menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Moderná architektúra Londýna - najkrajšie budovy Európy č.3.

Posledná časť seriálu o londýnskej architektúre je tu! Nájdete v nej jedinečné miesta z rôznych častí Londýna a tento raz sme sa nevyhli ani historicky významným budovám. Užite si prehliadku!

8. 9. 2016

Ak by sme mali prejsť širokým centrom Londýna a vyfotiť všetky krásne a významné budovy, bola by to práca na niekoľko rokov. Doslova. Stačí len otvoriť turistický bedeker Londýna a človek dostane také kvantum informácií, nehovoriac o tom, koľko miest v turistickom sprievodcovi nedostane priestor.

Ak patríte medzi typy ľudí, ktorých potešia fotografie so skvostnými objektmi, miesto siahodlhých textov, tak čítajte ďalej.

V poslednej časti seriálu o londýnskej architektúre sa s vami rozlúčime zbierkou fotografií z rôznych častí Londýna – Myfair, Waterloo, Soho, či Greenwich.

Prakticky hneď pri sebe ležia časti ako je Myfair a Soho, ale aj napriek ich tesnej blízkosti sú celkom iné a turisti, ktorí sem prichádzajú v nich majú možnosť objaviť odlišné chute. Myfair ako jedna z častí West Endu je snáď jednou z najexkluzívnejších v Londýne vôbec.  Tým že sa v štvrti predtým hlavne bývalo si zachováva veľmi príjemný charakter, no domovy bývalých majiteľov sú dnes najmä kanceláriami, firemnými ústrediami, ambasádami, či sídlami hedgeových fondov.

V Londýne sa v Myfair v najvyššej miere koncentrujú 5-hviezdičkové hotely a štvrť je skutočne výkladnou skriňou britskej architektúry. Štvrť nepatrí medzi tie najväčšie a ľahko sa cez ňu dostanete do susedného Soho.

Soho má tak veľa tvári a poskytuje široké množstvo najrôznejších zážitkov. Vzniklo na pastvinách a napriek tomu, že v jeho okolí žili omnoho majetnejší obyvatelia, od 17.storočia sa do Soho sťahovali chudobní prisťahovalci. Dnes je strediskom nočným aj denných radovánok, reštaurácií, špeciálnych obchodov, umenia a divadiel. Ak hľadáte skutočné rušnú zábavu, prahnete po nakupovaní, či si chcete dať dobrú kávu, či obed, Soho určite nevynechajte!

Poslednou zo štvrtí je Greenwich. Je síce trochu od ruky, ale okrem nultého poludníka má niečo špeciálne. Centrálny Londýn je preplnený veľkými, krásne udržiavanými parkmi a Greenwich má taký park tiež. V jeho okolí sa nachádzajú významné múzeá, Londýnske observatórium, planetáriu a ďalšie úžasné turistické atrakcie. Pri observatóriu sa Vám naskytne nezabudnuteľný výhľad na Canary Wharf a tiež východ Londýna. Dole pri brehoch Temže uvidíte opäť Londýn z ďalšej perspektívy nehovoriac o Old Royal Naval College, ktorá je vyslovene, bez prikrášľovania monumentálna.  

Ak máte radi architektúru s veľkým A, ste radi inšpirovaní, nevadí vám dynamika mesta, tak choďte do Londýna. Naplánujte si okružnú cestu, najlepšie sami a vstrebávajte jedinečnú atmosféru, ktorú Londýn prináša.

 

 Biznisko v Soho

 

St.James

 

 Soho

 

Soho

 

Greenwich

 

Myfair

 

Vodná inštalácia a hotel v Myfair

 

Soho

 

Royal Albert Hall, Kensington

 

Old Royal Naval College, Greenwich

 

The Shaftesbury Theater, Soho

 

Waterloo station

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.