menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Spaceplan oslavuje 5 rokov!
Workshop s Actiu: Dosiahnite spokojnosť na pracovisku a buďte WELL
Trvácne novinky od Kastelu očaria minimalistov aj elegánov
Všetky články

Nová generácia laminátu a ako sa vyhnúť formaldehydu

Nové technológie posúvajú ďalej aj kancelársky nábytok. Nejde pritom len dizajn, ale ide o samotný laminát, ktorý ponúka nové možnosti.

17. 3. 2016

Nové technológie posúvajú ďalej aj kancelársky nábytok. Nejde pritom len dizajn, ale ide o samotný laminát, ktorý ponúka nové možnosti.

Nielen IT technológie  a služby s nimi spojené služby dnes napredujú, ale aj nábytkárske firmy posúvajú štandardy ďalej a ďalej. V článku si ukážeme vychytávky talianskej IVM, ktorú charakterizuje elegantný, prepracovaný minimalizmus. Dôležitejšie ako to, čo robia, je to, ako pracujú a s čím prichádzajú na trh.

 

Laminát ako kov, betón, či látka

Keď si dnes vyberáme farebný dekor v ktorom budeme ladiť nábytok a interiér sú to väčšinou jednofarebné dekory (sivá, biela, čierna atď.) a potom drevo dekory. Nová generácia laminátu je vo výbere IVM a je to skutočne niečo, čo je úplne iné.

IVM už dlhšie ponúka laminátové stoly, ktoré pripomínaj kožu. Ďalšou z ich ponuky je veľmi estetická geometrická kresba na lamináte. Novinkou je ale laminát, ktorý pripomína betón, tkanú látku, reálny strieborný povrch a asi najestetickejší je tmavší laminát s bronzovo-strieborným odleskom pripomínajúci kov.

Ak chceme eleganciu, alebo modernosť, nemusíme už siahať po špeciálnom dizajne, ale stačí si vybrať dekor. Výhodou je, že všetky dekory od IVM sú v rovnakej cene.

Menej formaldehydu vďaka ekologickej stratégii

Formaldehyd je jeden z najrozšírenejších pomaly sa uvoľňujúcich vnútorných znečisťujúcich látok.  V domácnosti a na pracovisku, kde trávime najviac času sa vyskytuje najčastejšie. Má toxický účinok, aj keď len v malých množstvách a je zaradený od roku 2004 na zozname IARC medzi látkami, ktoré majú karcinogénne účinky.

IVM ponúka možnosť, ako si zakúpiť omnoho menej škodlivý nábytok. 100% všetkých drevotrieskových panelov je z mladých lesov, ktoré sú certifikované a sadené kvôli tomuto účelu. V paneloch IVM nenájdeme zbytky recyklovaných častíc, čo dáva lepší podklad pre skrutky, spoje atď. Použité panely majú najnižšiu emisiu formaldehydu podľa EÚ štandardu a v percentách sa emisie formaldehydu redukujú o 50% podľa európskeho hodnotenia EPFS.

IVM tiež používa 120g/m2 papier na pokrytie ich panelov. To pôsobí na pevnosť, stálosť, trvácnosť a tiež to spôsobuje, že na dotyk je nábytok veľmi prirodzený. Vode odolné farby, ktoré používa dodáva firma, ktorá rešpektuje životné prostredie. IVM tiež redukovalo množstvo lepidla na minimum.

Môžeme vidieť, že v dnešnej dobe firmy už v žiadnom prípade nemôžu firmy ísť na trh s heslami, ktoré len z polovice spĺňajú to, čo je píšu. Inovácie a ekológia sa dnes stáva súčasťou takmer každej firemnej stratégie, ale nie všetci sú schopní byť až tak „strategickí.“ Ako vidíme na príklade IVM, tak  je v boji s konkurenciou a ekologickými katastrofami o krok ďalej.

 

    

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?