menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Dizajnová novinka mesiaca: Trim od Actiu

Pracovná stolička Trim prišla na trh nedávno a hneď si získala obľubu medzi zákazníkmi vďaka vynikajúcemu tvarovaniu a funkciám, ktoré sú v jej základnej výbave.

18. 10. 2018

 Actiu, španielsky inovátor a jeden z lídrov vo výrobe kancelárskeho nábytku na Pyrenejskom poloostrove predtavil počas leta novú pracovnú stoličku Trim. Actiu už minulosti získalo za TNK 500 Red dot award, čím potvrdilo svoje zručnosti a expertízu vo vývoji a výrobe najdôležitejšej časti nábytku v kancelárií, pracovnej stoličky.

Trim oproti Stay, či Efit, ktoré sú projektovými pracovnými stoličkami, ponúka používateľovi o triedu vyššie pohodlie, ale stále v dobrej cene. Trim je pracovná stolička, ktorá je širšia a pevnejšia, takže sa hodí na celodenné, intenzívne sedenie a pohodlne sa bude sedieť aj vyšším, či ťažším zamestnancom.

 Dizajnovo ide o pomerne klasický model, ktorý má širšie hranaté operadlo. Podrúčky a sedák sú masívnejšie. Pracovná stolička Trim má však vynikajúco ergonomicky tvarované operadlo, ktoré poskytuje vysoké pohodlie a dodatočnú podporu chrbtice poskytuje nastaviteľná bedrová opierka.

Najzaujímavejšou a inovatívnou funkciou na stoličke Trim je šikovný posun operadla. Na operadle stačí posunúť smerom nahor časť, ktorá sa nachádza v spoji sedáka a operadla a tým sa zmení výška operadla zo strednej na vysokú v rozpätí 7 centimetrov.

Sedák, ktorý je o niečo hrubší ako v prípade modelov Stay a Efit vo svojej pamäťovej pene používa najnovšiu technológiu vzduchových komôr, Air flow system, čím rovnomerne distribuuje váhu a zvyšuje komfort vďaka jej flexibilným vlastnostiam. V základnej výbave je aj žiadaný posun sedáka (rozpätie 7 centimetrov), ktorý je podstatnou súčasťou stoličky a v tomto prípade za neho netreba špeciálne doplácať.

 

 Ostatné funkcie synchromechaniky stoličky sú už rovnaké ako v prípade všetkých modelov od Actiu – 4-bodové nastavenie záklonu maximálne do 30 stupňov, nastavenie výšky podrúčok a sedáku. Poslednou novinkou, ktorá je taktiež žiadaná a potrebná je nastavenie odporu. Hoci táto pracovná stolička má inteligentnú funkciu automatického odporu adaptujúceho sa na váhu používateľa, no rôzny používatelia si môžu vyžadovať odlišnú stabilitu a podporu pri sedení, čo im manuálne nastavenie odporu poskytuje.

Actiu vytvorilo Trim s cieľom vyhovieť náročným užívateľom a zároveň vytvoriť kvalitnú pracovnú stoličku vhodnú pre mnohé priestory. Operadlo je v troch rôznych prevedeniach – plastové, čalúnené sieťovinou, či celočalúnené látkou Tex.

 

 Pracovná stolička Trim vďaka vynikajúcim funkciám a pohodliu spĺňa požiadavky náročných používateľov, ktorí vyžadujú aby si mohli stoličku nastaviť podľa ich preferencii a pohodlne sedieť celý deň a neboli obmedzení funkciami a dizajnovými vlastnosťami stoličky. Aj napriek cene, ktorá sa zmesí aj do projektov, je pracovná stolička Trim vhodná aj pre akýkoľvek projekt, ktorý nie je obmedzený rozpočtom vďaka vynikajúcej výbave a versatilnému dizajnu. 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.