach v pestrých farbách.

Dizajnéri sa tiež pohrali s detailmi, ktoré na prvý pohľad nebývajú také nápadné. Bend nájdete má hneď dva druhy podnoží – čierne kovové stojky, či moderné drevené nožičky. V programe nájdete aj malý stolík (konferenčný stolík), ktorý bol špeciálne navrhnutý ako súčasť programu.

 

Výhody nového programu Bend od Actiu

- vytvorený s ohľadom na dynamiku dnešnej doby

-slúži ako prostriedok pre podporu komunikácie a stretávania sa

-dizajnovo zjednocuje čakacie a kolaboračné zóny a architektovi umožňuje zachovať

ideu priestoru vďaka širokej ponuke programu 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.