menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Príďte si vyskúšať kancelársku stoličku A+S so špeciálnou mechanikou
Všetky články

Nová výroba spoločnosti Verga Vini hrá tónmi vzdušnej elegancie

Spoločnosť Verga Vini bola založená v roku 1895 a po štyri generácie stále táto rodinná firma drží tradíciu výroby exkluzívneho vína.

18. 2. 2016

 

Video: Interiér Verga Vini

Rodinný podnik Verga Vini vyrába svoje produkty už po štyri generácie a dnes patrí medzi vinársku špičku operujúcu na 50 svetových trhoch. Expanzia posledných rokov prinútila túto rodinnú firmu k postaveniu novej budovy, ktorá by reprezentovala firemnú identitu, zvýšila komfort a estetický štandard prislúchajúci spoločnosti tohto razenia. 

Architektúra interiéru

 Architektúra priestoru predstavuje vzdušnú taliansku eleganciu. Budova je koncipovaná tak, aby sa do jej vnútra dostávalo čo najviac svetla. Z materiálov je dominantné sklo, potom sú to drevené obklady a svetlé farby použité na nábytku a stenách.

Interiér riešil miestny taliansky architekt Gabriele Moscatelli zo štúdia Bonfati-Moscatelli. Typický rukopis týchto architektov sa pretavil aj do tohto projektu a pre klienta navrhli interiér, ktorý je elegantný a vzdušný, ale nepadá do ponurej patetickosti bez otlačku života a jedinečnosti.

Hojným používaním presklenných priečok Moscatelli sledoval zachovanie svetelných vlastností budovy. Sklenené priečky sú použité miesto bežných stien a oddeľujú jednotlivé kancelárie. Kombinácia bielych a sivých plôch spolu s drevenými obkladmi v tmavom dekore v teplom tóne dáva priestoru atmosféru modernosti, no nepôsobí chladne vďaka jednotlivým detailom vybratého nábytku a doplnov.

Lobby Verga Vini

 Pre tento účel si architekt vybral spoločnosť IVM ako hlavného partnera pre dodávku nábytku a sklenených priečok. Moscatellimu rezonoval minimalizmus IVM, zmysel pre detail a dekoratívne prvky použité na lamináte. Operatívne stoly sú zaujimavé práve kombináciou lesku, skla a dreva a výsledkom je elegantný nábytok vo veľmi dobrých cenových hladinách.

 IVM pre tohto zákazníka vyrobilo špeciálne zahnuté presklené priečky, ktoré oddeľujú kancelárie operatívy. Firma ponúka riešenia tohoto typu a vyrába atypové produkty podľa potrieb a požiadaviek. 

Presklené priečky od IVM

 Viac o nábytku IVM nájdete v sekcii produkty. 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.