menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Ako udržiavať kancelársky nábytok

Aj keď spolupracujeme s vyše 60-timi výrobcami nábytku, máme pre vás overené tipy a triky ako udržiavať nábytok aj pri častom používaní, aby ostal ako nový.

18. 5. 2018

V Spaceplane spolupracujem so 60 výrobcami nábytku, ktorí používajú rôzne materiály na výrobu ich dizajnových produktov. Sedací nábytok, stoličky, doplnky, stoly a kovový nábytok prichádzajú z európskych tovární (Španielsko, Taliansko, Škandinávia, Anglicko, Nemecko), aby si mohli zákazníci zariadiť domáce, pracovné, či iné verejné priestory.

Produkty sú vždy dlhodobo testované a vždy spĺňajú pokročilé a vysoké požiadavky na kvalitu, komfort a odolnosť. Práve preto je investícia aj do nábytku dobrou cestou ako v konečnom dôsledku ušetriť, vyhnúť sa častému nakupovaniu a problémom s nimi spojenými a tiež zabrániť v šírení odpadovej kultúry.

 

Každý priestor je iný a má rôzne funkčné, ergonomické a estetické potreby. Preto navrhujeme rôzne riešenia pri výbere stoličiek, doplnkov a stolov so zreteľom na užívateľov a na uspokojenie ich potrieb. Môžete si vybrať medzi stoličkami a sedačkamikovovou, alebo drevenou konštrukciou s polypropylénovým plášťom, alebo v kombinácii čalúneným, či jednoduchým sedákom. Stoly môžu byť vyrobené z dreva, alebo kovu (oceľ alebo vstrekovaný hliník), s drevenými doskami (drevotrieskou v rôznych spracovaniach podľa odolnosti a spôsobu používania, či zo surového dreva) v rôznych dekoroch, lakoch a farebných kombináciách to všetko s doplnkami. Keď ide o

Všetky naše produkty vznikajú v spolupráci so skúsenými dizajnérmi a oddeleniami vývoja a inovácií každej firmy, ktoré majú hlboké vedomosti o funkčnosti a požívaní nábytku.

Práve preto je aj údržba nábytku predmetom záujmu všetkých, keďže je síce dobrý pocit mať pekný stôl, ale pokiaľ sa rýchlo špiní, či náhodou ťažko čistí, zákazník nedostáva to najlepšie z najlepšieho. A to je problém pre všetky strany.

Aký je rozdiel medzi lacným a kvalitným nábytkom?

Počas denného užívania zbadáte najväčšie rozdiely medzi lacným nábytkom, či stoličkami, ktoré sa dajú bežne kúpiť v reťazcoch a našom nábytku. Časté používanie nášho nábytku nerobí problém spojom, rohom, či lepeným častiam a ak sa nábytok nevystavuje extrémny teplotám, či vode a vlhkosti, môžete nábytok užívať desiatky rokov.

Materiály, ktoré sú použité na našom nábytku sú rôzne typy textílií, dreva, polypropylénu, či pvc, skla a ocele, ktoré vyžadujú minimálnu konzerváciu, ale potrebujú určitú, aj keď minimálnu starostlivosť na udržanie ich dobrého stavu.

 

Spaceplan odporúča:

-používať vždy čistiace prostriedky s neutrálnym pH, ktoré rešpektujú životné prostredie a dodržiavajú nasledujúce základné rady. To vo všeobecnosti platí pre akýkoľvek nábytok

-plochy čistite vlhkou handrou a jemným čistiacim prostriedkom.

-dôkladne čistené plochy osušte

-nepoužívajte abrazívne produkty (acetón, bielidlo, rozpúšťadlo atď.)

-nábytok nepribližujte sa k priamym zdrojom tepla (horúce radiátory, kozub)

-nevystavujte nábytok priamemu slnečnému žiareniu. Ak keď sú farby odolné a testované, stále a sa nejedná o exteriérový nábytok, ktorý sa vyrába s inými komponentmi a zložkami

-ak čistíte textílie, môžete používať aj tepovacie prípravky, ale uistite sa, že sú vhodné na vaše čalúnenie. Prach môžete odstrániť jemným vysávaním. Eko kožu čistite jemnou vlhčenou handrou a špeciálnymi prípravkami.

-čistenie kovových častí je rovnaké ako v predchádzajúci prípadoch – vlhká utierka, špeciálne a jemné prípravky špeciálne určené na kovy. 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.